Strona główna Archiwum Forum Mapa ogrodów O nas Kontakt

Pokaż wątki Pokaż posty

Skarpa w ogrodzie

rafu

Dodany 08:51, 22 lis 2017
Dziękuję za porady.
Pozdrawiam,
Rafał
Roocika
Photo0011

Dodany 00:25, 25 gru 2017
Do forum się przyssałam- strasznie wciąga. Mam do zagospodarowania 2 skarpy, jedną już częściowo obsadziłam irgą, tawułami japońskimi i rozchodnikiem, a na górną mam 100 pomysłów. Myślałam raczej o krzewach. Jako nienormowany żywopłot chciałam pęcherznice luteus, na szczycie skarpy jest droga gruntowa oraz cis pośredni hiksi (formowany), a niżej tawuły szara i van houttea, forsycje, derenie białe, krzewuszka, pigwowiec. U nas jest glina, a działka w dołku i skarpy są podsiąkające (nie wiem czy rozchodnik przeżyje), irga rośnie i już właściwie pokryła skarpę, tylko jest dość rzadka. U podnóża dużej skarpy jest dren i radośnie sobie rosną w nim pałki. Poza tym na skarpie u góry jest taka "półka". Proszę naprowadzcie mnie na jakiś trop. Dolna skarpa jest strasznie "płaska", wolałabym, żeby ta górna taka nie była, no i to mój widok z okna w salonie, fajnie, żeby jakoś prezentowała się zimą. To niestety nie koniec skarp Zdjęcia chyba z maja 2017

Dodany 00:26, 25 gru 2017 , edytowany o 00:36, 25 gru 2017
Skarpy są wystawione na zachód Latem mają słońce od wczesnego rana do ok 18. Z "płaska" miałam na myśli, że irgi są niskie, bo to ponoć quenen of carpets i strasznie mnie to wkurza, takie "ulizane".
I jeszcze rybie oko na górną.