Gdzie jesteś » Forum » Ekologiczna uprawa ogrodu » Fitoremediacja czyli biorekultywacja i nie tylko

Pokaż wątki Pokaż posty

Fitoremediacja czyli biorekultywacja i nie tylko

Alicja169 19:41, 25 mar 2017


Dołączył: 24 mar 2015
Posty: 5105
Mazan, oceń proszę co jest z tym iglaczkiem, czy to jest pleśń (grzyb) czy ma szansę po oczyszczeniu wejść w fazę wzrostu ?
Takie kupiłam w Obi i zastanawiam się czy reklamować.










____________________
Otrzymaliśmy życie bez instrukcji obsługi. Ogród na piasku i z wielkim murem
Mazan 20:36, 25 mar 2017

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Alicja169

Wszystko wskazuje, że to mikoryza. Jest wyłącznie na najmłodszych korzonkach, czyli najaktywniejszych fragmentach korzeni. Korzenie starsze cechuje brak aktywności, spełniają tylko funkcję podporową i ich grzyb nie porasta.
Jednak Holendrzy dbają o produkt.


Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
Alicja169 20:47, 25 mar 2017


Dołączył: 24 mar 2015
Posty: 5105
To super informacja!! Dziękuję Mazan.
____________________
Otrzymaliśmy życie bez instrukcji obsługi. Ogród na piasku i z wielkim murem
Mazan 09:17, 27 mar 2017

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Gata

Kreda szampańska zawiera 98% węglanu wapnia, czyli o 3% więcej niż kreda malarska /95%/, co ma wpływ na ilość potrzebnego octu, stąd osad i nadmiar piany oznaczającej trwającą reakcję chemiczną.



Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
Gata 17:59, 27 mar 2017

Dołączył: 27 sty 2017
Posty: 11
Fajnie, że tu zajrzałam Czy to oznacza, że powinnam dolać octu? czy nie ruszać i używać takie?
boguslaw_rog... 14:09, 18 kwi 2017

Dołączył: 07 cze 2015
Posty: 2
Mam pytanie o sprawę bezpieczeństwa zakupu ziemi (humusu). Praktycznie nie ma szans dowiedzieć się o pochodzenie i jak się domyślam większość to warstwa zdjęta z terenów budów ziemi uprawianej w "tradycyjny" tzn przemysłowy sposób.
I tu jest kwestia zasadnicza, bo jeśli przez wiele lat były stosowane pestycydy insetycydy itp. trucizny, to czy jest szansa w amatorskich warunkach to sprawdzić, ewentualnie oczyścić czy lepiej sobie "odpuścić" Mam działkę, gdzie w mokrym roku na wiosnę poziom wody gruntowej to 0 (zero) w najniższych miejscach co uniemożliwia sensowną uprawę.
boguslaw_rog... 14:22, 18 kwi 2017

Dołączył: 07 cze 2015
Posty: 2
TUTEK napisał(a)
... a więc walczę skoszę zaorzę zabronuję i z kultywuję
jeszcze jedno - wyrywając tą nawłoć widzę mnóstwo starych zdrewniałych łodyg takie pozostałości po dawnych koszeniach - czy mogą stanowić warstwę brązowa w kompostowaniu? i czy po tym wszystkim zasiać grykę albo wykę i czekać
będę ciął jak niewolnik w czasach kolonialnych do końca do wyzwolenia !!!
dziękuję i pozdrawiam
dobranoc


Z mojego doświadczenia - widły amerykańskie i wybranie korzeni i kłączy, ale to syzyfowa praca niestety. Łodygi kompostuję a korzenie i kłącza pozostawiam do całkowitego wyschnięcia i palę lub ryzykuję kompostowanie. Co do przyspieszenia kompostowania stosuję spryskiwanie EM-ami czyli mikroorganizmami poszczególnych warstw co bardzo przyspiesza rozkład.
aniula 14:14, 21 kwi 2017


Dołączył: 17 lip 2012
Posty: 456
Gata napisał(a)
Fajnie, że tu zajrzałam Czy to oznacza, że powinnam dolać octu? czy nie ruszać i używać takie?


Ja też mam aktualnie kredę szampańską. Jeszcze nie robiłam na niej OW, ale myślę, że w takim razie można sobie to przeliczyć - 300ml/95= około 309,5ml przy 98% zawartości węglanu (ocet spirytusowy 10%).
Będzie ok?
____________________
Ania Ogródek na betonie
Mazan 15:23, 21 kwi 2017

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Aniula

Osadu, oprócz śladów domieszki, być nie powinno. Dziesiąte ml nadwyżki nie mają znaczenia. Tylko uważaj i nie opryskuj koncentratem jeśli go robisz.



Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
malgol 12:27, 03 maj 2017


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 5860
Mazan, proszę powiedz co mam zrobić albo czy bardzo zaszkodziłam roślinom skoro pomylilam terminy i roztworem tymolu zrobiłam oprysk tylko 4 dni po oprysku OW?!
____________________
Gosia -Mój ogród pod lasem Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies