Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Blaski i cienie nowego życia

Pokaż wątki Pokaż posty

Blaski i cienie nowego życia

Urszulla 19:34, 26 cze 2023


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21853
Zgłębiłam temat bodziszka Rozanne, bo dostałam go w prezencie od Madzi, podobno jest dobry do donic. Będę testować do jesieni, na zimę zadołuję.

Dla Madzi Rozanne


Z dzisiejszego dnia mała rewolucja na czas lata


oraz wizyta ziomka podwójnie zaobrączkowanego, od wczoraj się kręcił za jedzeniem, dziś dostał potężną porcję musli bo tylko to przyszło mi do głowy i chyba odleciał.
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Magleska 19:49, 26 cze 2023


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18605
Super i od razu lepiej
A Magda nie uciekła tylko inne okoliczności wyskoczyły
A teraz już muszę pracować
I powtarzam ogród Bardzo mi się podoba
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
JoannA 20:07, 26 cze 2023


Dołączył: 12 lut 2013
Posty: 12505
Urszulla napisał(a)


Pochłonęły mnie i chyba kilka innych osób, fajna wymiana informacji.

Mnie też
Zamówiłam 4 odmiany, w tym polecany przez Aprilka 'Czakor'.
Wariactwo bodziszkowe trwa
____________________
Nasz azyl - ogród Joanny i Andrzeja
Urszulla 22:23, 26 cze 2023


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21853
Magleska napisał(a)
Super i od razu lepiej
A Magda nie uciekła tylko inne okoliczności wyskoczyły
A teraz już muszę pracować
I powtarzam ogród Bardzo mi się podoba


Pożartowałam chcę żebyś mi coś doradziła ale chyba muszę sobie zapisać bo potem rozmowy schodzą na dziwne tematy. Żurawki czekają dla Ciebie i co jeszcze chciałaś oprócz ożanki której nie zabrałaś?
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 22:29, 26 cze 2023


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21853
JoannA napisał(a)

Mnie też
Zamówiłam 4 odmiany, w tym polecany przez Aprilka 'Czakor'.
Wariactwo bodziszkowe trwa


Zrobię Ci zdjęcie jak Czakor zadarnia. U mnie na gruzowisku urósł jest cały rok atrakcyjny, bywa że 1 miesiąc wiosenny ma gorszy.
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
JoannA 22:42, 26 cze 2023


Dołączył: 12 lut 2013
Posty: 12505
Urszulla napisał(a)


Zrobię Ci zdjęcie jak Czakor zadarnia. U mnie na gruzowisku urósł jest cały rok atrakcyjny, bywa że 1 miesiąc wiosenny ma gorszy.

Zrób Ula.
U mnie chce go posadzić po drzewami. Fajnie że zadania
____________________
Nasz azyl - ogród Joanny i Andrzeja
sylwia_slomc... 23:00, 26 cze 2023


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82039
Ula fajnie z tymi paletami
Ciekawe co Ci Madzia doradziła. zdradzisz?
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Urszulla 18:04, 27 cze 2023


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21853
JoannA napisał(a)

Zrób Ula.
U mnie chce go posadzić po drzewami. Fajnie że zadania


Rośnie na gruzowisku


I pod jabłonią, tutaj był cięty tydzień temu- lekko tylko kwiaty a właściwie to nasienniki żeby się dodatkowo nie siał.

____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 18:33, 27 cze 2023


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21853
sylwia_slomczewska napisał(a)
Ula fajnie z tymi paletami
Ciekawe co Ci Madzia doradziła. zdradzisz?


Właśnie nic, bo to był przelot przez ogród i jechała. Ale przy drewutni był zgrzyt. Ten pomysł wpadł mi do głowy jak pojechała. Wniosek jest jasny, musi częściej wpadać


Siewki Twoich pierwiosnków rosną po każdym deszczu


Teraz pracuję na kuchennej, został mi jeszcze mały kawałek od odplewienia z trawy i muszę coś dosadzać, chyba sesslerie a do tego przydałoby się coś niskiego i kwitnącego, nie wiem czy roboty nie zrobi bodziszek Biokovo- to nowe odkrycie, Iwonka pisała że ciągle kwitnie.


A na wejściowej kwitną pierwsze róże, dostały po korzeniach przy przesadzaniu i teraz się zbierają do życia. Ten sezon będzie taki sobie, akceptuję to co jest.
Miało nie być różu na tej rabacie ale ta NN musiała się tutaj wkomponować mam tutaj zestaw trawy Variegatus z penstemonem od Agi- uwielbiam to połączenie po kwitnieniu penstemony ścinam do kolan i zostają tylko bordowe liście do traw bodziszek łąkowy Black Beauty też tam się wkomponje. Same przesadzania robię w tym sezonie zapowiadają chłód na ten tydzień to się mi uda

tu na wejściowej przy ścieżce mam czerwień i bordo w różach też, marzy mi się od zeszłego roku jeszcze Red Piano, u Madzi jestem zachwycona jej kwitnieniem.


Tyle wywodów ogrodowych, idę wykopywać przywrotniki na inne miejsca
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 22:19, 27 cze 2023


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21853
Zamiast wykopywać przywrotniki robiłam dalej na kuchenno- wejściowej. Wpadła mi też kolejna praca po deszczu- wykonywanie derenia rozłogowego.

Obwódka bukszpanowa wyhodowana własnoręcznie zmieniła miejscówkę, nie wiem czy dobrze, to się zobaczy po przycięciubukszpany muszą nabrać ciała żeby można było uformować kształtem do ścieżki. Jak ćma je załatwi to wykopię.

____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies