Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Blaski i cienie nowego życia

Pokaż wątki Pokaż posty

Blaski i cienie nowego życia

Adela 11:15, 18 cze 2023


Dołączył: 13 sie 2013
Posty: 2767
Już chyba wolałabym krety niż karczownika. Jego obecność doświadczyłam (straciłam czereśnię). Sprowadziłam firmę, która przeprowadziła fumigację, ponoć najsilniejszym dostępnym środkiem. Zabieg kosztowny, ale krótkotrwały. Teraz wszedł mi do warzywnika, nawet do podwyższonej rabaty wszedł przegryzając metalową siatkę. Widocznie była za słaba.
Straciłam nadzieję na jego zwalczenie Chyba, że zagospodarowana będzie działka obok
Tymczasem mają swobodę u mnie wszystkie okoliczne koty (choć nie jestem ich wielbicielką), bo polują na nie i przynoszą, pozostawiając na trawniku. Pierwszy, to był potwór.
____________________
Ela - Moja ostoja
sylwia_slomc... 12:12, 18 cze 2023


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81991
Ula karczowniki zostawiają spore otwory w ziemi pod samymi roślinami, a roślina się mocno kiwa lub wiednie w ciągu jednej doby cała zupełnie i nie pomaga podlewanie ani zadeptywanie. Jak pociągniesz wyjmiesz sam pień bez grama korzeni i taki przypominający zaostrzony ołówek. Jeśli zje byline to mniej więcej wyjmiesz same liście jak pociągniesz, części podziemnej nie będzie wcale. To karczownik.
U mnie sprawdziło się sypanie do dziur kostek takich różowych z dziurką na opakowaniu pisało, że doskonale zwalcza nornice i karczowniki. One to jedzą i je uśmierca.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Kordina 12:45, 18 cze 2023


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4746
https://allegro.pl/oferta/trutka-na-nornice-karczownik-gryzonie-kostka-1-5kg-11984623757
ja to zaraz usunę, ale próbowałam ze 4 różne tych jeszcze nie, czy to tak wygląda Sylwio?
Karczownika mam nadal w innych częściach ogrodu niestety...
____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
Urszulla 13:46, 18 cze 2023


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21829
sylwia_slomczewska napisał(a)
Ula karczowniki zostawiają spore otwory w ziemi pod samymi roślinami, a roślina się mocno kiwa lub wiednie w ciągu jednej doby cała zupełnie i nie pomaga podlewanie ani zadeptywanie. Jak pociągniesz wyjmiesz sam pień bez grama korzeni i taki przypominający zaostrzony ołówek. Jeśli zje byline to mniej więcej wyjmiesz same liście jak pociągniesz, części podziemnej nie będzie wcale. To karczownik.
U mnie sprawdziło się sypanie do dziur kostek takich różowych z dziurką na opakowaniu pisało, że doskonale zwalcza nornice i karczowniki. One to jedzą i je uśmierca.



No właśnie wyciągnęłam obgryziony pień. Te kostki pewnie podobne do tych na szczury. Kupię w poniedziałek. Dzięki.
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 13:48, 18 cze 2023


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21829
Kordina napisał(a)
https://allegro.pl/oferta/trutka-na-nornice-karczownik-gryzonie-kostka-1-5kg-11984623757
ja to zaraz usunę, ale próbowałam ze 4 różne tych jeszcze nie, czy to tak wygląda Sylwio?
Karczownika mam nadal w innych częściach ogrodu niestety...


Mam pastę na szczury. To mogę ją wrzucić.
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
sylwia_slomc... 14:27, 18 cze 2023


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81991
Urszulla napisał(a)



No właśnie wyciągnęłam obgryziony pień. Te kostki pewnie podobne do tych na szczury. Kupię w poniedziałek. Dzięki.

Podobne, ale powinno pisać, że na karczownika są. Mogą się nie różnić kolorem, ale różnić składem
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Kordina 22:06, 18 cze 2023


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4746
Pisze, ze na karczownika , pasta nie działa, torebeczki 2 rodzaje również jakieś inne pastylki już nie pamiętam jakie również nie działały.
Ula wyrzucić ten link?
____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
Iwonka 06:09, 19 cze 2023


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166
Ula współczuję straty buka, to był tricolor?
Z ciekawością czytam czym walczycie, u mnie też zaczęło coś latać po rabatach.
Oczywiście w tych najbardziej i najlepiej przygotowanych, przekopanych, z miękką ziemią.
W te gdzie nadal dominuje glina nie wchodzi bo twardo.
U siostry podobna sytuacja. Najlepiej przygotowane rabaty najbardziej zryte.
Ona miała zimą karczownika, tak jak pisze Sylwia, totalny brak korzeni, w bylinach, młodych drzewkach. Ma psa więc nie walczyła chemią. Wszystko co zostało i co dosadza na nowo, przesadziła do siatek, koszyków.
Nadal lata pod ziemią to coś, ale rośliny jeszcze są.

Ula widzę, że "bodziszkujesz" się jak ja U mnie 10 odmian naliczyłam, miałam nawet robić w zeszłym roku przegląd, ale czasu i weny zabrakło.

Novalis jest prześliczna!!! Uwielbiam u Ciebie tę różę w towarzystwie ożanki.
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Kontonaogrod 06:53, 19 cze 2023

Dołączył: 17 cze 2023
Posty: 1717
Wspolczuje strat, u mnie to samo. Sprobuje z kostkami, trzymam kciuki I pozdrawiam!
____________________
Anna https://www.ogrodowisko.pl/watek/11774-nowa-dzialka-nowe-wyzwania-nowi-my
anabuko1 10:45, 19 cze 2023


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23563
Urszulla napisał(a)
Tyle razy czytałam o przypadkach że gryzonie zjadły korzenie drzewu i właśnie dziś tego doświadczyłam. Straciłam buka.

O szkoda.
Ja w ubiegłym roku straciłam 3 drzewka owocowe.
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies