Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród średniowieczny i nie tylko

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród średniowieczny i nie tylko

Marga 13:03, 05 maj 2019


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 4122
Co tam ciekawego słychać w średniowiecznym?
____________________
Ogród dla moich synków
mira 20:51, 05 maj 2019


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
też mnie ciekawi
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
hankaandrus_44 13:57, 06 sie 2019


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7144
Marka chyba do Rzymu wywiało, to i go tu u nas nie ma. Jak się ma ogród?
____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
MarekW 20:39, 06 maj 2020


Dołączył: 05 lut 2011
Posty: 2338
jestem i jeszcze żyję, ale ten czas tak szybko leci. W ogrodzie coraz bardziej dojrzałym niewiele zmian. Moja filozofia polega na tym, że ogród ma sam o siebie zadbać, kiedy ja nie mam na to czasu. A że ciągle nie mam, to trochę się pozmieniało. Najbardziej na dużej skarpie, gdzie niestety ciężko poradzić sobie z chwastami. No ale co zrobić pewnie je polubić i robić dobrą minę tłumacząc że to takie naturalistyczne i ekologiczne . Na nowo w tym roku zająłem się warzywnikiem, ale inaczej. Znów z braku czasu założyłem grządki bez przekopywania, według zasad tzw. permakultury. Zobaczymy co z tego eksperymentu wyjdzie.
____________________
Marek - Ogród średniowieczny i nie tylko
malgorzata_s... 20:53, 06 maj 2020


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 33737
Matko kochana po takim czasie wreszcie jestChyba Zbyszek wspomnieniem z przed 6 lat Cię przywołał.Jalaś foteczka? Pozdrawiam.
____________________
ogrod-cioci-cz-3/ Gocha - Ogród cioci czyli ciociogród cz. 2 / Ogród Cioci cz. 1/ Wizytowka ogrod-cioci-Gosi/
MarekW 21:01, 06 maj 2020


Dołączył: 05 lut 2011
Posty: 2338
OOO to ktoś tu jeszcze zagląda miło mi
____________________
Marek - Ogród średniowieczny i nie tylko
MarekW 21:14, 06 maj 2020


Dołączył: 05 lut 2011
Posty: 2338
Kilka fotek z mojego nowego projektu. To grządki bez przekopywania, tzw. permakulturowe. Takie ogrodnictwo mi się podoba, choć musiałem się nanosić kompostu.
Fajne w tym wszystkim jest to, że wcale nie trzeba kopać ziemi, po prostu rozkłada się tekturę, na nią gałęzie i słomę i to wszystko przysypuje się kompostem. I można powiedzieć po robocie Za jakiś czas zobaczymy efekty. Poniżej kilka fotek.
____________________
Marek - Ogród średniowieczny i nie tylko
hankaandrus_44 21:28, 06 maj 2020


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7144
Może i ja taką grządkę zrobię? Słomę mam, zeszłoroczne gałązki z bylin też są i pół kompostownika do wzięcia. Muszę poczytać o tych pryzmach, Niestety nie mam miejsca z jednolitym naświetleniem, pół jest w cieniu, a pół w słońcu. Dyniowate jeszcze nie posadzone, jest dobra pora. Chyba. Czy powinno to się uleżeć przed sadzeniem?

Marku, przepraszam za wkroczenie nie na swoją grządkę. Trzymam kciuki za Twoje przedsięwzięcie.
____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
MarekW 21:40, 06 maj 2020


Dołączył: 05 lut 2011
Posty: 2338
Haniu cieszę się że zaglądasz Ja nie czekałem z uleżeniem, po tygodniu już obsadziłem wczoraj te moje nowe grządki. Nawet pomidory wysadziłem, a dziś żałuję bo deszcz ze śniegiem u nas a skoro masz materiał to do dzieła. Jest to dużo łatwiejsze od tradycyjnych grządek i można się spodziewać że i plony będą okazałe, bo przecież to w kompoście będzie rosło a nie w jakiejś tylko ziemi. Zacząłem też w tym roku ściółkowanie zrębkami i trawą, bo jak pisałem czasu na wszystko brak, a chwasty jak szalone wszędzie. Nawet ostatnio Danusia o ściółkowaniu pisała i jak tak robię, choć artykuł dopiero dziś przeczytałem
____________________
Marek - Ogród średniowieczny i nie tylko
Joku 21:46, 06 maj 2020


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 11887
Czy coś już kwitnie na niebieskiej rabacie? Rozrosła się?
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies