Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogródek na trzy lata

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek na trzy lata

EPODLAS 23:19, 23 wrz 2014


Dołączył: 03 lis 2011
Posty: 5549
Ewo, przeczytałam twój wpis na temat naturalistycznej rabaty. Pięknie będzie wyglądała, koniecznie ją pokaż jak będzie gotowa. U mnie za płotem łąka i rośnie pełno łąkowych, tylko ja się na nich nie znam. U mnie jest dużo babki lancetowatej i ona mi się podoba. Zostawiłam ją w kilku miejscach. Zdjęcie biedronki po prostu cudne.
____________________
Mój ogród
ewalm 11:27, 29 wrz 2014


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 2627
Bożenko, dziękuję, to już tak dawno było - ta biedronka. Jeszcze latem.
Rabata to u klienta więc raczej nie będę mogła pokazać.
Babka lancetowata jest ładna, a jeszcze ładniejsza według mnie jest babka zwyczajna. I ma piękna purpurową odmianę ozdobną. Fajna do ogrodu żwirowego

Ja też lubię rośliny łąkowe. Pęekne masz otoczenie, Bożenko
____________________
Ogródek na trzy lata
malkul 13:16, 08 paź 2014


Dołączył: 07 wrz 2011
Posty: 21702
ewalm napisał(a)


Dzięki Gosiu. Też kiedys wolałam chłodniejsze barwy, ale powoli zmieniam zdanie. Tak się fajnie zrobiło na działce, no i akurat na żółto. Mam jeszcze sporo słoneczniczka, którego trzeba bedzie trochę utemperować jesienią, bo się panoszy.

Dobranoc
niech biedronki będą z Wami




spełnilo się Od dwóch dni mam dosławnie atak bioedronkowy, są wszędzie, całe mnóstwo
____________________
Gosia - Ogród tworzę nowoczesny***Wizytówka - Ogród nowoczesny kokoszki
ewalm 12:16, 14 paź 2014


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 2627
Hmmm, atak? Niezupełnie o to mi chodziło.
Ale masz rację, od rożnych znajomych też już słyszałam o prawdziwych nalotach tej jesieni.
____________________
Ogródek na trzy lata
Pszczelarnia 12:19, 16 paź 2014


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Ewo, jestem z powodu wyrażonej sympatii do tawuł białych (tylko takie uznaję). Dalej nie mogę pojąć ogródka na 3 lata i tego Rammstein, skoro mowa o polskich rowach i systematyce tych rowów (typowo polskich ekologicznie niekoszonych albo ekologicznie, czyli w symbiozie z odpadami ludzkimi, czyli płynących ściekami wiejskimi, choć z nazwami łacińskimi na dnie). Uff. Dałam wyraz oburzeniu na tę sytuację nieskanalizowania wsi polskiej.
O wszach też czytam. Dziś zgłębiałam szpeciele (po wizycie w szkółce z drzewami, apel do sprzedawców: ma miłośc boską - nie sprzedawajcie chorych, padających drzew, wykonujcie podstawowe opryski, nie pozwólcie drzewom rosnąć byle jak i pochyło) na gruszy ozdobnej i na jarząbach. Widziałam za to olchę prowadzoną pięknie jak ... parasol.

Ta trawa u Ciebie to mogłaby być miłka z zawciągowcami. Pozdrawiam.

Ta trawa, o której mówi Magnolia, że mam od Tomka to carex testacea.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
ewalm 11:50, 21 paź 2014


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 2627
Pszczelarnio, a ja te letnie, kwitnące na różowo też lubię, jedne mniej inne bardziej

Już nie musisz nic pojmować, ogródek trzyletni radzi sobie już teraz sam a my na miejscu, czyli w kraju, też sobie radzimy - w całkiem innych ogródkach

Co do nieskanalizowania to ono jest niestety charakterystyczne nie tylko dla polskiej wsi ale i dla polskiej stolicy. A szkoda. Wodociąg dobra rzecz a i bez szamba też przyjemniej się żyje. Również w stolicy.

O wszach tu było? Kurcze, już nie pamiętam...ale nie będę szukać. A szpeciele mam od lat na winogronach, niestety zaczekały na nasz powrót i nadal są, ale jakoś tak sobie żyjemy w równowadze.

Apel do polskich szkółkarzy to chyba do nich poprzez mój watek nie dotrze ale zawsze można próbować albo chociaż się wygadać.

A miłkę przemyślę
____________________
Ogródek na trzy lata
WilczaGora 12:16, 22 paź 2014


Dołączył: 31 lip 2012
Posty: 5530
ewalm napisał(a)


niech biedronki będą z Wami




zdjęcie przepiękne ale proszę...nie chcę znów tych całych setek wokół domu i w ogrodzie...do buzi wpadały...
____________________
WIZYTÓWKA Wilcza pozdrawia Wilcza Gora http://wilczagora.blogspot.com
ewalm 12:28, 22 paź 2014


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 2627
Ale te Wasze biedronki to takie normalne siedmiokropki są? Czy te azjatyckie niszczycielki?
Bo to była zwykła łagodna swojska siedmiokropka. Azjatyckich nikomu nie życzę..
____________________
Ogródek na trzy lata
Olili 19:54, 28 paź 2014

Dołączył: 09 paź 2014
Posty: 2386
hej
Pisałam u siebie,ze jakbyś chciała do Zduńskiej Woli jechać okrężną drogą to wtedy będzie przez Wieluń i zapraszam ,no zakładając,że z Warszawy jest punkt startowy
____________________
Iza -Ogród-wyrozumiały
Pszczelarnia 12:18, 29 paź 2014


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Ewalmie Kochany!
Mam dark - od lata i snow - od zeszłego lata. Ale to są rugosy i o tym trzeba pamiętać. Wysokość, myślę, że 160 będzie na pewno, na razie to siedzą przy 80. Nic nie powiem więcej, bo nie będzie to miarodajne. Nawet jak rugosy zetniemy wiosną, to one i tak szybko nadrobią w wysokości, więc mówienie o regulacji cięciem nie do końca się sprawdza.
Mając wiele rugos (i jeszcze powiększam ich posiadanie o nowe, mało na forum znane ale specjalistom znane), mogę powiedzieć, że rozbieżności wysokościowe są normą. Ta seria Pavement to hybrydy od niedawna na rynku.
Więcej nie umiem powiedzieć.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies