Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogródek na betonie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek na betonie

anna_g 13:00, 28 sty 2014


Dołączył: 09 sty 2013
Posty: 6321
Aniula no dzieje się u Ciebie. Pooglądałam grę w kolorki - niby mały ogródeczek - niby na betonie a proszę ile pięknych roślinek i kolorków się znalazło Magnolia dech zapiera Fajne Ci wyszły te heliotropy.
Może faktycznie formuj sobie tam te bukszpany - podrosną to będzie "coś wyższego" - ja się też zupełnie nie znam, ale myślę, że całkiem dobrze wyglądałyby - jak jeszcze ma być ekonomicznie... trzmielinka się faktycznie szybko przyjmuje to i kolorku doda...
Coraz ładniej u Ciebie się robi Pozdrawiam
____________________
Ania Ogrodoterapia - 2013-2015 *** Ogród z czereśnią 2019
aniaib 22:46, 28 sty 2014


Dołączył: 29 lis 2013
Posty: 232
Witam Cię Imienniczko
Wpadłam tu przypadkiem, ale obejrzałam cały wątek i chyba zostanę na dłużej
Fajnie się zapowiada ogród, dużo już zazieleniłaś a ciekawa jestem, co będzie dalej
Pozdrawiam
____________________
Marzenie o ogrodowym zaciszu
zbigniew_gazda 08:01, 29 sty 2014


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11160
Cześć Aniula. Dobrze że się odrodziłaś na forum. A napisz jaka to strona świata jest na tej rabatce. Czy jara słoneczko czy cień. Pozdrawiam i gratuluję wytrwałości.
____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
aniula 09:21, 29 sty 2014


Dołączył: 17 lip 2012
Posty: 456
Kochani, wstawiam mapkę, zaznaczyłam północ. Od rana do południa jest tam słońce, później cień. Nie wiem jak szybko latem słonko chowa się za budynkiem, bo nie zaobserwowałam tego jeszcze dokładnie...
"Rabatka" powstała dopiero w listopadzie, wcześniej był tam straszny bałagan, składowisko żwiru, piasku i gruzu... Teraz jest jeszcze za garażem dostawiona wiata, więc "strefa cienia" sie pewnie powiększy...

____________________
Ania Ogródek na betonie
aniula 09:23, 29 sty 2014


Dołączył: 17 lip 2012
Posty: 456
anna_g napisał(a)
Aniula no dzieje się u Ciebie. Pooglądałam grę w kolorki - niby mały ogródeczek - niby na betonie a proszę ile pięknych roślinek i kolorków się znalazło Magnolia dech zapiera Fajne Ci wyszły te heliotropy.
Może faktycznie formuj sobie tam te bukszpany - podrosną to będzie "coś wyższego" - ja się też zupełnie nie znam, ale myślę, że całkiem dobrze wyglądałyby - jak jeszcze ma być ekonomicznie... trzmielinka się faktycznie szybko przyjmuje to i kolorku doda...
Coraz ładniej u Ciebie się robi Pozdrawiam


Aniu, roślinek faktycznie trochę jest - upchane, nawciskane gdzie się da... Tylko kiepsko skomponowane...
____________________
Ania Ogródek na betonie
aniula 09:30, 29 sty 2014


Dołączył: 17 lip 2012
Posty: 456
ewa004 napisał(a)
Marta a może trzmieliny na pniu po drugiej stronie a tam gdzie tak wąsko niech te bukszpany zostaną tylko formuj je w kulki i podsadź je taka samą trzmieliną tylko płożąca.
Trzmieliny nie są drogie ,a jak będziesz formować kulki z trzmieliny to to co zetniesz możesz wykorzystać jako sadzonki pod bukszpan
Trzmielina bardzo szybko roście .
Jest ekonomicznie ? jest
Ale wiesz ja się nie znam
A i koniecznie coś na ten płot betonowy ,jak będziesz chciała dużo sadzonek bluszczu zimozielonego to będę na wiosnę rozdawała


Ewuś, trzmielinki na sadzonki to by się u mnie nawet znalazło... Tylko czy ona w cieniu też się ładnie wybarwia? Ja na razie mam ją tylko w pełnym słońcu.

A co do bluszczu na płocie - cokolwiek tam zrobimy, sąsiad ma pretensje, że mu płot niszczymy... więc sama już nie wiem... Bluszcz wyglądałby pięknie, marzę o zasłonięciu tego dodatkowego betonu, nie dość, że mam go sporo w poziomie, to jeszcze w pionie... ale boję się, co by wymyślił...
____________________
Ania Ogródek na betonie
aniula 09:35, 29 sty 2014


Dołączył: 17 lip 2012
Posty: 456
Alisonek napisał(a)
Witaj Aniu,
nazwa Twojego ogrodu po części pasuje też do mojego ogródka. Tylko Tobie udało się usunąć sporą część betonu, a u mnie chyba nigdy nie będzie to możliwe, i będę zmuszona ratować się donicami, no i przerabiać ten kawałek zielonej powierzchni co mam
Trzymam kciuki za wiosenne zmiany, bo widziałam że trochę ich zaplanowałaś. Z pomocą forum wszystko się uda
Cieplutko pozdrawiam
Alisonek


Witaj Alisonek! Z tym betonem to wiem - gdzie musi być, tam musi.... U mnie w tym roku częściowo przykryty zostanie kosteczką, zobaczymy, jak się sprawdzi... Tylko u mnie ciężki sprzęt nie jeździ na szczęście, tylko osobówki.
Zwiedzam u Ciebie, już niebawem dotrę do końca... Pozdrawiam
____________________
Ania Ogródek na betonie
aniula 09:37, 29 sty 2014


Dołączył: 17 lip 2012
Posty: 456
aniaib napisał(a)
Witam Cię Imienniczko
Wpadłam tu przypadkiem, ale obejrzałam cały wątek i chyba zostanę na dłużej
Fajnie się zapowiada ogród, dużo już zazieleniłaś a ciekawa jestem, co będzie dalej
Pozdrawiam


Witaj kolejna Aneczko, wpadnę z rewizytą, bom ogródka ciekawa.
No i ja też marzę o ogrodowym zaciszu....
____________________
Ania Ogródek na betonie
gdzie_idziesz 09:37, 29 sty 2014


Dołączył: 04 wrz 2013
Posty: 262
U mnie Trzmielina w cieniu nie chciała rosnąć zupełnie.
Ale jeśli mur masz po słonecznej stronie to możesz spróbować puścić po nim właśnie trzmielinę. Trzeba by tylko powbijać małe kołki i trochę ją podwiązywać, zanim zdrewnieje. Sąsiad się nie powinien przyczepić, bo nawet nie zauważy. U mnie zobaczysz, jak wyskoko wyrosła w rok (na kompostowniku), tylko zdjęcie mało reprezentatywne, bo jeszcze nie podwiązana. Z drugiej strony kompostownika też była posadzona. Ale w cieniu całkiem zmarniała.
____________________
Natalia słoneczny zakątek
aniula 09:42, 29 sty 2014


Dołączył: 17 lip 2012
Posty: 456
zbigniew_gazda napisał(a)
Cześć Aniula. Dobrze że się odrodziłaś na forum. A napisz jaka to strona świata jest na tej rabatce. Czy jara słoneczko czy cień. Pozdrawiam i gratuluję wytrwałości.


Zbyszku, strony świata, myślę, że na mapce dobrze widoczne.
Dokładnych obserwacji co do oświetlenia na razie niestety brak... W każdym bądź razie, moje dziewczyny latem tam się przed upałem chowają, więc wnioskuję, że dość szybko robi się cień...

Bardzo się cieszę z Twoich odwiedzin, bo doświadczony ogrodnik z Ciebie.
Jałowca u Ciebie już opłakałam...
____________________
Ania Ogródek na betonie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies