Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Rododendronowy ogród II.

Pokaż wątki Pokaż posty

Rododendronowy ogród II.

Ewa777 20:12, 08 sie 2021


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18446
Cudowne lilie i liliowce Ale w tle widzę też piękne floksy
Pozdrawiam
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Joku 21:46, 08 sie 2021


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12135
Oj, to moja poskrzypka to jakiś wredny gatunek, widzę ją do teraz i kwiaty też podżera. Może ja dla niej zbyt łąskawa jestem?
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Dorota123 11:33, 09 sie 2021


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Bogdzia napisał(a)


Mam problem z poskrzypką ale głównie na martagonach , na tych ostatnio pokazanych prawie się nie pojawia. Poskrzypkę oczywiście traktuje butem ale to kiedy ona sie pojawia trwa krótko i jak lilie podrosną to juz się nie pojawia a juz na pewno nie na kwiatach. Pozdrówka Jolu.
Ja róże lubię tylko jak kwitną, wiosną podczas cięcia wprost je nienawidzę. Jestem podrapana do krwi, nie chce się to na mnie goić. Wtedy zarzekam się, że nie dokupię ani jednego krzaka. No cóż nie dotrzymuję słowa, dziś po wizycie w klinice prosto jadę do szkółki po dwie róże.
____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Mala_Mi 19:10, 10 sie 2021


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Z różami witaj w klubie Mam tak samo.. nie kupuję róż a która pada to na stos.
Do lilii powzdychałam i do zdjęć pięknych, ostrych i wyraźnych. Zazdroszczę tej umiejętności robienia dobrych fotografii.
Narzekasz na chwasty ale ja ich nie widzę... widocznie są tej wielkości że nie odbierają urody kwiatom
Poza tym nie masz chwastów tylko ogród ekologiczny. Modny i pożądany przez wszystkich ekologów .
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
ryska 21:26, 10 sie 2021


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11614
Fantastyczna kolekcja lilii.
Ale masz rację dla takiego efektu to trzeba po kilka/kilkanaście sztuk z jednej odmiany posadzić a nie jedną cebulkę
____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
Bogdzia 21:24, 12 sie 2021


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
basia3012 napisał(a)
Bożenko, obejrzałam Twoje liliowce, hortensje i lilie. Lilie przecudnej urody i na pewno pięknego zapachu. Hortensja urosła Ci gigant. Jak mocno ją przycinasz wiosną?
Cieszę się z Twojej obecności. Mam nadzieję, że z oczami jest dobrze.


Hortesji na jesieni obcinam kwiaty bo nie lubię jak zimą wiatr mi je rozrzuca po ogrodzie. I tylko tyle są przycinane, no chyba ze mi gdzieś przeszkadzają to wtedy tnę wszystko co przeszkadza.Z oczami nie jest dobrze dlatego miedzy innymi mało tu bywam, starosc nie radość.Ostatnio bez litości tnę rh strasznie się rozrosły i włażą na wszystko, wiele worków juz wywieźliśmy na wysypisko i wiele jeszcze wywieziemy.Trzy rh w tym tygodniu przesadziliśmy, nie jest to najlepszy termin i nigdy o tym czasie nie przesadzałam ale jak M był chętny to musiałam to zrobic , bardzo sie umeczyliśmy bo dwa wielkie juz były ale jakos się udało.







I to juz chyba koniec przesadzania rh bo siły juz nie te co kiedys. (ile razy ja już tak mówiłam??????)
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Bogdzia 21:27, 12 sie 2021


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Ewa777 napisał(a)
Cudowne lilie i liliowce Ale w tle widzę też piękne floksy
Pozdrawiam


Floksy lubię bo nie stwarzaja problemów choc w tym roku wiecej deszczu to nie wyglądały tak pięknie jak zwykle bo to rośliny słońca.






te są fajne bo po przekwitnięciu wypuściły nowe pączki i zakwitły drugi raz.

____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Bogdzia 21:29, 12 sie 2021


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Joku napisał(a)
Oj, to moja poskrzypka to jakiś wredny gatunek, widzę ją do teraz i kwiaty też podżera. Może ja dla niej zbyt łąskawa jestem?


Jolu czy Ty widzisz tą poskrzypkę na kwiatach? Mnie sie wydaje ze cos innego musi Ci kwiaty zjadac , nigdy nie spotkałam poskrzypki na kwitnacych roślinach ani na kwiatach ani na liściach.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Bogdzia 21:34, 12 sie 2021


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Dorota123 napisał(a)
Ja róże lubię tylko jak kwitną, wiosną podczas cięcia wprost je nienawidzę. Jestem podrapana do krwi, nie chce się to na mnie goić. Wtedy zarzekam się, że nie dokupię ani jednego krzaka. No cóż nie dotrzymuję słowa, dziś po wizycie w klinice prosto jadę do szkółki po dwie róże.


W poprzednim ogrodzie nie miałam ani jednej róży i miałam spokój. Tu mam słabą ziemię i zimne miejsce , jakies zastoje mrozowe pod koniec zimy i róze sa na ogół marne a jak któras nagle dobrze rośnie to zamienia sie w potwora i jest olbrzymia , taką własnie jeszcze w tym roku wyrzucę bo strasznie mnie denerwuje. U Ciebie róze piękne i nawet żadnych plamek na liściach nie ma to mozesz je miec i sie nimi cieszyc choc ta nieustająca robota przy nich to dobre dla młodych. Pozdrówka Dorotko.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Bogdzia 21:38, 12 sie 2021


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Mala_Mi napisał(a)
Z różami witaj w klubie Mam tak samo.. nie kupuję róż a która pada to na stos.
Do lilii powzdychałam i do zdjęć pięknych, ostrych i wyraźnych. Zazdroszczę tej umiejętności robienia dobrych fotografii.
Narzekasz na chwasty ale ja ich nie widzę... widocznie są tej wielkości że nie odbierają urody kwiatom
Poza tym nie masz chwastów tylko ogród ekologiczny. Modny i pożądany przez wszystkich ekologów .


Ja już nawet nie czekam aż któraś padnie , nie na moje lata ta robota przy nich , jest tyle innych pięknych roślin które nie są tak uciążliwe.
Twoje zdjecia wcale nie gorsze od moich nawet te które nazywasz sieczką.
To prawda mam ogród ekologiczny głównie z braku możliwości zapanowania nad nim ale juz mi to nie przeszkadza, wyrywam tylko najwieksze chwasty.Buziaki.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies