Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Blokersi w ogrodzie

Pokaż wątki Pokaż posty

Blokersi w ogrodzie

Robertop 00:26, 19 kwi 2013


Dołączył: 13 lut 2013
Posty: 2110
Czesc. Lepiej zerwac ten beton. Jezeli drzewko rosnie juz kilka lat, to powinno miec mocny system korzeniowy a z czasem bedzie mu coraz ciasniej. Ciekawe jak dużo jest tego betonu.
____________________
Robert - Ogród - Azyl Amatora
Joasia 00:30, 19 kwi 2013


Dołączył: 18 sty 2013
Posty: 126
Obawiam sie, ze jest go ... masakrycznie duzo.
Poprzedni wlasciciel to tzw. Krol Betonu
Fundamenty pod szopy byly wylane na kilka m glebokosci (sic!),
a zalane betonem, niepozorne siedzisko dla ptakow (pan hodowal sokoly, jastrzebie itp)
prawie przewrocilo mala koparke, gdy probowalismy je podniesc ...
Dlatego martwie sie troche o drzewko, czy go nie pocharatamy i nie uszkodzimy?
____________________
Blokersi w ogrodzie
Robertop 00:35, 19 kwi 2013


Dołączył: 13 lut 2013
Posty: 2110
Mysle, ze bedzie dobrze. Gdyby wszystkie korzenie byly zalane betonem, to by nie roslo . Precyzja przy tym bedzie wskazana.
____________________
Robert - Ogród - Azyl Amatora
Joasia 00:42, 19 kwi 2013


Dołączył: 18 sty 2013
Posty: 126
No to ryjemy, jakby co, Robert, to bedzie na ciebie
Dzieki za pomoc.
Jesli ktos ma inne zdanie, niech da znac do jutra do 12 albo niech zamilknie na wieki )))

____________________
Blokersi w ogrodzie
Robertop 00:46, 19 kwi 2013


Dołączył: 13 lut 2013
Posty: 2110
OK Asiu, biore to na siebie Patrząc długookresowo bedzie mu lepiej bez tego betonu. Powodzenia i czekam na relacje.
____________________
Robert - Ogród - Azyl Amatora
hanka_andrus 06:58, 19 kwi 2013


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Joasiu,Drzewo już prawie w rozkwicie,przed robotą owińcie pień czymś, żeby nie uszkodzić kory na pniu, bo gałęzie trudno będzie zawijać, no i do dzieła. Zrób fotki, jak będziesz mogła. To ciekawa sytuacja.
W naszych ogrodach nie zalewamy drzewom korzeni

Trzymam kciuki!
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
Magdalenka 08:49, 19 kwi 2013


Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 1266
Witaj Joasiu.
Widzę, że już dużo pracy za Wami, a pewnie drugie tyle przed Wami. Na pewno wyjdzie z tego piękny ogródek.
Pozdrawiam
____________________
Magda Na Francuskiej
Debra 11:06, 19 kwi 2013


Dołączył: 05 kwi 2013
Posty: 3790
http://www.ogrodowisko.pl/watek/1728-prunus-serrulata-amanogawa-wisnia-pilkowana-amanogawa

Joasiu tu jest link do amanogawa - ona jest raczej taka strzelista.
Twoja to jakaś japońska odmiana wiśni płaczącej.

też bym wolała bez betonu, tylko szukałam wszędzie i nigdzie nie ma nic o tym jak głeboki ma system korzeniowy, bo jeśli płytki......, ale powodzenia, musi się udać.
____________________
Berberysy i liliowce pod starą gruszą
BASIA8 14:18, 19 kwi 2013


Dołączył: 21 sty 2013
Posty: 4630
Witaj Joasiu
Dużo pracy wykonaliście w ogrodzie.
Myślałam o Twoim biednym drzewku oblanym betonem. Masakra jakaś - ludzie to mają pomysły. Pierwszy raz coś takiego widzę.
W tej kwestji podzielam zdanie Roberta i Hani - zerwijcie beton. Musicie dobrze zabezpieczyć najlepiej owinąć pień drzewa jakimś materiałem. Ja osobiście nie ryzykowała bym z użyciem koparki przy rozbijaniu betonu wokół drzewa. Zaczełabym od ręcznej pracy - młotek, przecinak, kilof, okulary ochronne poszłyby w ruch.
Powodzenia.
Daj znać jak poszły prace, czekamy na jakieś fotki.
Pozdrawiam.
____________________
Basia- W Dolinie Muminków ***
Moniika 16:35, 19 kwi 2013


Dołączył: 04 gru 2010
Posty: 2777
Witaj moim zdanie w sprawie drzewka i betonu : wszystko lepsze niż ta " betonowa obroża" ! Usuń koniecznie ... Tez ciekawa jestem ile tego betonu tam było i jak Wam sie uda cała " operacja " więc czekam na relacje pozdrawiam M
____________________
Mój ogródek pod Gdańskiem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies