Gdzie jesteś » Forum » Ekologiczna uprawa ogrodu » Warzywniki w skrzyniach, pojemnikach

Pokaż wątki Pokaż posty

Warzywniki w skrzyniach, pojemnikach

Gardenarium 07:22, 17 lis 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Pomarańcza -
Możesz zrobić skrzynie takie, aby wyglądało proporcjonalnie do wielkości ogrodu. Przede wszystkim napisz lub narysuj jaki placyk przeznaczyłaś na warzywa.

Minimalna wielkość skrzyń na warzywa nie jest nigdzie napisana ani wyznaczona. jakie zrobisz wg własnego uznania- takie będą dla Ciebie dobre.

Ale jak sprawdziłam, to Twój areał akurat jest odpowiedni. Małe skrzynie będą wyglądały głupio.

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
arnold667 11:19, 17 lis 2017

Dołączył: 17 lis 2017
Posty: 1
według mnie to spoko
Pomarancza 13:55, 17 lis 2017


Dołączył: 24 mar 2015
Posty: 292
Danusiu, wrzuciłam obecny plan ogrodu do mojego wątku i zaznaczyłam miejsce, w którym chciałabym skrzynie. Problemem jest max szerokość warzywnika 2,5 metra. To za mało na dwie duże skrzynie obok siebie, a nie wiem, czy pojedyncze nie będą wyglądać jak trumienki...
____________________
Czy ten plan ma sens? Zmienić pobojowisko w ogród...
Pomarancza 10:43, 18 lis 2017


Dołączył: 24 mar 2015
Posty: 292
Ścieżki 50cm między skrzyniami będą zbyt wąskie? Bo w takim układzie, jak mi się najbardziej podoba zmieściłabym skrzynie 80x160cm właśnie ze ścieżkami szer 50cm.

Jeśli to za mało, będę musiała inaczej kombinować.
____________________
Czy ten plan ma sens? Zmienić pobojowisko w ogród...
Gardenarium 17:31, 18 lis 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Tak, skoro 2,5 metra to wąskie będą jak "trumienki".
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Pomarancza 20:06, 19 lis 2017


Dołączył: 24 mar 2015
Posty: 292
Ile minimalnie szerokości powinny mieć ścieżki między skrzyniami wysokimi na 40 cm?
____________________
Czy ten plan ma sens? Zmienić pobojowisko w ogród...
Gardenarium 08:11, 20 lis 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Za mało, nawet nie ukucniesz, niewygodnie do pielenia, co najmniej 60 cm.

Postaw dwie deski co 60 cm kontrolnie i spróbuj coś robić, wtedy ustalisz optymalną szerokość dla siebie. Zależy czy jesteś drobną kobietą czy wysoką i większych "gabarytów" jak ja. Dla mnie za mało 60 cm.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Pomarancza 17:25, 23 lis 2017


Dołączył: 24 mar 2015
Posty: 292
Spróbowałam zrobić, jak radziłaś i wyszło, że 50 to mało, choć na upartego dałabym radę. 60 cm wydaje mi się już zupełnie wystarczające - kucnę swobodnie. Ale taczki chyba są szersze niż 60 cm, więc ze względu na nie warto byłoby mieć szerzej. Ale czy to pomieszczę?
____________________
Czy ten plan ma sens? Zmienić pobojowisko w ogród...
Gardenarium 19:06, 23 lis 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Zaplanuj na papierze w skali 1:100 czyli 1 cm na papierze to 1 m w terenie. Wtedy sprawdzisz czy się zmieszczą
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Pomarancza 19:45, 26 lis 2017


Dołączył: 24 mar 2015
Posty: 292
Danusiu, ja od dłuższego czasu nic innego nie robię, jak tylko rysuję, kreślę i rysuję od nowa


Ponieważ mąż stanowczo oprotestował powiększenie planowanego miejsca na warzywnik do 3,2 metra, szukam na skrzynie innego miejsca w ogrodzie.

I znalazłam, ale... byłoby to koło tarasu i blisko wejścia do domu: na granicy przedogródka i reszty ogrodu. Z jednej strony widzę, że te warzywniki w skrzyniach mogą być naprawdę ładne, a z drugiej... no boję się, że to miejsce tak zupełnie od czapy będzie. Chodziłoby o prawdopodobnie o 4 skrzynie 120x120 cm ułożone w kwadracie.

Czy ktoś z was ma warzywnik w skrzyniach usytuowany blisko wejścia do domu lub w innym wyeksponowanym miejscu?
____________________
Czy ten plan ma sens? Zmienić pobojowisko w ogród...
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies