Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Grubej dyni zmagania z naturą

Pokaż wątki Pokaż posty

Grubej dyni zmagania z naturą

UlaB 10:37, 17 maj 2016

Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 2002
Dyniu, kącik fajny, ale pokaż tą czarna/grafitową konstrukcję po prawej w szerszej perspektywie.

Moje pomidory jeszcze w domu - mówisz ze wysadzać? Jakoś mnie ta pogoda mierzi. I chyba podczas mojej nieobecnosci nie były hartowane.
____________________
rabaty "charytatywne" w pracy
gruba_dynia 11:29, 17 maj 2016


Dołączył: 01 paź 2012
Posty: 493
U nas pomidory posadzone, ale wiatr ostatnio już zdążył je częściowo połamać, a i zimno jest, więc możesz jeszcze poczekać na stabilną pogodę.

Ta grafitowo czarna konstrukcja to słup konstrukcyjny podtrzymujący górne piętro domu. Zgodnie z projektem powinien być obłożony cegłą klinkierową, ale postanowiliśmy go tak zostawić i robi za podporę winogronom. Fotkę zrobię przy okazji, choć pewnie wcześniej w wątku już gdzieś była.
____________________
grubej_dyni zmagania z naturą
gruba_dynia 12:33, 19 maj 2016


Dołączył: 01 paź 2012
Posty: 493
Konstrukcja dla UliB. Nie patrz na cegłę - wykopałam ją wymieniając ziemię pod lawendy.


____________________
grubej_dyni zmagania z naturą
gruba_dynia 12:35, 19 maj 2016


Dołączył: 01 paź 2012
Posty: 493
Przesiedlona lawenda i ledwie widoczne łubiny... i pierwszy w tym roku kancik trawnika.


____________________
grubej_dyni zmagania z naturą
UlaB 21:35, 19 maj 2016

Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 2002
Fajnie wygląda ta konstrukcja - dobra decyzja z pozostawieniem jej jako podpore dla pnączy.
Łubinów nie dostrzegam hodowałaś sama z nasion czy kupowałas sadzonki?
____________________
rabaty "charytatywne" w pracy
gruba_dynia 08:14, 20 maj 2016


Dołączył: 01 paź 2012
Posty: 493
W tamtym roku kupiłam trzy duże już łubiny i zostawiłam na rabacie celowo aż do momentu kiedy utworzyły się nasiona. Chciałam aby wysiały się na tej rabacie na rok następny. I owszem wysiały się, ale dosłownie wszędzie, na wszystkich rabatach i nawet na placu ogniskowym między płytkami . Teraz co dam radę to przesadzam, a część mój mąż przepikował z rabat do doniczek, hehehe czyli proces odwrotny niż standardowo się robi. Jak w doniczkach sobie podrosły, to ja je z powrotem przesadziłam na rabatę ale już w zaplanowanym miejscu. Ogrodnik zawsze sobie robotę znajdzie
____________________
grubej_dyni zmagania z naturą
iwonkap 21:24, 21 maj 2016

Dołączył: 02 kwi 2015
Posty: 722
gruba_dynia napisał(a)
Marzenko, gabiony robi mój mąż z elementów ogrodzenia systemowego (takich płotków drucianych ). Wycina ścianki i łączy je drutem. A kamienie zbieramy w okolicy.


Przyjemnie u Ciebie Przeglądałam od początku i trafiłam na gabiony Mam pytanko czy Wasze gabiony nadal w dobrej kondycji ? bo zastanawiam się równiez nad DIY w tym temacie, tylko trochę wyższym, da radę ?
gruba_dynia 22:06, 22 maj 2016


Dołączył: 01 paź 2012
Posty: 493
Gabiony mają się dobrze. Myślę tylko, że wyższe wymagałyby wylania fundamentu
____________________
grubej_dyni zmagania z naturą
gruba_dynia 22:41, 01 cze 2016


Dołączył: 01 paź 2012
Posty: 493
Z cyklu - znajdź różnice:





Graby w tym roku rosną wspaniale.
Nie mogłam się powstrzymać, musiałam przyciąć

Reszta żywopłotu:




____________________
grubej_dyni zmagania z naturą
gruba_dynia 21:23, 07 cze 2016


Dołączył: 01 paź 2012
Posty: 493
A tu się tworzy nowa rabata kulkowa. Część to jeszcze pseudokulki ale za kilka lat...

Jeszcze kilku bukszpanów mi brakuje. Niektóre to moje własne maleńkie sadzonki. Z takich właśnie udało mi się wypielęgnować dużą kulę na innej rabacie więc jak plagi egipskie nie nadciągną to i tu się uda.



____________________
grubej_dyni zmagania z naturą
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies