Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Przyjazny ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Przyjazny ogród

Mariusz 06:40, 17 sty 2013


Dołączył: 01 paź 2012
Posty: 3349
asc napisał(a)
Mariusz.... nie mam czasu by nadrabiać zaległości..... ale aparat zepsuty???????? Chyba się popłaczę.....

Aniu, ty zaległości? , aktywności tylko Ci pozazdrościć, oczywiście w sensie pozytywnym. Wojaże po stokach, temat ulubiony i chyba nie tylko mój.
____________________
Pozdrawiam Mariusz Przyjazny ogród
Mariusz 06:42, 17 sty 2013


Dołączył: 01 paź 2012
Posty: 3349
Dzidka napisał(a)


- Wiśnia Prunus cerasus widoczna na planie pozostaje. Mam ich kilka w ogrodzie i uwielbiam moment gdy obficie zakwitają. Pod wiśnią zaznaczyłem okrągłą rabatę (1). Najprościej na niej posadzić hosty, ale tych mam już tak dużo w ogrodzie, że się zastanawiam. A może taka trawiasta ławeczka jak w Pszczelarni? - bardzo mi się podoba.



Dzięki, właśnie o nią mi chodzi - mała zmiana, będzie pod wierzbą
____________________
Pozdrawiam Mariusz Przyjazny ogród
Mariusz 06:48, 17 sty 2013


Dołączył: 01 paź 2012
Posty: 3349
Justyna napisał(a)
Jestem za brzozą doorenbos - kora cudna. Kolumnowy pokrój fastigaty, jakoś mnie nie przekonuję, wolę tradycyjny, zwłaszcza, że wspominałeś, że cień jest mile widziany.
łany rodgersji, potrafią być cudne. Dopytać można tu:
http://www.ogrodowisko.pl/watek/1298-rodgersja
Możesz również rozważyć tarczownice.
O trawach nie wspominałam, bo w tym temacie jesteś spec. Ale na uroczysku widzę w typie hakonechloa (rozłożyste) i/lub stipy cieniutkiej (subtelna i zwiewna).
A Bogdzia, fachura od rodendronów dała cenne rady

Czyli brzoza do planu , hakonechloa również, czy pasują do niej żurawki. Może to jest pomysł na to, co zrobić z moimi 40 odmianami.
____________________
Pozdrawiam Mariusz Przyjazny ogród
Bogdzia 21:04, 17 sty 2013


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Nie poradzę Ci czy do hakonechleoa pasują zurawki bo ja muszę postawic jedno obok drugiego żeby zobaczyc i zadecydowac , na papierze niestety nic nie widzę ale spytam czy ona Ci nie przemarza zimą? U mnie padła w pierwszym roku i choc bardzo bym ją chciała miec to na razie jeszcze nie kupiłam.Dzięki za wizytę u mnie i cudną lilię. Pozdrawiam serdecznie.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Mariusz 21:50, 17 sty 2013


Dołączył: 01 paź 2012
Posty: 3349
Oj, czy przemarza zimą, tutaj bardziej mają wiedzę Ci co uprawiają (prosimy o opinie), ja dopiero chcę ją kupić.
Mam już to w miarę w głowie poukładane, jak dodam rośliny do planu to go umieszczę.
Prace zacznę dopiero końcem wiosny, w kwietniu i w maju w domu jestem tylko nocnym gościem. Do czerwca czasu mam sporo, nie tylko na ten plan, ale i na inne.
Pozdrawiam serdecznie
____________________
Pozdrawiam Mariusz Przyjazny ogród
Bogdzia 09:19, 18 sty 2013


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
A ja Ci wkleje troszkę wiosny by dzisiejszy dzien był wesoły i pozdrawiam.

____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Justyna 11:27, 18 sty 2013


Dołączył: 25 paź 2012
Posty: 2282
U mnie hakone zimują bez okrycia 3 sezon.
____________________
Mój zielony świat / Wizytówka
Mariusz 06:00, 19 sty 2013


Dołączył: 01 paź 2012
Posty: 3349
Justyna napisał(a)
U mnie hakone zimują bez okrycia 3 sezon.

Dzięki Justyno, dodatkowo znalazłem ogrodowiskowy artykuł. Tak więc pozostaje, to będzie ładne połączenie z iglakami czy paprociami. Zobaczymy jak zimuje wysunięta najbardziej na wschód kraju.
____________________
Pozdrawiam Mariusz Przyjazny ogród
Mariusz 06:34, 19 sty 2013


Dołączył: 01 paź 2012
Posty: 3349
Bogdzia napisał(a)
A ja Ci wkleje troszkę wiosny by dzisiejszy dzien był wesoły i pozdrawiam.



Dziękuję, chętnie dokładam się z wiosną do Ciebie .


A obecnie nieco mrozi, spadło sporo śniegu. Ptaki są bardzo aktywne, podchodzą bażanty, czasem kuropatwy. Od tyłu, jak już pisałem wcześniej ponad 20 arów nie jest ogrodzone, tam (w brzozach) wystawiony jest karmnik naziemny. Z nich mam wyjście na setki hektarów pól i nieużytków z zadrzewieniami śródpolnymi, stąd łatwo tutaj o bażanty i inną zwierzynę.
____________________
Pozdrawiam Mariusz Przyjazny ogród
Mala_Mi 16:42, 19 sty 2013


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Mariusz napisał(a)

Mariusz.... nie mam czasu by nadrabiać zaległości..... ale aparat zepsuty???????? Chyba się popłaczę.....

Aniu, ty zaległości? , aktywności tylko Ci pozazdrościć, oczywiście w sensie pozytywnym. Wojaże po stokach, temat ulubiony i chyba nie tylko mój.

Jeździsz na nartach?????? To dlaczego nie zapisałaś się na spotkanie na nartach??? Mogłeś jechać z nami ..
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies