Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Rododendronowy ogród II.

Pokaż wątki Pokaż posty

Rododendronowy ogród II.

ElzbietaFranka 21:50, 03 wrz 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13854
Bogdzia napisał(a)


Tak to prawda. W tym roku zachwyca mnie kłosowiec, pięknie i długo kwitnie.






A mój klosowiec się położył i puscił korzenie i być może będę miała nowe sadzonki.

Bogdziu piękny ogród. Floksy ładnie kkwitną tak dużo. U mnie parę krzaków, ale dokupiłam w tym roku trochę. Niektóre u mnie mają mączniaka i martwi mnie to.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Ewa777 17:30, 04 wrz 2021


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18430
Floksy bardzo ładnie wyglądają w takiej masie.
Mam tylko 2 i najczęściej też łapią mączniaka. W tym roku udało się bez niego. Inne rośliny niestety złapały.
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Mala_Mi 12:07, 05 wrz 2021


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484

____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Bogdzia 20:13, 08 wrz 2021


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
ElzbietaFranka napisał(a)



A mój klosowiec się położył i puscił korzenie i być może będę miała nowe sadzonki.

Bogdziu piękny ogród. Floksy ładnie kkwitną tak dużo. U mnie parę krzaków, ale dokupiłam w tym roku trochę. Niektóre u mnie mają mączniaka i martwi mnie to.


U mnie tez częsc kłosowca leżala ale podniosłam i przywiązałam a teraz okazuje sie że źle zrobiłam, trudno , może w przyszłym roku....
Floksy sieją sie i coraz ich więcej ale też dokupiłam bo teraz nowe odmiany są niższe i dłużej kwitnące. Mączniaka w tym roku nie było , podobno nigdzie ale mnie to wcale nie martwi nawet jak jest bo kiedys wyczytałam że liscie usychają z braku światła a nie z choroby a poniewaz równiez w innych roślinach tez usychają z braku światła to wolę tą wersje
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Bogdzia 20:15, 08 wrz 2021


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Ewa777 napisał(a)
Floksy bardzo ładnie wyglądają w takiej masie.
Mam tylko 2 i najczęściej też łapią mączniaka. W tym roku udało się bez niego. Inne rośliny niestety złapały.


Ja juz drobiazgami się nie przejmuję i likwiduję rośliny wymagajace dużo pracy, floksy do nich nie należą więc zostają.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Bogdzia 20:20, 08 wrz 2021


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Mala_Mi napisał(a)



Zaczęłam zakupy jesienne



Do tego 20 worków ziemi i trzy nawozy jesienne. Tulipanów sadzę mało bo to jednoroczne, żonkile zjada mucha ale jeden raz zawsze zakwitną a krokusy to mój alkohol, muszę kupic szczególnie Ruby Giant choc nie wiem gdzie posadzę.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Agania 20:34, 08 wrz 2021


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Bogdziu kopę lat mnie nie było u Ciebie, pomyślności z działką
Kłosowce masz super zestawione, tyle floksów to w życiu nie widziałam, max piękna
Łowy cebulkowe udane, krokusy zawsze szybko znikają z marketów
Pozdrawiam serdecznie i zdrówka życzę
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
sylwia_slomc... 20:39, 08 wrz 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81906
Też zaczęłam zakupy cebulowe, zaczęłam też sadzenie bo nie będę miała za chwilę kiedy i jak, a jeszcze zamówione poprzychodzą i też trzeba będzie zadołować. Dnia ubywa, nie lubię krótkich dni bo z niczym nie wyrabiam, a wieczór się dłuży. Czasem do czołówki można było coś robić, ale w tym roku się nie da bo komary by oczy wyjadłyCzekam na jesienne kolory i obrazy u CiebiePewnie zaraz pokaz się zacznie
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Bogdzia 20:59, 08 wrz 2021


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Agania napisał(a)
Bogdziu kopę lat mnie nie było u Ciebie, pomyślności z działką
Kłosowce masz super zestawione, tyle floksów to w życiu nie widziałam, max piękna
Łowy cebulkowe udane, krokusy zawsze szybko znikają z marketów
Pozdrawiam serdecznie i zdrówka życzę


Agata zaglądam do Ciebie ale nie piszę bo oszczędzam oczy. Wiem że jestes ostatnio szczęśliwą Babcią wnuków a ogród tez świetnie sie sprawuje. Pozdrówka.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Bogdzia 21:03, 08 wrz 2021


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
sylwia_slomczewska napisał(a)
Też zaczęłam zakupy cebulowe, zaczęłam też sadzenie bo nie będę miała za chwilę kiedy i jak, a jeszcze zamówione poprzychodzą i też trzeba będzie zadołować. Dnia ubywa, nie lubię krótkich dni bo z niczym nie wyrabiam, a wieczór się dłuży. Czasem do czołówki można było coś robić, ale w tym roku się nie da bo komary by oczy wyjadłyCzekam na jesienne kolory i obrazy u CiebiePewnie zaraz pokaz się zacznie


Sylwia takich ilości jak Ty to ja nie kupuję, nie ma gdzie sadzic a M nie chce mi poszerzac rabatek i wiek mi wypomina. Miałam tez kupic wysyłkowo bo na rannikach mi zależy ale same ranniki to nie warto sobie głowy wysyłkami zawracac. U mnie komarów nie ma ale tez nie było takich opadów jak u Was , choc owszem padało ale i podlewanie tez bywało potrzebne. Komar czasem sie zdarza ale pojedynczy.Drzewa najlepiej przebarwiają sie w suchych latach ale poczekamy i zobaczymy jak bedzie w tym roku. pozdrówka .
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies