Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ukojenie dla zmysłów.....taki ma być mój ogródek

Pokaż wątki Pokaż posty

Ukojenie dla zmysłów.....taki ma być mój ogródek

MirellaB 23:59, 28 maj 2018


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Klin to Shirasawy? Choruje Ci?
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
Katkak 05:24, 29 maj 2018


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254
Wiiniu mój Shirasavy też miał takie przebarwienia. Jeśli chodzi o pRzekrój gałęzi,to ja mam zawsze problemz takim radykalnym rozpoznaniem. Porównaj ten przekrój do przekroju moich gałęzi w wątku Choroby klonów, na str. 21. Wydaje mi się,zeu mnie było więcej tych ciemnych plamek. A najlepiej wrzuć do tego wątku zdjecie klona i ten przekrój to Mazan bez problemu zdiagnozuje.
Pęcherznica fajowa:-.
____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
Katkak 05:24, 29 maj 2018


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254
Wiiniu mój Shirasavy też miał takie przebarwienia. Jeśli chodzi o pRzekrój gałęzi,to ja mam zawsze problemz takim radykalnym rozpoznaniem. Porównaj ten przekrój do przekroju moich gałęzi w wątku Choroby klonów, na str. 21. Wydaje mi się,zeu mnie było więcej tych ciemnych plamek. A najlepiej wrzuć do tego wątku zdjecie klona i ten przekrój to Mazan bez problemu zdiagnozuje.
Pęcherznica fajowa:-.
____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
nicol21 09:51, 29 maj 2018


Dołączył: 15 paź 2013
Posty: 10339
wiunia napisał(a)




Bardzo przepraszam za literówkę, oczywiście miało być PRZYGINAM W POZIOMIE róże.
Miło mi Cię gościć w moim wątku- bardzo niemrawego w tym roku!


a i wszystko jasne czyli robię to samo z gertrudą i oczywiście jest więcej kwiecia. Edenki mają iść w słup Może powinnam plątać im gałęzie w koło

Dzięki za nazwę szałwii - chyba taką kupiłam do rodziców a do siebie już nie bo lokalnie nie było.

Edenka piękna!
i te łany lawendy...ahh ten zapach! Pięknie Ci rośnie.
____________________
Mały ogródek, za i przed zabudową szeregową - Nicol21 Wątek równoległy: Okiełznać swoje setki pomysłów - ogród ze spadkiem na północ ************ Pozdrawiam i zapraszam - Ewelina ************ ***Booskop https://goo.gl/photos/jpY3wG37U7c9ALAf9 *** *** De tuinen van Appeltern https://goo.gl/photos/WrF6PWtCn53Gzswp6 *** *** *** formowanie cisów: https://photos.app.goo.gl/y72my2AfOaf4XKNq1 **** ***** Rotary Garden - Belgia - https://photos.app.goo.gl/iErs4Fi1dOEJ6Jls1 ****
wiunia 10:42, 29 maj 2018


Dołączył: 21 wrz 2012
Posty: 4422
MirellaB napisał(a)
Klin to Shirasawy? Choruje Ci?


Tak to Shirasawy i ma jakoś dziwnie kopułkowate listki ma tak od początku nie pamiętam jak było w zeszłym roku muszę przejrzeć fotki.
____________________
Ukojenie dla zmysłów.....taki ma być mój ogródek
wiunia 10:43, 29 maj 2018


Dołączył: 21 wrz 2012
Posty: 4422
Katkak napisał(a)
Wiiniu mój Shirasavy też miał takie przebarwienia. Jeśli chodzi o pRzekrój gałęzi,to ja mam zawsze problemz takim radykalnym rozpoznaniem. Porównaj ten przekrój do przekroju moich gałęzi w wątku Choroby klonów, na str. 21. Wydaje mi się,zeu mnie było więcej tych ciemnych plamek. A najlepiej wrzuć do tego wątku zdjecie klona i ten przekrój to Mazan bez problemu zdiagnozuje.
Pęcherznica fajowa:-.


Kasiu dzięki za pomoc ....zaraz lecę na polecany wątek.
____________________
Ukojenie dla zmysłów.....taki ma być mój ogródek
wiunia 10:49, 29 maj 2018


Dołączył: 21 wrz 2012
Posty: 4422
nicol21 napisał(a)


a i wszystko jasne czyli robię to samo z gertrudą i oczywiście jest więcej kwiecia. Edenki mają iść w słup Może powinnam plątać im gałęzie w koło

Dzięki za nazwę szałwii - chyba taką kupiłam do rodziców a do siebie już nie bo lokalnie nie było.

Edenka piękna!
i te łany lawendy...ahh ten zapach! Pięknie Ci rośnie.



Ewelinko dziękuję za miłe słowa!
Bardzo lubię tę lawendę mimo , że w pewnym momencie bardzo się rozkłada na boki jak kwitnie, ale tak pięknie pachnie i tyle wabi motyli, że jej to wybaczam. I jeszcze zimą jest ciągle ładna taka zielono-srebrna no i tnę ją tylko raz w roku
A edenki zaczynają właśnie pokaz z dnia na dzień więcej kwiecia
____________________
Ukojenie dla zmysłów.....taki ma być mój ogródek
wiunia 11:56, 29 maj 2018


Dołączył: 21 wrz 2012
Posty: 4422
Fotki do oceny dla Irenki
____________________
Ukojenie dla zmysłów.....taki ma być mój ogródek
Milka 13:05, 29 maj 2018


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
No to wiadomo , co. Mają za sucho, podlewaj codziennie pod spód, ale nie w słońcu, rano lub wieczorem, a tak nic im nie jest, więc się nie martw
Możesz też lekko ziemię wokół nich spulchnić, lepsze napowietrzenie.
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
wiunia 13:18, 29 maj 2018


Dołączył: 21 wrz 2012
Posty: 4422
Milka napisał(a)
No to wiadomo , co. Mają za sucho, podlewaj codziennie pod spód, ale nie w słońcu, rano lub wieczorem, a tak nic im nie jest, więc się nie martw
Możesz też lekko ziemię wokół nich spulchnić, lepsze napowietrzenie.


I jak Cię tu nie ozłocić
W zeszłym roku specjalnie ich nie traktowałam, a były piękne ale widać ten rok jest szczególny choćby na te obecne upały. Podlewam tylko wieczorem ale jednak za mało.
Bałam się, że jakieś chorubsko , bo wszędzie tego tyle...
Dziękuję Ci bardzo
____________________
Ukojenie dla zmysłów.....taki ma być mój ogródek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies