Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ukojenie dla zmysłów.....taki ma być mój ogródek

Pokaż wątki Pokaż posty

Ukojenie dla zmysłów.....taki ma być mój ogródek

wiunia 16:31, 28 lis 2012


Dołączył: 21 wrz 2012
Posty: 4422
To fakt Irenko, mam to szczęście i mogę od czasu do czasu widywać się z moimi dwiema siostrami mieszkają 200 km ode mnie, ale co kilka tygodni sie widzimy i jaest wtedy fajnie
____________________
Ukojenie dla zmysłów.....taki ma być mój ogródek
wiunia 16:45, 28 lis 2012


Dołączył: 21 wrz 2012
Posty: 4422
A tak wyglada mój jałowiec lekko podcięty i przesadzony do innej donicy, jak na wiosnę będzie miał chęci do życia to będzie mi BAAAARDZO miło

Przed cięciem



i po cięciu


A może ja mu dałam złą ziemię, bo dałam taką typowo do iglaków , może to źle? Ach sama już nie wiem ale to przecież iglak?
Jest jeszcze trochę brązowy w niektórych miejscach ale zostawiłam , bo by był łysy bidulek!
____________________
Ukojenie dla zmysłów.....taki ma być mój ogródek
Milka 16:49, 28 lis 2012


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Całkiem zgrabnie ci wyszło nowy model!!
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
wiunia 16:55, 28 lis 2012


Dołączył: 21 wrz 2012
Posty: 4422
Nooo , moje pierwsze cięcie na żywym organizmie
____________________
Ukojenie dla zmysłów.....taki ma być mój ogródek
Bogdzia 17:47, 28 lis 2012


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Bardzo ładnie Ci wyszło ale to jest mozliwe że ziemia nie jest najlepsza. Ja sypałam nawóz dla iglaków świerkom serbskim które też są iglakami a potem przeczytałam że one lubią ziemię zasadowa , ale takich informacji o wyjątkach wśród roślin jest mało , od tego czasu sadzę iglaki w normalnej ziemi która i tak ma na ogół odczyn kwaśny ale nie aż tak bardzo jak ta do iglaków. Trzeba by poszukac informacji jaką ziemię lubi ten jałowiec , to chyba Boulevard, ale takie informacje nie zawsze sa podawane.Pozdrawiam zdolną Ogrodniczkę.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
majkel0326 17:57, 28 lis 2012


Dołączył: 20 sty 2012
Posty: 3224
Wiuniu,ładnie wygląda jałowiec po cięciu,trzymam za niego kciuki Miłego wieczoru
____________________
Maja - Moje roślinki
wiunia 18:01, 28 lis 2012


Dołączył: 21 wrz 2012
Posty: 4422
Bogdzia napisał(a)
Bardzo ładnie Ci wyszło ale to jest mozliwe że ziemia nie jest najlepsza. Ja sypałam nawóz dla iglaków świerkom serbskim które też są iglakami a potem przeczytałam że one lubią ziemię zasadowa , ale takich informacji o wyjątkach wśród roślin jest mało , od tego czasu sadzę iglaki w normalnej ziemi która i tak ma na ogół odczyn kwaśny ale nie aż tak bardzo jak ta do iglaków. Trzeba by poszukac informacji jaką ziemię lubi ten jałowiec , to chyba Boulevard, ale takie informacje nie zawsze sa podawane.Pozdrawiam zdolną Ogrodniczkę.


Dzięki Bogdziu, właśnie gdzieś o czym podobnym czytałam tylko nie wiem gdzie? Zbyt kwaśna ziemia , to może być powód, to co jutro powtórka z rozrywki i przesadzamy do nowej ziemi?
Bogdziu, pewnie to obciach, że nie wiem, ale ziemia z kompostownika to jaki ma odczyn? Nadawałaby się, a do kwiatów domowych ?
____________________
Ukojenie dla zmysłów.....taki ma być mój ogródek
wiunia 18:05, 28 lis 2012


Dołączył: 21 wrz 2012
Posty: 4422
Maju, dzięki za odwiedziny, ale dziś smętnie prawda? Może jutro wyjdzie ciut słońca
____________________
Ukojenie dla zmysłów.....taki ma być mój ogródek
Bogdzia 18:15, 28 lis 2012


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
wiunia napisał(a)

Bardzo ładnie Ci wyszło ale to jest mozliwe że ziemia nie jest najlepsza. Ja sypałam nawóz dla iglaków świerkom serbskim które też są iglakami a potem przeczytałam że one lubią ziemię zasadowa , ale takich informacji o wyjątkach wśród roślin jest mało , od tego czasu sadzę iglaki w normalnej ziemi która i tak ma na ogół odczyn kwaśny ale nie aż tak bardzo jak ta do iglaków. Trzeba by poszukac informacji jaką ziemię lubi ten jałowiec , to chyba Boulevard, ale takie informacje nie zawsze sa podawane.Pozdrawiam zdolną Ogrodniczkę.


Dzięki Bogdziu, właśnie gdzieś o czym podobnym czytałam tylko nie wiem gdzie? Zbyt kwaśna ziemia , to może być powód, to co jutro powtórka z rozrywki i przesadzamy do nowej ziemi?
Bogdziu, pewnie to obciach, że nie wiem, ale ziemia z kompostownika to jaki ma odczyn? Nadawałaby się, a do kwiatów domowych ?


Żaden obciach, wszystkiego trzeba sie uczyc a wiadomo że i tak wszystkiego sie nie wie. Z kompostownika ziemia jak jest dobrze przerobiona ma lekko kwaśny odczyn i nadaje siedo wiekszości roślin. Znalazłam tego jałowca , potrzebuje ziemi żyznej i nie lubi barku wody i mrozu , zresztą sama zobacz.

http://rosliny.wymarzonyogrod.pl/baza-roslin/iglaki/cyprysik-groszkowy-boulevard,9_259/

Z tego by wynikało że ziemia o przeciętnym ph potrzebna, taka jak w ogrodzie tylko żyzna można dołożyc dobrej ziemi.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
eliza3 18:31, 28 lis 2012


Dołączył: 12 kwi 2012
Posty: 7563
wiunia napisał(a)
A tak wyglada mój jałowiec lekko podcięty i przesadzony do innej donicy, jak na wiosnę będzie miał chęci do życia to będzie mi BAAAARDZO miło

Przed cięciem



i po cięciu


A może ja mu dałam złą ziemię, bo dałam taką typowo do iglaków , może to źle? Ach sama już nie wiem ale to przecież iglak?
Jest jeszcze trochę brązowy w niektórych miejscach ale zostawiłam , bo by był łysy bidulek!

Jestem pod wrażeniem, pięknie Ci wyszło to cięcie... pewnie i odważnie, wyszła całkiem nowa roślinka.
____________________
Ela - Kwiatki i rabatki u Elizy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies