Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Warmińskie dylematy

Pokaż wątki Pokaż posty

Warmińskie dylematy

Megi 15:07, 10 cze 2013


Dołączył: 14 lip 2012
Posty: 900
Juzia_G napisał(a)
Szkodnik ogrodowy ma śliczne oczy


Tollery to są w ogóle cudowne i śliczne psy a Ty wstaw w końcu zdjęcie brzóz, bo ja czekam i czekam
____________________
Tess 15:10, 10 cze 2013


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12089
Czy woda tam tylko spływa, czy leje się bezpośrednio (czyli czy woda będzie się lała na ewentalne rośliny)?
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
Tess 15:11, 10 cze 2013


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12089
A i jeszcze,jaka to jest wystawa (nasłonecznienie).
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
Juzia 15:21, 10 cze 2013


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38576
Megi napisał(a)


Tollery to są w ogóle cudowne i śliczne psy a Ty wstaw w końcu zdjęcie brzóz, bo ja czekam i czekam


To nie brzozy!
To brzózki Naprawdę nie ma co pokazywać. One mają metr wysokości
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Megi 15:37, 10 cze 2013


Dołączył: 14 lip 2012
Posty: 900
Tess, bezpośrednie słońce jest tam ok. 3-4 godziny między 13-17, woda spływa na rosliny z dachu (bezpośrednio) i z kostki, jakieś 60 cm głębokości tego kawałka jest pod okapem daszku, długość 2,5 m.

Juzia, nie kryguj się, ja bym bardzo chciała mieć choćby metrowe brzózki, tylko u mnie nie ma na nie miejsca
____________________
monteverde 00:10, 11 cze 2013


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Megi napisał(a)
znalazłam zdjęcie gdzie widać ten fragment. słpywa równo z połowy dachu wiaty i drewutni, na szczęście u mnie działka w miejsu sosnowego lasu, więc pod warstwą nawiezionej ziemi mam piaski, ale mimo wszystko jest tam raczej mokro, zacisznie z każdej strony, wymiary to 0,8x2,5 m



Megi a jak byś tam posadziła woskownicę europejską (Myrica gale) jej liście wydzielają przyjemny zapach podobny do woni lawendy, który utrzymuje się dość długo również po ich zasuszeniu. Zapach ten odstrasza komary, które omijają miejsca obsadzone woskownicą lub dąb błotny 'Green Dwarf' (Quercus palustris)odmiana karłowa o zwartej ładnej koronie. Zaszczepiona na pniu nigdy nie będzie wyższa. Doskonale radzi sobie na podmokłej glebie, a jesienią przebarwia się na piękny, czerwony kolor. Dąb błotny jest drzewem pochodzącym z Ameryki Północnej.Do picia kawki będą tworzyły miły nastrój
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
monteverde 00:10, 11 cze 2013


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Szkodnikowi musisz wybaczyć i przyjąć do wiadomości, że to są jego miejsca do odpoczynku i nic tam wartościowego nie sadzić, w końcu on też jest członkiem rodziny, pięknota z niego
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Tess 05:02, 11 cze 2013


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12089
monteverde napisał(a)

Megi a jak byś tam posadziła woskownicę europejską (Myrica gale) jej liście wydzielają przyjemny zapach podobny do woni lawendy, który utrzymuje się dość długo również po ich zasuszeniu. Zapach ten odstrasza komary, które omijają miejsca obsadzone woskownicą lub dąb błotny 'Green Dwarf' (Quercus palustris)odmiana karłowa o zwartej ładnej koronie. Zaszczepiona na pniu nigdy nie będzie wyższa. Doskonale radzi sobie na podmokłej glebie, a jesienią przebarwia się na piękny, czerwony kolor. Dąb błotny jest drzewem pochodzącym z Ameryki Północnej.Do picia kawki będą tworzyły miły nastrój


O matko, nawet nazw tych roślin nie znałam, o samych roślinach nie wspominając Aniu, chylę czoła
Ale czy tam jest przez cały czas mokro? Czy tylko czase mokro, a najczęściej wilgotno?

http://www.hortulus.com.pl/inne/encyklopedia-milosnika-ogrodu/49-kategoria-stanowiska-roslin-w-ogrodzie/100-rosliny-na-miejsca-podmokle.html
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
Megi 07:58, 11 cze 2013


Dołączył: 14 lip 2012
Posty: 900

Tess napisał(a)


O matko, nawet nazw tych roślin nie znałam, o samych roślinach nie wspominając Aniu, chylę czoła
Ale czy tam jest przez cały czas mokro? Czy tylko czase mokro, a najczęściej wilgotno?

http://www.hortulus.com.pl/inne/encyklopedia-milosnika-ogrodu/49-kategoria-stanowiska-roslin-w-ogrodzie/100-rosliny-na-miejsca-podmokle.html


Tess tam jest raczej okresowo mokro ( zawsze po deszczach, roztopach) , chodzi mi o rośliny znoszące czasowo zwiększone zalewanie lub poza tymi okresami, będę je po prostu mocno podlewać, idę czytać

Aniu, dzięki za podpowiedzi, dąb śliczny, ale za mało tam miejsca nawet na szczepiony okaz, to musi być raczej niskie i średnie piętro roślinności, na razie poszły tam 2 sztuki jaśminowca - doczytałam się, że dobrze wilgoć i lubi mieć mokro - będę je cięła, żeby nie wystawały poza wyznaczony obrys. Jesli nie będzie im tam niedobrze i nie będą ładnie kwitły, to przesadzę w inne miejsce, bo mam jeszcze co nieco wolne
____________________
Megi 08:25, 11 cze 2013


Dołączył: 14 lip 2012
Posty: 900
Tess, wielkie dzięki za namiar na tą encyklopedię, wczoraj się zachwycałam przywrotnikiem ostroklapowym u kaisog1, a teraz czytam, że on lubi mieć MOKRO - no i mam już niskie piętro w tą nieszczęsną dziurę, do tego wg encyklopedii - białe tawułki arendsa, no i kosaćce oczywiście podsypię całość kamieniami, żeby mi się nie rozchlapywała ziemi przy kapaniu z dachu i pozostaje pomyśleć na szkieletem do tych roślin.

A teraz idę na kawę do ogrodu i popatrzeć na mój wczorajszy prezent od rodziców - czyt. kulkę bukszpanową do kolekcji
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies