Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Warmińskie dylematy

Pokaż wątki Pokaż posty

Warmińskie dylematy

Megi 22:25, 15 lip 2013


Dołączył: 14 lip 2012
Posty: 900
Hortki i jeżówki oddzielnie na razie, może po sprawdzeniu, które będą najwyższe, zdecyduję się przesadzić.

Bogdziu, zapraszam

Aniu, jaka to odmiana - to z tych niskich ? śliczna jest
____________________
agata_chrosc... 22:27, 15 lip 2013


Dołączył: 28 lis 2011
Posty: 5351
i jak to człowiek chudnąć ma jak takie obrazki ni z tego ni z owego go zaskakują?! wygląda pysznie
____________________
ogród w Holandi
Megi 22:31, 15 lip 2013


Dołączył: 14 lip 2012
Posty: 900
agata_chroscicka napisał(a)
i jak to człowiek chudnąć ma jak takie obrazki ni z tego ni z owego go zaskakują?! wygląda pysznie


i było pyszne, uwielbiam ciasta z owocami sezonowymi i piec też lubię
____________________
Anita1978 22:32, 15 lip 2013


Dołączył: 04 lip 2012
Posty: 5840
Margarete napisał(a)


o !! ciacho !! ...pycha dziekuje...


Też bym pyknęła
Napisz no przepis bo na takie właśnie z owocami i kruszonką swojskie nie mam przepisu.... Plisss....
____________________
ogródek Anity
Megi 22:51, 15 lip 2013


Dołączył: 14 lip 2012
Posty: 900
Anita1978 napisał(a)


Też bym pyknęła
Napisz no przepis bo na takie właśnie z owocami i kruszonką swojskie nie mam przepisu.... Plisss....


Anitko, to drożdżowe było, nadal interesuje ? bo wiem, że nie wszyscy lubią z drożdzami współpracować
Mam też bardzo łatwy przepis od Eweliny na ciasto z owocami - podstawa jakby muffinkowa - też podać ?
____________________
Anita1978 00:33, 16 lip 2013


Dołączył: 04 lip 2012
Posty: 5840
Podaj podaj, przepisów nigdy za wiele
____________________
ogródek Anity
beta 08:10, 16 lip 2013


Dołączył: 05 kwi 2012
Posty: 12953
Megi napisał(a)


Anitko, to drożdżowe było, nadal interesuje ? bo wiem, że nie wszyscy lubią z drożdzami współpracować
Mam też bardzo łatwy przepis od Eweliny na ciasto z owocami - podstawa jakby muffinkowa - też podać ?


ja też chętna na sprawdzone przepisy...tym bardziej, ze drożdżowe to mi jakoś niebardzo wychodzą..ale może ostatni raz spróbuję
____________________
beata - Dla odmiany czas na zmiany... ..."Świadomość, że wszystko co robię, mogłabym robić lepiej wcale mi nie przeszkadza..."
Milka 10:54, 16 lip 2013


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Megi napisał(a)


i było pyszne, uwielbiam ciasta z owocami sezonowymi i piec też lubię


taka sąsiadka byłaby mile widziana, pyszne ciasta w sezonie i poza
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Margarete 11:10, 16 lip 2013


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
A zdjęcia zapowiadane gdzie ?
Buziam
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
Megi 15:14, 16 lip 2013


Dołączył: 14 lip 2012
Posty: 900
przepis na drożdzaka i zdjęcia wieczorem po oblocie ogrodowiska, na razie przebrałam w dresy i do roboty

A przepis Eweliny podaję, bo skopiwoałam tylko z maila. Naprawdę łatwe i szybkie ciasto, a do tego wychodzi bez problemów - tylko nie można przepiec, bo będzie za suche, więc te 40 minut to u mnie w piekarniku przy grzaniu góra-dół było optymalnie, a robiłam z czerwoną porzeczką.

"Przesyłam oryginalny przepis, ale napiszę w nawiasie gdzie go modyfikuję

3 szklanki mąki (ja daję 2,5 normalnej jakiejś tortowej czy co mam w domu i 0,5 mąki ziemniaczanej)
1,5 szklanki cukru
16 łyżek oleju
8 łyżek wody
4 jajka
1 łyżeczka proszku do pieczenia
3/4 kg - 1 kg owoców (truskawki, jagody, maliny) - tu oczywiście "na oko", żeby owoce za bardzo nie przykrywały ciasta; podobno ze śliwkami i wiśniami można też, ale za leniwa jestem na drylowanie i nie sprawdzałam; z owocami mrożonymi za to sprawdzałam i można
cukier puder do posypania ciasta

Przepis na ciasto: Jajka zmiksować z cukrem na gładką masę. Do tego dosypywać po trochu (po szklance) mąki wymieszanej z proszkiem do pieczenia i miksować ( w ostatniej szklance mam zmieszaną mąkę normalną i ziemniaczaną), aż do uzyskania gładkiej konsystencji. Następnie wciąż miksując dolewać wodę i na końcu olej.

Foremkę wyłożyć papierem do pieczenia i wlać ciasto (smaruję masłem i posypuję bułką tartą i nie jakaś tam foremka tylko normalna duża). Na wierzchu rozsypać owoce. Ciasto piec około 40 minut w temperaturze 180 stopni C. Ostudzone ciasto posypać cukrem pudrem."


____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies