Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku...

Pokaż wątki Pokaż posty

Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku...

vita 07:32, 27 mar 2024


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4040
April napisał(a)
Ale te pierwiosnki to chyba nie bieżące fotki? U mnie dopiero pierwszy zakwitł.
No i taka jestem bystra że dopiero zauważyłam szklarnię Gratulacje, trochę spóźnione ale zawsze Z tymi szklarniami niestety tak jest, że bardzo praktyczna to sprawa ale trochę widoki jednak psują. No jak w życiu, coś za coś


Fotki to chyba sprzed dwóch lat nawet, Mirka zacytowała W tej chwili zaczyna kwitnienie u mnie pierwiosnek lekarski (P. veris), gatunek (odmianowe nie chcą, szukam go właśnie, dostałam od Joli).
Do szklarni już się przyzwyczaiłam, perspektywa uprawy pomidorów bardzo pomaga w tej akceptacji
Zresztą, ona jest tak umiejscowiona, że trzeba wejść do części warzywnej aby ją zobaczyć
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
vita 07:37, 27 mar 2024


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4040
mirkaka napisał(a)


Ha, a ja myślałam że te 'Guinevere są lekko liliowe, tak wyglądały na zdjęciu, nie szkodzi, są piękne, ucieszę się cokolwiek mi wykopiesz


Są lekko liliowe, zwłaszcza jak zaczynają kwitnąć. Sprawa z Dark R. się sama rozwiązała, bo sadzonki właśnie zaczną kwitnąć, nie wszystkie, ale pomyłki da się uniknąć. Mieszańce nie mają chyba aż takich wymogów co do wilgotności gleby
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
vita 08:17, 27 mar 2024


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4040
Brakuje mi weny do robienia zdjęć, wiosna u mnie zawsze późniejsza, w tym roku jeszcze dotkliwa pogodowo. Powoli jednak rośliny zbierają się

Na brzegu tej rabaty rosną siewki ciemiernika o pełnych kwiatach, to chyba jedyny u mnie ciemiernik, który w dziewięćdziesięciu procentach potarza cechy. Bardzo go lubię.



I zakwitły różowe przylaszczki, są późniejsze i trochę się naszukałam po ogrodzie zanim znalazłam wszystkie Jedną nawet w donicy z różnymi wysadzonymi późną jesienią roślinami. Żal było na kompost. Przylaszczki łatwo zgubić Te na fotce to siewki, jeszcze niewyględne, przyjdzie ciepło to zalśnią



____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
Kontonaogrod 08:58, 27 mar 2024

Dołączył: 17 cze 2023
Posty: 1614
Ale cudnie Właśnie kupiłam takie niecodzienne pierwiosnki. Sieją się u mnie te zwykłe, nawet w trawie są, mam nadzieję te ładniejsze też się zadomowią na mojej glinie i zechcą namnażać
____________________
Anna https://www.ogrodowisko.pl/watek/11774-nowa-dzialka-nowe-wyzwania-nowi-my
Helen 22:11, 27 mar 2024


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8293
A ja właśnie przeglądam ogłoszenia internetowe, żeby dokupić przylaszczki i znalazłam białe po 100 zł za 1 szt. a różowe w cenie od 59-100 zł za szt.
One aż takie niepowtarzalne są? i takie trudne w hodowli?
____________________
Helen - Hortensjowo
vita 22:37, 27 mar 2024


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4040
Kontonaogrod napisał(a)
Ale cudnie Właśnie kupiłam takie niecodzienne pierwiosnki. Sieją się u mnie te zwykłe, nawet w trawie są, mam nadzieję te ładniejsze też się zadomowią na mojej glinie i zechcą namnażać


Widziałam, całkiem niecodzienne Kilka z nich powinno się zadomowić na twojej glinie, o namnażanie powinnaś sama zadbać, te siać się raczej nie będą
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
vita 22:52, 27 mar 2024


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4040
Helen napisał(a)
A ja właśnie przeglądam ogłoszenia internetowe, żeby dokupić przylaszczki i znalazłam białe po 100 zł za 1 szt. a różowe w cenie od 59-100 zł za szt.
One aż takie niepowtarzalne są? i takie trudne w hodowli?


Niepowtarzalne, bo inne Nie są trudne w hodowli, mają takie same wymagania, jednak sieją się słabiej i stąd jest ich mniej. Myślę, że białe mają aż tak wysoką cenę, bo trzeba długo czekać. Mam białą kilkanaście lat, a ledwie dwie kępki z siewu, stąd pewnie jej cena.
Są rośliny, które pomimo swojej sezonowości są atrakcyjne i poszukiwane, jak przylaszczki czy przebiśniegi. Szukając ogłoszeń w obu przypadkach można natrafić na szokujące ceny, ale to rynek.
A u mnie ogródek
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
Margo2 22:32, 18 kwi 2024


Dołączył: 04 mar 2012
Posty: 777
A gdzie wiosenne zdjęcia?
Buszujesz po innych wątkach, a omijasz swój.
____________________
Gosia Margo2 Ogródek Gosi
vita 00:32, 19 kwi 2024


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4040
Nie omijam, hm, to powinnam była zostawić tutaj link do nowego wątku?

Przy ścieżce

____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
Ewa777 12:37, 19 kwi 2024


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18430
vita napisał(a)
Nie omijam, hm, to powinnam była zostawić tutaj link do nowego wątku?

Przy ścieżce



Powinnaś Nie wiedziałam nic o nowym wątku, a tylko ten mam zaznaczony do obserwacji Lecę
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies