Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Blaski i cienie nowego życia

Pokaż wątki Pokaż posty

Blaski i cienie nowego życia

Urszulla 15:36, 02 lip 2023


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21884
Obiecałam róże



____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 15:37, 02 lip 2023


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21884

____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 15:41, 02 lip 2023


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21884


Widok z drewutni

____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Magleska 18:11, 02 lip 2023


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18741
Ula fajny pomysł z tą pęcherznicą i trzcinnikami -do tego Twój bodziszek i będzie super

moja ulubiona Novalisowa cały czas czaruje -przepiękna jest


a tak mimochodem -to Twoje fotki nie oddają uroku Twojego ogrodu( bez obrazy -to taki żarcik mały ) -muszę wpaść z aparatem naładowanym -nie jak ostatnio
Masz śliczne rabaty -fajne zestawienia robisz -to połączenie jarzmianki z rdestem -świetne -odgapię
-muszę jarzmianki zabrać z mojej błotnistej -bo coś tam zaczęły marnieć -szału nie robią w tym sezonie -albo im tam się za sucho zrobiły -bo błotnista coś wyschła

i liliowcowa zaczęła -chyba musisz mnie na kawę zaprosić znowu
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Adela 18:58, 02 lip 2023


Dołączył: 13 sie 2013
Posty: 2767
Urszulla napisał(a)


Mi się wydaje że Ty do rodków nie masz najlepszych warunków i to nie z powodu słońca ale ziemii.


Dlaczego tak sądzisz? Rododendrony nie sadzę do gruntu takiego, jaki jest. Przygotowuję im odpowiednie podłoże.

Róże ładnie Ci rosną
Jak zależy Ci jeszcze na hortensji Anabelle, to przyjedź wiosną do mnie. Wykopię ukorzenione rozłogi, które przyjmą się bez problemu. Co roku wykopuję je, bo rozrasta się niesamowicie.
____________________
Ela - Moja ostoja
sylwia_slomc... 23:27, 02 lip 2023


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82142
Dobry pomysł żeby Madzia z aparatem wpadła
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Urszulla 12:53, 03 lip 2023


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21884
Magleska napisał(a)
Ula fajny pomysł z tą pęcherznicą i trzcinnikami -do tego Twój bodziszek i będzie super

moja ulubiona Novalisowa cały czas czaruje -przepiękna jest


a tak mimochodem -to Twoje fotki nie oddają uroku Twojego ogrodu( bez obrazy -to taki żarcik mały ) -muszę wpaść z aparatem naładowanym -nie jak ostatnio
Masz śliczne rabaty -fajne zestawienia robisz -to połączenie jarzmianki z rdestem -świetne -odgapię
-muszę jarzmianki zabrać z mojej błotnistej -bo coś tam zaczęły marnieć -szału nie robią w tym sezonie -albo im tam się za sucho zrobiły -bo błotnista coś wyschła

i liliowcowa zaczęła -chyba musisz mnie na kawę zaprosić znowu


Madzia, przyjedź syn skosil to lepiej wszystko wygląda
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 13:17, 03 lip 2023


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21884
Adela napisał(a)

Dlaczego tak sądzisz? Rododendrony nie sadzę do gruntu takiego, jaki jest. Przygotowuję im odpowiednie podłoże.

Róże ładnie Ci rosną
Jak zależy Ci jeszcze na hortensji Anabelle, to przyjedź wiosną do mnie. Wykopię ukorzenione rozłogi, które przyjmą się bez problemu. Co roku wykopuję je, bo rozrasta się niesamowicie.


W tym roku chyba lepiej się patyki ukorzeniają, powinno wystarczyć róże, trawy, hortensje, liliowce- to są atuty mojego ogrodu. Natomiast żadne kwiatki typu naparstnice, dzwonki, liatry i delikatne byliny nie mają szans. Inwazyjna u mnie okazała się ożanka kto by pomyślał

____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 13:43, 03 lip 2023


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21884
sylwia_slomczewska napisał(a)
Dobry pomysł żeby Madzia z aparatem wpadła


Tak, czekam na nią. Ostatnio nam spacer ogrodowy zepsuła choroba mojego syna rozładowany akumulator w aparacie Madzi, wszystko było na wariackich papierach, szybko, szybko.
Fotki innych zawsze pokazują ogród inaczej. Każdy zwraca uwagę na coś innego.

Sylwia, jak nie miałam pomysłów tak teraz mam od groma i za nimi nie nadążam a przesadzanki robię mimo lata zraszacz podlewa wieczorami, piekna sprawa

Cieszę się że ślimaki nie dobrały się do cukinii

____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
sylwia_slomc... 15:55, 03 lip 2023


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82142
Ślimaki bardziej lubią kwiat i owoc niż cukiniowe liście

Pomysły się rodzą bo wena przyszła Jak jej brak to choćby na rzęsach stawał nie narobi. Trzeba natchnienie mieć
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies