Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy iglaste » Problemy z tujami

Pokaż wątki Pokaż posty

Problemy z tujami

Marcin1993 10:58, 02 lut 2020

Dołączył: 04 sty 2020
Posty: 4
W sobotę miałem trochę więcej czasu więc zabrałem się za wymianę szmaty na korę. Zakupiłem 25 worków 80 litrowych, rozplanierowałem w ilości worek na przęsło plotu i oto efekt:









Zauważyłem że drzewka powoli zaczynają się zielenić z uwagi na wysokie temperatury ( w sobotę było 13,5 stopnia), od szkółkarza dostałem wytyczne by nawożenie zacząć od marca, czy z uwagi na wczesniej rozpoczęty cykl rozwoju należy wcześniej rozpocząć nawożenie?
Zakupione nawozy to yara mila komplex, siarczan amonu i siarczan magnezu.
Dawkowanie:
Yara mila complex szczypta co 2 tygnie
15g siarczanu amonu + 10g siarczanu magnezu na 15l wody co 2 tygodnie

Pozdrawiam Marcin

jimisik 11:59, 14 lut 2020

Dołączył: 14 lut 2020
Posty: 1
Witam. Na przełomie września/października posadziłem około 120 tuj. Oczywiście wykopałem odpowiednio większy otwór, podsypałem ziemią do tuj i wszystko obsypałem korą.Obficie podlewane co jakiś czas. Po około miesiącu wszystkie drzewka zrobiły się takie jak na obrazku.
Nadmienię, że wszystkie były przywiezione z odkrytą bryłą korzeniową.
Czy przeżyją ? Czy to naturalne bo doznały szoku po posadzeniu ?
Basieksp 12:53, 14 lut 2020


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10165
Witam. Nasze tuje mają około 9 lat, żadnej włókniny, nawozimy raz do roku, no i są podlewane, szczególnie w upały, patrząc na niektóre fotki z korzeniami na wierzchu, cieszę się że nie daliśmy włókniny, przez to nasze są dobrze ukorzenione, tuje dzielnie przeżyły nawałnice w 2017 r, z włókniną pewnie by pofrunęły do sąsiada
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Gardenarium 20:55, 03 mar 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Bemol napisał(a)
Witam

Czy ktoś wie co za choroba zaatakowała moje tuje?

Dziękuję za pomoc

Pozdrawiam.



W tym miejscu koty znaczą teren i tuje podsychają. Albo podobna przyczyna. Oczyść to, postaw wbij w ziemię gałązki, żeby odizolować
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Bemol 14:28, 06 mar 2020

Dołączył: 20 lut 2018
Posty: 8
Tylko tych Tui mam kilkanaście tak zaatakowanych i tylko w dolnych częściach, jak je wyczesuje to bardzo się sypia. Przed tujami posadzona jest tawuła, czy przyczyną może być brak słońca czy tylko kot.
Bemol 14:30, 06 mar 2020

Dołączył: 20 lut 2018
Posty: 8
Gardenarium napisał(a)


W tym miejscu koty znaczą teren i tuje podsychają. Albo podobna przyczyna. Oczyść to, postaw wbij w ziemię gałązki, żeby odizolować


Tylko tych Tui mam kilkanaście tak zaatakowanych i tylko w dolnych częściach, jak je wyczesuje to bardzo się sypia. Przed tujami posadzona jest tawuła, czy przyczyną może być brak słońca czy tylko kot?.
yvonneczkapr 19:44, 10 mar 2020

Dołączył: 10 mar 2020
Posty: 3
Witam. Kupiliśmy dom z zaniedbanymi tujami, które mają ok. 12 lat. W tamtym roku zostały one wyrównane i przycięte na wiosnę. Jednakże gałązki tuj (około lipca) zaczęły się suszyć i skręcać (wygląda to tak jakby wykręcały się w drugą stronę). Zrobiły się dziury między tujami Jak mogłabym im pomóc? Jest szansa żeby się zagęściły? Dziękuję za Waszą pomoc.
yvonneczkapr 19:47, 10 mar 2020

Dołączył: 10 mar 2020
Posty: 3
[img

A tak wyglądają z daleka
Gardenarium 19:49, 10 mar 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Załóż linię kroplującą, zdejmij szmatę z ziemi jeśli jest, podsyp nawozem i rozgrzeb go w ziemi, następnie podlej. Podlewaj systematycznie, są zagłodzone i miały za mało wody. Był suchy rok, mogły całkiem paść a jednak żyją.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
yvonneczkapr 19:55, 10 mar 2020

Dołączył: 10 mar 2020
Posty: 3
Dziękuję za odpowiedź. A te skręcające się gałęzie to nie jest jakaś choroba? Mogłabym je czymś jeszcze popryskać na to? Czy na razie wystarczy nawóz i linia kroplująca? Jaki nawóz by Pani polecała na wiosnę? Ile czasu tuje potrzebują żeby się poprawiły? Dziękuję
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies