Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Blaski i cienie nowego życia

Pokaż wątki Pokaż posty

Blaski i cienie nowego życia

sylwia_slomc... 22:58, 01 lip 2023


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82142
Urszulla napisał(a)





Wieczorem było już inaczej dużo zmieniłam, ale jeszcze nie do końca wszystko zrobione, nie lubię tych faz przejściowych.




Generalnie potrzebuję żebyś coś podoradzała

Ula super to już wyglądaNabiera spójnego kształtu z resztą
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
ElzbietaFranka 00:11, 02 lip 2023


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13957
Urszulla napisał(a)
O


Zmiany u mnie to codzienność
Rośliny wędrują z rabaty na rabatę. Takie miałam też przenosiny




Piękna ta hosta z kutnerem niebieskim. Ja też hosty przesadzam i ani drgną.
Zresztą trawy wysokie też przesadzam jutro będę niskie przesadzała.

Nie wiem co za cholewcia u mnie lilie nie kwitną już je przesadziłam 2 lata temu i nic. Kupione kwitnące.

Masz ładne róże. W tym roku albo mi się wydaje róże są bardzo ładne, mają dużo pąków, robactwa nie ma i dosyć długo kwitną. Przynajmniej u nas dobra pogoda dla róż. Jest nie stety bardzo sucho. Chmury granatowe po niebie płyną parę kropli spadnie i po deszczu.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Adela 10:32, 02 lip 2023


Dołączył: 13 sie 2013
Posty: 2767
Urszulla napisał(a)
Przenosiny się udały, hosty poszły na tyły budlejowej



Ula, to zdjęcie pięknie pokazuje jaki kształt nadajesz swojemu ogrodowi.
U mnie takie iglaki, jak masz na końcu ogrodu, powinny się znaleźć od frontu. Stworzyłyby odpowiednie miejsce dla rodków.
Teraz kombinuję, jak koń pod górkę
____________________
Ela - Moja ostoja
Urszulla 11:42, 02 lip 2023


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21884
ewsyg napisał(a)
Kiedyś zastanawiałam się nad zakupem róży Iriny. Jak zamawiam róże, to ona ciągle jest niedostępna. Też lubię róże wielkokwiatowe, chociaż one są bardziej chimeryczne.


Być może chimeryczne u mnie od początku dobrze wygląda,wež pod uwagę, że u mnie jest mokro, tym sezonie szczególnie, a róże lubią wodę

____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 11:51, 02 lip 2023


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21884
sylwia_slomczewska napisał(a)
Fajnie działasz. Ja dzisiaj w łące sadziłam dzwonki wyrwane z granicy koło sąsiadki, szarłaty z inspektu i werbeny hastaty. U nas dzisiaj padało więc sadziłam na wyścigi z deszczem


Sylwia, czy szarłaty w łące mogą się wysiewa? Bo to są chyba jednoroczne? Werbena hastata rośnie u mnie na ciągle zalewanym miejscu i odbija z poprzedniorocznych sadzonek, lubię ją bardziej niż patagońska, która tworzyła u mnie krzaczory. Tej drugiej się wyzbyłam.

Działam beż motywacji, raczej z przyzwyczajenia bo mnie denerwują niektóre miejsca. Praca nieskończona.
Zakwitły duże liliowce na liliowcowej
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 12:28, 02 lip 2023


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21884
sylwia_slomczewska napisał(a)

Ula super to już wyglądaNabiera spójnego kształtu z resztą


Dzięki, w realu wygląda lepiej niż na zdjęciach walczyłam ostro w ostatnich dniach i niewiele zostało do skończenia. Zastanawiam się, że pod murem budynku dam chyba sadzonki tej ciemnej pęcherznicy kalinolistnej żeby nie zwracała uwagi na gorsze widoki. Myślałam też o trzcinniku Overdam bo on ma sztywny pionowy pokrój i zimą zasłaniaĺby gołe gałęzie pęcherznicy. Głośno myślę, nie cierpię robić prowizorek ale chyba tutaj jest to konieczne. Kiedyś myślałam o hortensjach z trawami.
Pod brzozą są liliowce Stella, ale one pójdą gdzie indziej. Zostanie tylko bodziszek korzeniasty.
Może ktoś się też wypowie na temat tego pomysłu. Widok jest z góry, z poziomu podestu schodow, bo wejście do domu mam wysoko. Tam gdzie kartony nie będę już nic zasłaniać.

____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 12:49, 02 lip 2023


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21884
ElzbietaFranka napisał(a)



Piękna ta hosta z kutnerem niebieskim. Ja też hosty przesadzam i ani drgną.
Zresztą trawy wysokie też przesadzam jutro będę niskie przesadzała.

Nie wiem co za cholewcia u mnie lilie nie kwitną już je przesadziłam 2 lata temu i nic. Kupione kwitnące.

Masz ładne róże. W tym roku albo mi się wydaje róże są bardzo ładne, mają dużo pąków, robactwa nie ma i dosyć długo kwitną. Przynajmniej u nas dobra pogoda dla róż. Jest nie stety bardzo sucho. Chmury granatowe po niebie płyną parę kropli spadnie i po deszczu.


W zeszłym roku miałam piekne Edenki, budziły zachwyt. W tym roku bez szału u mnie ciągle pada, dlatego dużo zrobiłam. Jak jest sucho nic się nie da ruszyć.
Na liliach się nie znam, mam tylko kilka. Za to liliowce są bezproblemowe

____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 12:54, 02 lip 2023


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21884
Adela napisał(a)

Ula, to zdjęcie pięknie pokazuje jaki kształt nadajesz swojemu ogrodowi.
U mnie takie iglaki, jak masz na końcu ogrodu, powinny się znaleźć od frontu. Stworzyłyby odpowiednie miejsce dla rodków.
Teraz kombinuję, jak koń pod górkę


Te drzewa są u sąsiada, wierz mi dopiero jest kłopot z olbrzymami. Rzeczywiście zacieniają. Mi się wydaje że Ty do rodków nie masz najlepszych warunków i to nie z powodu słońca ale ziemii.

Tak przy okazji, połączenie rdestu i jarzmianki

____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 14:50, 02 lip 2023


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21884
Z zeszłorocznych chyba 30 patyczków Anabelek zadołowanych przyjęły się dosłownie 2szt. W tym roku wygląda to dużo lepiej stosuję zasadę NIE RUSZAĆ!



____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 14:53, 02 lip 2023


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21884


____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies