Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogródek na trzy lata

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek na trzy lata

agniecha973 11:17, 28 lip 2014


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 11946
A bardziej słomkowa w kolorze jest jakaś?

(Rozgadamy Ewie wątek, a mówiła, że już wymarły, he he)
____________________
Agnieszka Wszędzie pięknie, ale u siebie najlepiej / Przedogródek Agniechy973
magnolia 11:24, 28 lip 2014


Dołączył: 22 lip 2011
Posty: 5624
to ja mam większą niż Frosted C, szersze listki. Twoja pewnie to ta pod nazwą carex bronze form na dobrepole.

Tomek ma taką samą w pokroju jak ta moja, ale właśnie oliwkowo słomkowa. Ładna, Pszczółka tez się chyba na nią skusiła. Tomek chwalił że tez dobrze rośnie. Ja ją mam od 3 tygodni, od razu podzieliłam na 2 szt
____________________
agniecha973 11:26, 28 lip 2014


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 11946
A tak, bardziej pasuje bronze f. A ta od Tomka to jaka?

Ewalm, nie znasz się na uschniętych trawkach?
____________________
Agnieszka Wszędzie pięknie, ale u siebie najlepiej / Przedogródek Agniechy973
magnolia 11:35, 28 lip 2014


Dołączył: 22 lip 2011
Posty: 5624
własnie nie pamiętam nazwy- carex....do 50 cm wys, żółtawy. On jest bystry, domyśli się.
____________________
agniecha973 11:48, 28 lip 2014


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 11946
Ok. Dzięki. Zasięgnę języka u Pszczółki jak wróci.
Lecę zbierać fasolkę (nie lubię, bo marudna robota).
____________________
Agnieszka Wszędzie pięknie, ale u siebie najlepiej / Przedogródek Agniechy973
ewalm 23:50, 28 lip 2014


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 2627
No dziewczynki ale jestem zaskoczona. To ja w pracy usilnie brnełam przez tematykę zakazanych pestycydów (ach, DDT i lindan, jeden na malarię, drugi na wszy głowowe i świerzb - uroczo) oraz krótkołańcuchowych parafin (też szkodliwe), a Wy tu buszowałyście Jak miło
Aga, był wymarły, póki mnie nie podkusiło aby uwiecznić w sieci ze trzy zdjęcia. Czasami rozmyślam sobie o strasznym dniu, co to pewnie kiedys taki nadejdzie, gdy padnie mi laptop. A z nim zdjęcia. A wpuszczone do sieci są już wieczne...Jak plotka. I w tym kontekści blog Weroniki, który prawie regularnie odwiedzam, ma głęboki sens.

Na trawach zdecydowanie lepiej zna się Magnolia, nie pytaj mnie.

Marta, bardzo chętnie wpadniemy, jak będzie jakaś odpowiednia okazja. Ograniczyłam ostatnio etat, odkurzyłam projekt ogrodu. Od razu inaczej się żyje.Rozmyslam nad rabatą, bardzo bardzo naturalistyczną, taką wzorowaną na murawach zawciągowo-goździkowych i innych murawach ze słabych gleb. Musi pasowac do skraju lasu sosnowego. Dałabym dużo krwawnika w bardziej centralnej części(jest owalna) i coś jeszcze, wyższego, ale nie wiem jakiej trawy uzyć do wypełnienia. Koniecznie rodzimej. Jak myslisz, co dodać, żeby było wysokości krwawnikowej i miało delikatne kwiatostany? Mgiełkowate. Z pionowych spróbuję trzcinnik, w najwyższym punkcie rabaty.

Skąd wziąć nasiona gorysza pogórkowatego, nie rosnie gdzieś koło Was? Ostatnio nawet chodziłam po rowach w okolicy bardziej wiejskiej niż moja (chociaż na niekoszonych warszawskich trawnikach doprawdy niejedno można spotkać i niekoniecznie jest to pozostałośc psiego spaceru) ale wszędzie tylko marchew i marchew, albo dla odmiany z solidniejszych baldaszków coś co chyba jest pasternakiem. Gorysza ani widu. Musze klucz pożyczyć od siostry, bo strasznie mnie te rowy sfrustrowały. Albo nabyć jakiś, najlepiej poręcznie wydany.

Jak można było zamienić taką piekną nazwę jak baldaszkowate na selerowate? albo motylkowe na bobowate? Nawet po łacinie brzmi gorzej. Fuj.

Marta, ale tak w szerszym kontekście to chyba jednak dobrze, ze jesteśmy przywaleni rodziną i że ma nas kto napadać i przyjeżdżać
____________________
Ogródek na trzy lata
agniecha973 10:34, 29 lip 2014


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 11946
Ewa, u mnie rośnie sporo tych baldaszkowatych i wydają mi się różne, ale jak mam odnaleźć tego właściwego? Coś szczególnie charakterystycznego odróżniającego go od reszty?
____________________
Agnieszka Wszędzie pięknie, ale u siebie najlepiej / Przedogródek Agniechy973
ewalm 20:53, 29 lip 2014


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 2627
Kwitnie na biało. Nie jest mechaty, liście i łodyga gładkie. Łodyga kreskowana w pionie, po przełamaniu pełna, z rdzeniem. Liście takie pietruszkowate trochę, wyrastają z ziemi obok pędu kwiatostanowego. Na pędzie kwiatostanowym, rozgałęzionym, nie ma za bardzo liści. Jest trujący ale tego nie widac a nie polecam nikomu sprawdzać
A jeżeli są nasiona, to mają taką falbankę dookoła (oskrzydlona rozłupka)

Dobre zdjęcia są na bio-forum
(http://www.bio-forum.pl/messages/336385/417837.html)
____________________
Ogródek na trzy lata
agniecha973 21:47, 29 lip 2014


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 11946
To samo znalazłam

http://www.bio-forum.pl/messages/3280/282817.html

U mnie większość marchwi dzikiej i czegoś o grubych liściach, ale tylko pobieżnie w drodze do ogrodu na polu się przypatrywałam. Będę wypatrywać.
____________________
Agnieszka Wszędzie pięknie, ale u siebie najlepiej / Przedogródek Agniechy973
ewalm 02:23, 05 sie 2014


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 2627
Wypatruj koniecznie, bardzo by się przydały.
____________________
Ogródek na trzy lata
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies