Gdzie jesteś » Forum » Ekologiczna uprawa ogrodu » Fitoremediacja czyli biorekultywacja i nie tylko

Pokaż wątki Pokaż posty

Fitoremediacja czyli biorekultywacja i nie tylko

Mazan 13:21, 03 maj 2017

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Malgol

Roślinom nie zaszkodziłaś tylko octanowi. Środek ten rozkłada się pod działaniem RT lub HT. Będziesz miała - co najwyżej - dodatkowe zajęcie.


Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
malgol 13:28, 03 maj 2017


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 5860
Uff, to dzięki za pocieszenie czyli powtórka z OW np jutro? A przy okazji zapytam ile czasu po opryskach nie powinien padac deszcz? Kilka godzin starczy?
____________________
Gosia -Mój ogród pod lasem Wizytówka
Mazan 13:49, 03 maj 2017

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Malgol

Środki, o których mowa działają powierzchniowo, a wapń z OW/PW jest wchłaniany przez roślinę przez 5 dni i raczej zmywany być nie powinien. Tymol działa powierzchniowo oraz częściowo gazowo odstraszając szkodniki, a grzybom zmienia blokując niektóre procesy życiowe i w ten sposób je niszczy, dlatego jest dodatek krochmalu jako adiuwant, jednak deszcz zmywa i powtórka musi być.



Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
malgol 19:16, 03 maj 2017


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 5860
Dzieki mówiąc szczerze nie wiem jak to wszystko pogodzić z prawie codziennymi opadami, ale spróbuję
____________________
Gosia -Mój ogród pod lasem Wizytówka
MalgorzataGr... 20:36, 09 maj 2017

Dołączył: 25 paź 2015
Posty: 22
Mam pytanie odnośnie przygotowania OW ,czy drugą butelkę z octem dopełniamy wodą?Jeżeli tak to do jakiej objętości?
Mazan 21:03, 09 maj 2017

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
MalgorzataGrazyna

Chcę się upewnić, że przeczytałaś sposób przygotowania. Żadnej drugiej butelki octu nie ma. Przecież całą procedurę przygotowania OW podałem.


Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
MalgorzataGr... 21:40, 09 maj 2017

Dołączył: 25 paź 2015
Posty: 22
Przeczytałam.Pierwsza butelka 13dkg kredy dopełnić do litrawodą.Do drugiej butelki 1,5 l wlać0,5 l octu winnego...Chodzi mi o ten ocet czy też dopełniamy wodą i ile?
Mazan 08:40, 10 maj 2017

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Kreda rozmieszana z wodą to zawiesina. Butelka 1,5 l jest po to, żeby w niej wymieszać zawiesinę z octem, następnie po zakończonej reakcji pobierasz 75 ml koncentratu na 1 litr wody i otrzymujesz roztwór o stężeniu 0,2%. Jako że fermentacja może być silna i pienić się, używane są do tego celu butelki większe, np 5 litrowe.



Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
MalgorzataGr... 09:18, 10 maj 2017

Dołączył: 25 paź 2015
Posty: 22
Mazan dziękuję za cirpliwość,tylko Makul dopisała w komentarzu;po pobraniu 75ml roztworu pozostaje ok 800mlz zawiesiny kredy w wodzie oraz 1,625l zawiesiny docelowej z drugiej butelki 1,7l-75ml do ponownego wykorzystania. Skąd te 1,7 l?
Elinka 22:00, 13 maj 2017

Dołączył: 05 paź 2015
Posty: 597
Mazan mam pytanie do Ciebie bo znasz najlepiej te wszystkie metody od naturalnych po chemiczne. Powiedz mi co sadzisz o stosowaniu w ogrodzie gotowych preparatow probiotycznych, probiotyki dla roslin. Dowiedzialam sie o czyms takim dzisiaj , wlasciciel pewnego ogrodu zachwala ze nie stosuje chemii i nie chodzi o opryski ale o nawet nawozow chemicznych nie stosuje tylko pryska tym , twierdzi ze wszystko rosnie jak glupie i nie choruje.
Czytajac od dawna ogrodowisko nie spotkalam sie z probiotykami a przeciez Wy tu wszyscy walczycie zeby chemie natura zastepowac to jak to nikt nic o tym nie slyszal i nie stosowal?

Napisz modre slowko.
Dziekuje
____________________
elinkowy-ogrod
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies