Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Warmińskie dylematy

Pokaż wątki Pokaż posty

Warmińskie dylematy

Mala_Mi 14:39, 17 lip 2013


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Megi, a ja bardzo lubię te podstawowe jeżówki purpurowe. ..... mam białe i różowe.. są niezawodne, nie chorują, długo kwitną i naprawdę nic im nie brakuje w porównaniu do innych
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Megi 21:55, 17 lip 2013


Dołączył: 14 lip 2012
Posty: 900
Joasiu, ja nie umiem ukorzeniać, na próbę zrobiłam kilka sadzonek z innej horti, ale tylko jedna przeżyła, jeszcze nie sprawdzałam czy ma korzonki, ale jeśliby się udało, to będę robiła również dla siebie i wtedy masz u mnie jak w banku sadzonkę, albo i dwie ale na razie nic nie obiecuję

Aniu, ja również je bardzo lubię, ale miały być czerwone odmianowe, więc trochę jestem zawiedziona a tych podstawowych mam w sumie chyba 6 krzaków teraz, więc jak najbardziej będę je sadziła za płotem, chciałabym mieć tam łan jeżówkowy, więc te podstawowe białe i różowe się tam znajdą, niech się rozsiewają tam do woli, bo ładniej i radośniej z nimi będzie

Miałam dzisiaj gościa - wpadła Ewelina z córcią, dziewczyny się bawiły, a my mogłyśmy chwilę pogadać i poprojektować wirtualnie moje rabaty, więc trochę zmian będzie znowu

Byłam też dzisiaj na wyjeździe z któego przywiozłam oczywiście rośliny, jak widzę napis szkółka lub centrum ogrodnicze, to zawsze muszę zahaczyć, więc i teraz zajechałam - zdjęć nie mam, bo nie było czasu zrobić, taki miałam zalatany dzień dzisiaj
____________________
Mala_Mi 22:22, 17 lip 2013


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Megi... ja też zajeżdżam do każdej szkółki, nawet jak nic nie kupuję....
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Megi 22:50, 17 lip 2013


Dołączył: 14 lip 2012
Posty: 900
asc napisał(a)
Megi... ja też zajeżdżam do każdej szkółki, nawet jak nic nie kupuję....


u mnie gorzej, bo ja zawsze coś kupię, jak już zajadę ale na swoją obronę dodam, że zawsze się targuję i to z dobrym skutkiem i takim oto sposobem nabyłam dzisiaj 2 piękne Rh Cunningams White całe w pąkach, bo mój jeden krzaczek czuł się bardzo samotny oraz 3 liatry kwitnące na biało

ach i oczywiście nabyłam również rękawiczki ogrodowe - zdzieram je przeokropnie, ale bez nich zdzieram pazury - z dwojga złego wolę zdzierać rękawiczki
____________________
monteverde 01:13, 18 lip 2013


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Megi napisał(a)


u mnie gorzej, bo ja zawsze coś kupię, jak już zajadę ale na swoją obronę dodam, że zawsze się targuję i to z dobrym skutkiem i takim oto sposobem nabyłam dzisiaj 2 piękne Rh Cunningams White całe w pąkach, bo mój jeden krzaczek czuł się bardzo samotny oraz 3 liatry kwitnące na biało

ach i oczywiście nabyłam również rękawiczki ogrodowe - zdzieram je przeokropnie, ale bez nich zdzieram pazury - z dwojga złego wolę zdzierać rękawiczki

Mogłyście wpaść z Eweliną do mnie to bym miała przerywnik w pakowaniu White mogłaś wykopać u mnie za czekanie na nazwę tojeści przesyłam kwiatka
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
monteverde 01:14, 18 lip 2013


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Aha a co znowu na rabacie będziesz przerabiać?
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Milka 11:29, 18 lip 2013


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Miałaś świetnych gości, pomysły obrodziły, zakupom się nie oparłaś....
czyli czeka nas ciekawa relacja
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Megi 12:23, 18 lip 2013


Dołączył: 14 lip 2012
Posty: 900
Zaraz tam ciekawa, dzień jak codzień, czyli najpierw papiery-transakcje-bazy danych i wyliczenia a dopiero potem szaleństwa ogrodowe

W tym roku do zmiany przeznaczyłam sobie 4 newralgiczne miejsca na rabatach - dwie od frontu domu - jedna się robi, a druga trochę później, bo jeszcze się nie zdecydowałam, jakie drzewo wkopiemy przy wejściu do domu - pasowałaby mi jakaś forma płacząca, ale ostatecznie pewnie zdecyduję dopiero w szkółce, jak zobaczę co mają interesującego na stanie albo co mogą mieć

No i na tyłach też zmiany, trochę dużo roboty, ale się nie spinam, robię po kawałku w wolnym czasie, mąż mi pomoże z "grubszą" robotą i pomalutku do przodu

Aniu, nie było czasu, żeby się ruszyć z domu - poza tym trójkę dzieci miałyśmy, którym bardzo dobrze było na kocu w ogródku. Zresztą znasz Ewelinę, zanim do mnie przyjechała, to już się spieszyła dalej



____________________
Milka 12:28, 18 lip 2013


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
A w domu o tej porze chyba najlepiej i najwygodniej to sporo prac zaplanowałaś, coś na pewno się uda, ja też aż tak się nie napinam, mus kiedyś żyć
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Margarete 16:15, 18 lip 2013


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
monteverde napisał(a)

Mogłyście wpaść z Eweliną do mnie to bym miała przerywnik w pakowaniu White mogłaś wykopać u mnie za czekanie na nazwę tojeści przesyłam kwiatka


Ale śmieszny ten kwiat od Ani... wygląda jak.... mam jakies takie "kudłate " mysli i skojarzenia....A co to jest ? Wiesz Megi ?
Pieknie u ciebie, masz tyle kwiatów, ja nie mama tylu... zamierzam dokupic na jesieni liliowców i posadzic po przeciwnej stronie niz ta rabata która ostatnio robiłam, tak swobodnie pod płotem od sasiada na końcu trawnika. Nie bede tam robic rabaty z prawdziwego zdarezenia ale tylko zdejme fragment darni żeby posadzic liliowce. Mysle że sobie poradza bo one podobno "bezobsługowe" są.
Przepis na ciasto skopiowany, w wekend może zrobie z jagodami.
Pozdrawiam
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies