Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Blaski i cienie nowego życia

Pokaż wątki Pokaż posty

Blaski i cienie nowego życia

JoannA 12:07, 25 cze 2023


Dołączył: 12 lut 2013
Posty: 12505
Urszulla napisał(a)


Dzięki
Działkę mam prostokątną przestrzeń jak u Ciebie, ale rzeczywiście płaska co jest ułatwieniem. Resztę robią rośliny.
Dreamland u mnie za mały żeby pokazać ale cieszę się że kwitnie cały czas. Rozanne nie mam, a Cloud Nine mam obiecanego- cacko to nic że kwitnie raz, bodziszek wspaniałyvteż nie powtarza kwitnienia, służy potem za zieloną obwódkę.

Ostatnio, najbardziej cieszy mnie widok tej części, w której 3 lata temu jeszcze nic nie było.


O ile dobrze pamiętam to Cloud Nine w ubiegłym roku, po przycięciu do samej ziemi powtórzył kwitnienie. Słabiej i nie wszystkie krzaki ale powtórzył.
Co do dzielenia tego bodziszka to nie wiem czy da się go tak łatwo podzielić. Oglądałam go rano u podstawy i bardzo zwarta jest.
____________________
Nasz azyl - ogród Joanny i Andrzeja
sylwia_slomc... 12:09, 25 cze 2023


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82028
Ula kompostowniki w Twoim przypadku bardzo pomagają przygotować stanowisko pod rośliny
Każdy sobie radzi z tym na ile możeA rośliny doceniają nasz włożony trud
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Kordina 12:44, 25 cze 2023


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4748
Urszulla napisał(a)


Poza tym dziękuję za miłą ocenę, ale na mój gust to 2 lat ogród potrzebuję żeby się zachwycać. Teraz znów mam fazę na dzielenie. Kompostowniki u mnie weszły w scenerię ogrodu imj to nie przeszkadza. Tym bardziej że nie mam pokazowego ogrodu tylko swojski.

O! To mi się podoba, ogród swojski, to jest to, co i mnie pasuje
____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
JoannA 16:57, 25 cze 2023


Dołączył: 12 lut 2013
Posty: 12505
Zajrzyj do mnie.
Zrobiłam sesję bodziszka.
____________________
Nasz azyl - ogród Joanny i Andrzeja
Agania 22:21, 25 cze 2023


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Ja się w bodziszkach nigdy nie połapię
Kartony też stosuję i na to korę, zrębki już wykorzystałam, ten patent jest świetny jeśli brakuje sił do przekopywania skraca się ten 2 letni czas na nową realizację rabaty
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Urszulla 17:57, 26 cze 2023


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21847
JoannA napisał(a)

O ile dobrze pamiętam to Cloud Nine w ubiegłym roku, po przycięciu do samej ziemi powtórzył kwitnienie. Słabiej i nie wszystkie krzaki ale powtórzył.
Co do dzielenia tego bodziszka to nie wiem czy da się go tak łatwo podzielić. Oglądałam go rano u podstawy i bardzo zwarta jest.



Właśnie dostałam od Madzi sadzonkę Cloud Nine, musi dostać tymczasową miejscówkę
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 19:12, 26 cze 2023


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21847
sylwia_slomczewska napisał(a)
Ula kompostowniki w Twoim przypadku bardzo pomagają przygotować stanowisko pod rośliny
Każdy sobie radzi z tym na ile możeA rośliny doceniają nasz włożony trud


Sylwia, mam aktualnie 3 kompostowniki Madzia dziś oceniła stan ogrodu, ale szybko z niego uciekła
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 19:15, 26 cze 2023


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21847
Kordina napisał(a)

O! To mi się podoba, ogród swojski, to jest to, co i mnie pasuje


Prawdziwie swojski

____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 19:18, 26 cze 2023


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21847
JoannA napisał(a)
Zajrzyj do mnie.
Zrobiłam sesję bodziszka.


Pochłonęły mnie i chyba kilka innych osób, fajna wymiana informacji.
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 19:24, 26 cze 2023


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21847
Agania napisał(a)
Ja się w bodziszkach nigdy nie połapię
Kartony też stosuję i na to korę, zrębki już wykorzystałam, ten patent jest świetny jeśli brakuje sił do przekopywania skraca się ten 2 letni czas na nową realizację rabaty



Rodzajów bodziszków jest kilka, to się da ogarnąć: kantabryjskie, czerwone, łąkowe, leśne, korzeniasty, himalajski, Renarda...Potem odmian dużo do wyboru. Zachęcam do zgłębienia tematu gdy się ma duży ogród

Od 2013 roku znam ten sposób sadzenia, szkoda że go na pierwszych rabatach nie stosowałam. Człowiek całe życie się uczy
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies