Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Blaski i cienie nowego życia

Pokaż wątki Pokaż posty

Blaski i cienie nowego życia

Urszulla 08:45, 30 cze 2023


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21884
Magleska napisał(a)
Ania Żuławianka Haha -oplułam monitor z tego indora

już u Magary się uśmiałam ze staruszki na aatorku zamiast kota ( sama też widziałam staruszkę ,żeby nie było tylko się nie przyznałam ,a teraz już po temacie )

Ula no nieźle tych ostów narwałaś teraz wpadaj do mnie rwać


Madzia, z ostami walczę od ponad 10 lat, to nierówna walka. Tylko po dużych ulewach wyrywam. Najpierw na wiosnę a potem na urlopie.
Musiałam szybko działać bo od ulicy miałam 3m pas ostów, które zaczynały kwitnąć i przez nie nie dało się za tuje wjechać kosiarką. W zeszłym roku miałam tam w lipcu wycacany teren, ale na świeżo odchwaszczonym właśnie ostów mam najwięcej Wyrywam w rękawiczkach gospodarczych grubych. Nigdy do końca nie wyrwiesz idealnie z korzeniem, zawsze któryś zostaje i robota głupiego co sezon. Dlatego wyrywam gdy ziemia jest przemoczona po dużych deszczach. Takie mam u siebie priorytety ogrodowe

Wczoraj popołudniu zabrałam się w końcu za najdłużej odkładane miejsce przy wejściu do domu i gdzie było mnóstwo prowizorycznych nasadzeń. Przekopałam teren ręcznie nożem, że znów mnie ręka boli. Został mi na popołudnie mały i trudny kawałek (patrz gdzie stoi łopata). Nie patrzac na terminy i wyrwałam 2 kępy wyższych host, które pójdą na tyły dużej rabaty. Została 3 kępa i irysy, które i tak ledwo kwitły. Rozsadzam tu bodziszka korzeniastego. Coś jak u Ciebie runianka w przedogródku



Wieczorem było już inaczej dużo zmieniłam, ale jeszcze nie do końca wszystko zrobione, nie lubię tych faz przejściowych.




Generalnie potrzebuję żebyś coś podoradzała
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Renii 14:29, 30 cze 2023


Dołączył: 19 cze 2017
Posty: 1258
Cześć Ulcia

Wykonałaś kawał dobrej roboty-dawno mnie nie było, a zmian od groma
Cofnęłam się z czytaniem i jestem pod wrażeniem.

Widzę, że bodziszki dominują. Zakupiłaś też trochę okazów -uwielbiam grujecznik.
Piękne rabaty powstały i nabierają masy.

Gdybyś chciała mogę się podzielić rumianką, jeżówkami i jukami

Pozdrawiam
____________________
Japoński ogród Reni i Matiego
Urszulla 23:09, 30 cze 2023


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21884
Renii napisał(a)
Cześć Ulcia

Wykonałaś kawał dobrej roboty-dawno mnie nie było, a zmian od groma
Cofnęłam się z czytaniem i jestem pod wrażeniem.

Widzę, że bodziszki dominują. Zakupiłaś też trochę okazów -uwielbiam grujecznik.
Piękne rabaty powstały i nabierają masy.

Gdybyś chciała mogę się podzielić rumianką, jeżówkami i jukami

Pozdrawiam
O


Zmiany u mnie to codzienność
Rośliny wędrują z rabaty na rabatę. Takie miałam też przenosiny

____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 11:23, 01 lip 2023


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21884
Przenosiny się udały, hosty poszły na tyły budlejowej


____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
JoannA 14:09, 01 lip 2023


Dołączył: 12 lut 2013
Posty: 12505
Urszulla napisał(a)
Przenosiny się udały, hosty poszły na tyły budlejowej



No i pięknie. Duże sadzonki i efekt murowany. Co tam jeszcze planujesz posadzić na budlejowej?
Podziwiam Cię Ula że w takie upalne dni dzielisz i przesadzasz rośliny. Ja podzieliłam nowe bodziszki i nie wiem czy nie zabiłam jednej odmiany. Bodziszek Gerwat strasznie marniutko wygląda po tym zabiegu Pozostałe troszkę lepiej więc jest nadzieja że się przyjmą.


____________________
Nasz azyl - ogród Joanny i Andrzeja
Urszulla 16:17, 01 lip 2023


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21884
JoannA napisał(a)

No i pięknie. Duże sadzonki i efekt murowany. Co tam jeszcze planujesz posadzić na budlejowej?
Podziwiam Cię Ula że w takie upalne dni dzielisz i przesadzasz rośliny. Ja podzieliłam nowe bodziszki i nie wiem czy nie zabiłam jednej odmiany. Bodziszek Gerwat strasznie marniutko wygląda po tym zabiegu Pozostałe troszkę lepiej więc jest nadzieja że się przyjmą.




Bodziszki szybko się zbierajamaleństwa a już kwitną choćby jednym kwiatkiem Sylwia ostatnio przywiozła sadzonkę bodziszka i już kwitnie



Budlejowa to ma być fioletowo- niebieska rabata generalnie o chłodnym odcieniu. Rozmnożyłam na nią bodziszka wspaniałego. W ziemi siedzą sadzonki astrów fioletowych od Madzi. Pośrodku lub bokach ma być bodziszek łąkowy Cloud Nine, chyba brunera biało-zielona( pod Magnolią ma zbyt ciemno) i ciemiernik cuchnące oraz wielosił niebieski od Sylwi. A najniższe na samym przodzie bergenia. Na tyłach pomiędzy hostami: irysy fioletowe, miskant Variegatus w połączeniu z penstemonami. Mam jeszcze werbeny hastata. Wszystko mamtylko kompostu brak tzn. Musi się zrobić

____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 20:42, 01 lip 2023


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21884
Liliowcowa biję żółcią po oczach


Astry zaczynają walczyć o wysokość z kompostem i bodziszek Cloud Nine od Madzi


____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 20:57, 01 lip 2023


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21884
Biała różanka- róże Irina oraz Artemis




Irina ma fajny wyprostowany pokrój, duże i pachnące kwiaty. Osobiście lubię wielkokwiatowe roże

Artemis jak zwykle urocza, ale ma małe kwiatostany.

Druga strona różanki nie odplewiona, pokażę w innym czasie. Tam rosną niskie White Meidiland.
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
ewsyg 21:24, 01 lip 2023


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
Kiedyś zastanawiałam się nad zakupem róży Iriny. Jak zamawiam róże, to ona ciągle jest niedostępna. Też lubię róże wielkokwiatowe, chociaż one są bardziej chimeryczne.
____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
sylwia_slomc... 22:53, 01 lip 2023


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82142
Fajnie działasz. Ja dzisiaj w łące sadziłam dzwonki wyrwane z granicy koło sąsiadki, szarłaty z inspektu i werbeny hastaty. U nas dzisiaj padało więc sadziłam na wyścigi z deszczem
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies