Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Rododendronowy ogród II.

Pokaż wątki Pokaż posty

Rododendronowy ogród II.

Mala_Mi 20:00, 02 wrz 2021


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
A ja cały parking z białych kłosowców wypieliłam. Tam rosną najlepiej, na parkingu i w kostce na ścieżce.

U mnie wariactwo coraz gorsze.. ale zadzwonię jak dorobię sie auta z którego da sie rozmawiać
Z planów odwiedzin jak zwykle wyszło jedno wielkie g.
Miałam jechać w piątek do Terci, przespać, potem do Torunia i w poniedziałek do Ciebie. Tylko u mnie plany zmieniają sie z minuty na minutę. Okazało się, że jest w dobrej cenie auto takie jak nam potrzebne do roboty i to na już potrzebne. Było jedno w Czechach, byliśmy ale jakiś szemrany interes i odpuściliśmy. To było pod Gdańskiem. I nici z wyjazdu w piątek, K. musiał być w pracy, pojechaliśmy w sobotę. Auto jechało dwa dni, niestety sie psuło.. Ja wyjechałam w poniedziałek z myślą, ze zajadę do Terci i Ciebie, niestety tak się rozpadało, że bałam sie już zwlekać z powrotem, a byłam z chłopakami. Auto też szwankowało, a ja sama wracałam. Ściana wody sie lała, masakra.. wywaliło nas z drogi najkrótszej i pogniło w Polskę.. 9 godzin wracaliśmy. Na szczęcie chłopaki się spisały na medal i byli grzeczni.
Ot i tak to było. Ale jeszcze planujemy wybrać sie w te rejony, tylko na dłużej..

____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
sylwia_slomc... 21:49, 02 wrz 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81910
Aż nie mogłam uwierzyć w to co czytam jak przeczytałam o zabieraniu pod drogę
Z całego serca życzę by się odkręcanie powiodło!!!
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Margerytka40 21:55, 02 wrz 2021


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Też wymyślili z tą drogą. Pewnie to od strony lasu?
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Gosiek33 10:59, 03 wrz 2021


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Bogdzia napisał(a)
Jakies zdjecia głownie floksów





Co za widok, nie pamiętam byś aż taki duży teren miała

Ciekawa jestem, czy srebrzysty floks uchowa się w takiej barwie

Takie kłosowce ze zdjęcia sieją się u mnie jak gupie, już sporo oddałam inne wyplewiłam. Tylko odmianowe bardziej delikatne, a już te niższe z serii kudos nie zawsze przetrzymują zimy


Trzymam kciuki za ogród w niezmienionych ramach
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Bogdzia 21:04, 03 wrz 2021


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Dziewczyny kochane wygląda na to że zaszła pomyłka z tą drogą. Za moim ogrodem był kawałek działki na ktorej rosły drzewa a za nimi dopiero droga. Chcieliśmy kupic tą działkę ale sprzedali nam tylko połowę bo druga polowa miała byc na poszerzenie drogi i nagle ktos chyba przez pomylkę wziąl i tą naszą działkę , dosłownie pasek gruntu przekwalifikował na drogę. Chyba pomylił z tym co juz za płotem mają. Urząd przyznał że to błąd ale żeby to odkręcic wszystko musi wrócic do osoby która namieszała, ma trwac dosc długo bo dużo odkręcania po różnych urzędach,ale mam dużą nadzieje ze odkręcą.Nam na tej dzialce bardzo zależało własnie z uwagi na te drzewa.No cóż trzeba się uzbroic w cierpliwośc.Na razie zabierac nie chcieli tylko przekwalifikowali ale nerwów mi napsuli.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Bogdzia 21:08, 03 wrz 2021


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Gosiek33 napisał(a)


Co za widok, nie pamiętam byś aż taki duży teren miała

Ciekawa jestem, czy srebrzysty floks uchowa się w takiej barwie

Takie kłosowce ze zdjęcia sieją się u mnie jak gupie, już sporo oddałam inne wyplewiłam. Tylko odmianowe bardziej delikatne, a już te niższe z serii kudos nie zawsze przetrzymują zimy


Trzymam kciuki za ogród w niezmienionych ramach


Gosia jest tych floksów dosc duzy kawałek ale jak nie kwitna nikt ich nie zauważa.Żeby te moje kłosowce chciały sie wysiac a jakby jeszcze tak jak u Mirki niektóre biale były. Na razie nasionek nie widzę wogóle bo ciągle w najlepsze kwitną, dobrze ponad miesiac, ogladałam nasionek brak.Gosia podaj na pw swój adres.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Bogdzia 21:09, 03 wrz 2021


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Margerytka40 napisał(a)
Też wymyślili z tą drogą. Pewnie to od strony lasu?

Oczywiście
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Bogdzia 21:10, 03 wrz 2021


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
sylwia_slomczewska napisał(a)
Aż nie mogłam uwierzyć w to co czytam jak przeczytałam o zabieraniu pod drogę
Z całego serca życzę by się odkręcanie powiodło!!!


Nadzieja matką głupich ale ...muszę ją miec.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Bogdzia 21:12, 03 wrz 2021


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Mala_Mi napisał(a)
A ja cały parking z białych kłosowców wypieliłam. Tam rosną najlepiej, na parkingu i w kostce na ścieżce.




Może i moje się rozsieja. No to nadal będę na Ciebie czekac. Buziaki.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Bogdzia 21:15, 03 wrz 2021


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Mirka napisał(a)

Ja mam Kłosowca podobnego do twojego i z niego mam nasionka. Zawsze z niego zbieram nasiona i jak mi zaniknie to wysiewam.Zakwita latem .Nie wiem jak to się dzieje ale wysiewam nasiona i czasami pojawiają się białe kwiaty.


U mnie wiele roślin się wysiewa ale jak ja wysieję to na ogół ślimaki zjedzą młode siewki. Siejesz pewnie w domu. Jeśli będą nasionka to w domu posieję, dzięki za wiadomośc że mogą byc też biale.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies