Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » W sowim ogrodzie (od pobojowiska do ogrodowiska)

Pokaż wątki Pokaż posty

W sowim ogrodzie (od pobojowiska do ogrodowiska)

Lidka 23:43, 12 paź 2011

Dołączył: 22 lis 2010
Posty: 211

Przyszła pora na rabatę, którą można nazwać "cienistą",choć nie do końca...

Magnolia po przejściach nadal nie wygląda dobrze.





Hortensja bukietowa 'Grandiflora' - tegoroczna reanimacja z Brico



Hortensja bukietowa 'Kyushu' - zeszłoroczna reanimacja z NOMI



Hosty mam tylko dwie ale rosną szybko i ładnie kwitną.Na wiosnę je podzielę.




____________________
Pozdrawiam Lidka - w sowim ogrodzie
Lidka 23:49, 12 paź 2011

Dołączył: 22 lis 2010
Posty: 211
A na zakończenie (bo już mi się oczy zamykają) kilka widoków na okolicę w ostatnich dniach wakacji.








____________________
Pozdrawiam Lidka - w sowim ogrodzie
monteverde 23:57, 12 paź 2011


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
piękne masz widoki czy Ty nie przycinasz przypadkiem tej magnolii? ona tego nie lubi i podsyp jej tam kory co by system korzeniowy nie wysychał, bo ma płytki i podlewaj nawet teraz
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Lidka 07:23, 13 paź 2011

Dołączył: 22 lis 2010
Posty: 211
Magnolia po majowych mrozach bardzo późno wypuściła nowe liście i jakoś tak...nie wszędzie.
Za to wypuściła nowe pędy od dołu.Podsypałam jej teraz jesiennego nawozu,może w przyszłym roku będzie lepiej.
____________________
Pozdrawiam Lidka - w sowim ogrodzie
Gardenarium 08:16, 13 paź 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Lidka napisał(a)



Hosty mam tylko dwie ale rosną szybko i ładnie kwitną.Na wiosnę je podzielę.






Hostom po przekwitnięciu obcinaj kwiatostany aż do dołu. Wtedy szybciej będą narastały w wielką kępę
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Sebek 21:32, 13 paź 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Pięknie
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
justi 21:55, 13 paź 2011


Dołączył: 29 maj 2011
Posty: 6263
I ja odwiedziłam Cię Lidko. Napisałam do Ciebie wiadomość o winobluszczu.
A ogród piękny tworzysz. Pozdrawiam
____________________
Justyna - ogród w Alei Lipowej
an_tre 21:55, 13 paź 2011


Dołączył: 01 lut 2011
Posty: 22380
Lidko pospacerowałam sobie po Twoim ogrodzie i podziwiałam kwitnące bardzo lubię tłok motylków/kosmosów, i u mnie one goszczą zauważyłam, że lubisz kwiaty takie jak ja piwonie, jeżówki, irysy...nie mam tylko nagietek bo były zbyt ekspansywne i je tępiłam, a po za tym bardzo je lubiła mszyca, że zamiast łodyżek oczom ukazywały się czarne "badyle" utworzone z mszyc
Włożyłaś wiele wysiłku i ciężkiej pracy w zagospodarowanie terenu i są już widoczne tego efekty czeka cię jeszcze wiele pracy Ciekawi mnie czy zdecydowałaś się na pokrycie muru pnączami, zrób, jeśli możesz fotkę
wokół domu masz piękne widoki, których ci zazdroszczę...te góry w tle...
____________________
Rajski Ogród Ani + Rajski ogród Ani 2... niekończące się marzenie... http://www.ogrodowisko.pl/watek/2691-maj-2012-duszniki-zdroj-park-zdrojowy-i-okolice http://www.ogrodowisko.pl/watek/1966-ogrod-w-lubiechowie-kolo-ksiaza
Lidka 08:48, 14 paź 2011

Dołączył: 22 lis 2010
Posty: 211
Dzięki za odwiedziny i miłe słowa.

Danusiu obcinam kwiatostany host ale to zdjęcie pewnie zrobiłam z myślą, żeby się pochwalić ile ich było.

Sebek fajnie, że wpadłeś.Odświeżyłam sobie Twój ogród i powiem tyle: jest fajnie a będzie super.Słuchaj szefowej i jak rewolucje to na całego.

Justi już Ci odpisałam.Zaglądam do Ciebie czasem ale zaraz jeszcze raz wpadnę.

Aniu an_tre te kwiaty,które lubimy to ja nazywam "babcine" bo były w ogródku mojej babci.Stanowczo do tego zestawu muszę mieć jeszcze duużo róż.
Moim własnym "odkryciem" są pnącza i mam nawet pomysł na fajna konstrukcję ale to sprawa na póżniej.Jak przyjdzie co do czego to wiem już u kogo widziałam pachnące wiciokrzewy...
Nagietki u mnie nigdy nie miały mszyc ale za to co roku kończą sezon mączniakiem i wtedy lądują w ognisku.
Jutro postaram się sfocić jesienne klimaty.
____________________
Pozdrawiam Lidka - w sowim ogrodzie
Gardenarium 09:25, 14 paź 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Taka tam rada...ale niepotrzebna
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies