Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Blaski i cienie nowego życia

Pokaż wątki Pokaż posty

Blaski i cienie nowego życia

Urszulla 16:26, 19 cze 2023


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21840
Kordina napisał(a)
Pisze, ze na karczownika , pasta nie działa, torebeczki 2 rodzaje również jakieś inne pastylki już nie pamiętam jakie również nie działały.
Ula wyrzucić ten link?


Nie trzeba, zostaw
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 16:35, 19 cze 2023


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21840
Iwonka napisał(a)
Ula współczuję straty buka, to był tricolor?
Z ciekawością czytam czym walczycie, u mnie też zaczęło coś latać po rabatach.
Oczywiście w tych najbardziej i najlepiej przygotowanych, przekopanych, z miękką ziemią.
W te gdzie nadal dominuje glina nie wchodzi bo twardo.
U siostry podobna sytuacja. Najlepiej przygotowane rabaty najbardziej zryte.
Ona miała zimą karczownika, tak jak pisze Sylwia, totalny brak korzeni, w bylinach, młodych drzewkach. Ma psa więc nie walczyła chemią. Wszystko co zostało i co dosadza na nowo, przesadziła do siatek, koszyków.
Nadal lata pod ziemią to coś, ale rośliny jeszcze są.

Ula widzę, że "bodziszkujesz" się jak ja U mnie 10 odmian naliczyłam, miałam nawet robić w zeszłym roku przegląd, ale czasu i weny zabrakło.

Novalis jest prześliczna!!! Uwielbiam u Ciebie tę różę w towarzystwie ożanki.



To był zwykły buk, ale wcześniej już dopiero się do choiny kanadyjskie, też ją kilka razy s gruncie umacniałam. To akurat jest tył rabaty i najwyższe piętro miało być.....o ile będzie

Masz 10 odmian bodziszków????

Ta róża to Nautica, właśnie wycięłam ożankę bo chce róże zagłuszyć. Chętnie zamienię ożankę za bodziszki
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 17:41, 20 cze 2023


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21840
Po włożeniu w niedzielę pasty do dziur zastałam je dziś wyrzucone na zewnątrz, czyli korytarze są uczęszczane stałe na bieżąco.
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Adela 23:05, 20 cze 2023


Dołączył: 13 sie 2013
Posty: 2767
Wkładasz w rękawiczkach? Ponoć nie powinny wyczuć człowieka.
Nie zasmakowała im?
____________________
Ela - Moja ostoja
Kordina 00:31, 21 cze 2023


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4748
Ja w rękawiczkach za którymś razem z kolei, karczowniki zwykłych na gryzonie nie tykają. To twardy zawodnik
____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
sylwia_slomc... 02:34, 21 cze 2023


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82028
Ula nie wiem czy się sprawdzą te niebieskie z pastą.... pisało, że na karczownika?
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
LIDKA 08:54, 21 cze 2023


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7192
Trzeba kupic na allegro takie granulki z których pod wplywem wilgoci robi się gaz.

Walcze z nornicami. Nic inne nie było skuteczne . Aktualnie wywracaja mi rabate rodkowa do góry nogami.

Wkładam te granulki do takich dziur i zasypuje . Można podlać żeby wilgoc była po potrzebna do wytworzenia gazu.

Współczuje szkodnika i strat drzew.
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
Urszulla 14:21, 21 cze 2023


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21840
Adela napisał(a)
Wkładasz w rękawiczkach? Ponoć nie powinny wyczuć człowieka.
Nie zasmakowała im?


Nie brałam do rąk, pasta na szczury tylko przeszkadzała do wyjścia z nory więc została wyrzucona. Nie gustują w takim jadle
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 14:23, 21 cze 2023


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21840
Kordina napisał(a)
Ja w rękawiczkach za którymś razem z kolei, karczowniki zwykłych na gryzonie nie tykają. To twardy zawodnik


Na to wygląda. Pierwszy raz mam walkę z takim przeciwnikiem
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 14:23, 21 cze 2023


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21840
sylwia_slomczewska napisał(a)
Ula nie wiem czy się sprawdzą te niebieskie z pastą.... pisało, że na karczownika?


To było na szczury
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies