Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogródek z widokiem na stodołę, stajnię, wiatę z maszynami i....wychodek

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek z widokiem na stodołę, stajnię, wiatę z maszynami i....wychodek

bogumila 11:23, 16 lut 2013


Dołączył: 22 wrz 2010
Posty: 19612
Marta7 napisał(a)
Bogusiu,bardzo lubię kleome,mam działeczkę z azaliami i pomiędzy nimi zawsze sadzę kleome-działeczka jest wtedy kwitnąca do samej zimy-a jest to bardzo wdzięczna roślina,trzeba tylko uważać na mączniaka,potem się sama też rozsiewa,działa podobno odstraszająco na komary
____________________
W cieniu - zacieniona / Mexico City / Oliwa - park
ewa004 11:46, 16 lut 2013


Dołączył: 29 maj 2012
Posty: 15264
Marta a ta plecionka to na stronie słonecznej jest czy w cieniu ? Jak w słońcu to widzę tam białą pnącą róże Ładnie by się na tej plecionce odbijała
____________________
Ewa - Co z tym ogródeczkiem począć
zawitka 15:12, 16 lut 2013


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14060
Hej Marteczko!!!! Plecionka fajna równiutka sadz różyczkę pnącą jeśli można będzie fajnie tylko czy słoneczka troszku jest???Przyszłam z ogrodu .poobcinałam tuje wyrównałam boczki i obiłam drewutnię bo to starajest i brzydka.jednym słowem latam zeby wiosnę zaprosić Ukłoy
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
danuta_szwajcer 15:25, 16 lut 2013


Dołączył: 07 sty 2012
Posty: 7632
co do tulipanów to też mi niestety zjadają nornice , sadzilam do donic i i tez zmarniały niestety, jesienią posadziłam nowe w koszyczkach no i ciekawe jak będzie dlatego sadze coraz więcej botanicznych bo o dziwo tych nie zjadają) Masz przepiękne te Kleome nieznam i to z nasion ? a kiedy sie wysiewa?
Pozdrawiam wiosennie")
____________________
Liliowo i kolorowo:)
Marta7 16:36, 16 lut 2013


Dołączył: 22 gru 2012
Posty: 2837
Danusiu,możesz wysiać teraz do doniczek,będziesz miała szybciej,można wysiać też do gruntu,ale wtedy trzeba trochę poczekać na kwitnienie,a możesz jeszcze-i to jest najprościej-kupić gotowe sadzonki,u mnie same się wysiewają
A jesli chodzi o nornice to jedna pani mi powiedziała,że jak sadzi lilie,tulipany to podsypuje te miejsca proszkiem do odstraszania psów,kotów,tak 2,3 razy do roku i nic jej nie zjada-ja zrobiłam takie doświadczenie-jak jasienią sadziłam tulipany to posypałam wprost do gruntu ten proszek i zakopałam razem z tulipanami,czy zda egzamin-zobaczę na wiosnę
Sliczne masz Danusiu te działeczki,w dodatku takie uporządkowane,u mnie często zarośnięte są trawą,zwłaszcza podagrycznik i powojnik rozpanoszył się na moich działkach,ale trudno-jak już nie będę ganiać do pracy to lepiej o nie zadbam
A pod tymi jałowcami co tak ładnie rośnie?
____________________
Ogródek z widokiem na stodołę,stajnię,wiatę
Marta7 16:44, 16 lut 2013


Dołączył: 22 gru 2012
Posty: 2837
ewa004 napisał(a)
Marta a ta plecionka to na stronie słonecznej jest czy w cieniu ? Jak w słońcu to widzę tam białą pnącą róże Ładnie by się na tej plecionce odbijała


Ewuś tam koło tej plecionki rośnie orzech,więc chyba nic z tego,ale róża rzeczywiście bardzo by tam pasowała,a ten orzech jakiś chorowity więc......,a jest to zachodnia strona.Pozdrawiam
____________________
Ogródek z widokiem na stodołę,stajnię,wiatę
danuta_szwajcer 17:19, 16 lut 2013


Dołączył: 07 sty 2012
Posty: 7632
Marta7 napisał(a)
Danusiu,możesz wysiać teraz do doniczek,będziesz miała szybciej,można wysiać też do gruntu,ale wtedy trzeba trochę poczekać na kwitnienie,a możesz jeszcze-i to jest najprościej-kupić gotowe sadzonki,u mnie same się wysiewają
A jesli chodzi o nornice to jedna pani mi powiedziała,że jak sadzi lilie,tulipany to podsypuje te miejsca proszkiem do odstraszania psów,kotów,tak 2,3 razy do roku i nic jej nie zjada-ja zrobiłam takie doświadczenie-jak jasienią sadziłam tulipany to posypałam wprost do gruntu ten proszek i zakopałam razem z tulipanami,czy zda egzamin-zobaczę na wiosnę
Sliczne masz Danusiu te działeczki,w dodatku takie uporządkowane,u mnie często zarośnięte są trawą,zwłaszcza podagrycznik i powojnik rozpanoszył się na moich działkach,ale trudno-jak już nie będę ganiać do pracy to lepiej o nie zadbam
A pod tymi jałowcami co tak ładnie rośnie?


Dzięki za informacje i dobre rady i wypróbuje to ten sam problem mam z kretowiskami jak śniegi stopniały i zobaczyłam te" górk"i to nie wiedziałam czy się smiać czy płakać i znowu tyle pracy dodatkowej.Oj Martuś też pracuję zawodowo i tysiące innych obowiązków ale ten ogrod i praca w nim to moje sanatorium i tez walczę z trawą ale to natura i nie należy się tym sresować. Ogród ma nam dawać radośc to nie wyscigi
____________________
Liliowo i kolorowo:)
Marta7 18:56, 16 lut 2013


Dołączył: 22 gru 2012
Posty: 2837
Danusiu,zgadzam sie z Tobą calkowicie,a na dowód tego że się nie przejmuję-róża z kwitnącym podagrycznikiem



Bardzo lubię maki,zamówiłam teraz na internecie mak niebieski i rózowy,narazie mam tylko 2odmiany czerwieni





Bardzo lubię też szarłat,u nas mówi się na niego proso

____________________
Ogródek z widokiem na stodołę,stajnię,wiatę
danuta_szwajcer 19:10, 16 lut 2013


Dołączył: 07 sty 2012
Posty: 7632
i dobrze, że się nie przejmujesz i to pasuje ładnie do tej róży nie wiem dlaczego maki nie chcą u mnie rosnąc a szarłata też nie znam bardzo ładny, oryginalny bardzo
____________________
Liliowo i kolorowo:)
Marta7 20:10, 16 lut 2013


Dołączył: 22 gru 2012
Posty: 2837
Danusiu,jestem wybitną amatorką,ale gdzieś czytałam, że maki lubią zasadową glebę,a może u Ciebie jest kwaśna,skoro tak pięknie rosną Ci azalie i rododendrony.
____________________
Ogródek z widokiem na stodołę,stajnię,wiatę
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies