Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogródek na trzy lata

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek na trzy lata

ewalm 23:41, 23 lip 2014


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 2627
Dziekuję Ozz, na dzisiaj też się przyda - idę już spać. O dziwo przed północą

Jak ja żałowałam, że nie miałam statywu przy tej biedronce
____________________
Ogródek na trzy lata
agniecha973 23:48, 23 lip 2014


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 11946
ewalm napisał(a)


Dobranoc
niech biedronki będą z Wami




Cudnie zwiewne zdjęcie... Tak delikatne jakby miało zaraz pęknąć jak bańka mydlana. Takie jakieś skojarzenie.
____________________
Agnieszka Wszędzie pięknie, ale u siebie najlepiej / Przedogródek Agniechy973
ewalm 23:08, 27 lip 2014


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 2627
Aga,albo zaraz spaść
Biedronka taka "solidna" w porównaniu z trawkami, prawda ?
____________________
Ogródek na trzy lata
agniecha973 23:24, 27 lip 2014


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 11946
Prawda.
Ewa, jakie ja dziś piękne zestawienie kolorów ujrzałam w polach. Byliśmy na przejażdżce, popatrzeć jak u wujka żniwa idą, a tam piękne pole pszenżyta w cudnym szaro-słomkowym kolorze a w tym na brzegu pola niebieskie chabry. Cudnie grały te kolory. Myślę jak tu skopiować to do ogrodu. Wymyśliłam łan trawki brązowej (jest taka, a do tej pory jej nie znosiłam ) i w tym jakieś czarnuszki może, ale ciut za krótko kwitną. Trzeba jeszcz dopracować. Chyba żeby wyższą trawę i oryginalnych chabrów nasiać.
____________________
Agnieszka Wszędzie pięknie, ale u siebie najlepiej / Przedogródek Agniechy973
magnolia 10:29, 28 lip 2014


Dołączył: 22 lip 2011
Posty: 5624
agniecha973 napisał(a)
Prawda.
Ewa, jakie ja dziś piękne zestawienie kolorów ujrzałam w polach. Byliśmy na przejażdżce, popatrzeć jak u wujka żniwa idą, a tam piękne pole pszenżyta w cudnym szaro-słomkowym kolorze a w tym na brzegu pola niebieskie chabry. Cudnie grały te kolory. Myślę jak tu skopiować to do ogrodu. Wymyśliłam łan trawki brązowej (jest taka, a do tej pory jej nie znosiłam ) i w tym jakieś czarnuszki może, ale ciut za krótko kwitną. Trzeba jeszcz dopracować. Chyba żeby wyższą trawę i oryginalnych chabrów nasiać.


jak już uznasz że jednak je lubisz, daj cynk, wyślę Ci brązowych. Miesiąc temu sąsiadka podeszła do płota i zaczeła współczuć mojemu M że taka piękna rabata była a tu trawki uschły.Ale za to moja mama spytała mnie z wyrzytem dlaczego ona jeszcze ich nie ma ( zapomniała że zgrzytała zębami na nie sezon temu).

Ewa, piękne zdjęcia jak zawsze...Miło Cię czasem spotkać. Szkoda że jesteśmy 'przywaleni' rodziną ( kataklizm zjazdów i odwiedzin , najazd z dalszych stron świata ) bo bardzo chciałam żebyście wpadli latem do nas. Może uda się wyczołgać nam niebawem , odezwę się wtedy.
____________________
agniecha973 10:37, 28 lip 2014


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 11946
Marta, a Ty z nich rezygnujesz czy tak ci się rozmnożyły?
____________________
Agnieszka Wszędzie pięknie, ale u siebie najlepiej / Przedogródek Agniechy973
magnolia 10:57, 28 lip 2014


Dołączył: 22 lip 2011
Posty: 5624
Nie rezygnuję, lubię je- szybko przyrastają, szybko się zbierają wiosną, zimą są ładne, wg mnie dają dobre tło dla koloru.
Mam ich kilkanaście i to sporych, a przywlokłam do ogrodu 1 szt 2 sezony temu. Jedna sztuka rośnie w dziurce w nawierzchni przy drewutni, zamiast 1 kamienia- ma się świetnie bez nawożenie, bez podlewania z ziemią wymieszaną z cementem
____________________
agniecha973 11:06, 28 lip 2014


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 11946
Jak się nazywa ta twoja?
____________________
Agnieszka Wszędzie pięknie, ale u siebie najlepiej / Przedogródek Agniechy973
magnolia 11:09, 28 lip 2014


Dołączył: 22 lip 2011
Posty: 5624
carex buchanani- u mnie zimuje bez niczego ( 2 łagodne zimy co prawda, ale łyszłam od szkólkarzy że raczej zimuje poz ekstremalnymi zimami jak wtedy co wymroziło mikanty)

http://www.dobrepole.pl/Carex%20buchananii_-_turzyca%20Buchanana_nlat_484.html
____________________
agniecha973 11:15, 28 lip 2014


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 11946
Ja mam jakąś, jedną z dwóch. Po zimie jedna została. chyba zgniła ta druga. Spróbuję podzielić jak upały odejdą. Możliwe że to ta sama. Dostałam gratis ze szkółki. U mnie ona jest podobna do Amazon Mist/ Frosted C. w wysokości i pokroju.
____________________
Agnieszka Wszędzie pięknie, ale u siebie najlepiej / Przedogródek Agniechy973
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies