Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Działeczka koło Muzeum

Pokaż wątki Pokaż posty

Działeczka koło Muzeum

barbara_kraj... 00:38, 10 maj 2013


Dołączył: 30 sty 2011
Posty: 18912
Magdo, nie wiem co to za roślina na pierwszym zdjęciu. Może poczekasz az zakwitnie? Wtedy łatwiej będzie ją określić. Ładna kępa z tych liści.
Na drugim zdjeciu jest to prawdopodobnie jedna z odmian marcinków, inaczej astrów. Kwitną późno, od sierpnia do października. Najładniej wyglądają w dużych kępach
Kubek przydał się pewnie jako tymczasowy pojemnik na małą sadzonkę kosaćca. Ktoś o tym zapomniał a roślina się rozrosła, ot, takie są moje przypuszczenia
Nie mogę sobie przypomnieć nazwy tego krzewu, ale sądzę, że można go usunąć. To nie jest wartościowa roślina.

Po oczyszczeniu z perzu i chwastów paska przy siatce okazało się, że masz całkiem sporo bylin
____________________
Pozdrawiam - Barbara; Mój 4 arowy azyl... i Wizytówka
boguslawa_ma... 07:25, 10 maj 2013


Dołączył: 26 gru 2012
Posty: 7522
Ta roślina przy wejściu to czarny bez niech mąż wykopie z korzeniami bo trudno się tego pozbyć,
dla ogrodników nie jest wartościowy .
____________________
Bogusia-moja działka Bogusia-moja działka
madzielena 12:36, 10 maj 2013


Dołączył: 13 mar 2013
Posty: 656
Basiu, bardzo dziękuję za podpowiedzi. Tą kępę roślin tymczasowo zostawię. Akurat tam ładnie zadarnia puste miejsce, więc zobaczę czy warto tą roślinę mieć.

Miałaś rację - na początku wiosny nie warto ruszać nieznanych roślin. Z małych wystających z ziemi kiełków powyrastały całkiem spore rośliny
W tym roku postanowiłam tej części przy płocie nie ruszać, ale docelowo chciałabym tam posadzić coś osłaniającego nas przed wzrokiem sąsiadów.

Bogusiu pomogłaś mi niezmiernie - teraz bez skrupułów pozbędę się tego krzaka

Pozdrawiam działkowo!
____________________
Magda - Działeczka koło Muzeum
Asisko_2005 15:46, 10 maj 2013


Dołączył: 10 maj 2013
Posty: 1332
Przebrnęłam przez cały wątek. Widzę, ze na działeczce praca wre.

Co do roślinki w kubeczku, cóż czasami to jedyne zabezpieczenie przed kretami i nornicami podgryzającymi korzenie. W pobliskim Medaksie czy w Casto są specjalne koszczyczki na rośliny cebulowe. Najwidoczniej poprzednia właścicielka poszla na łatwiznę.
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/3265-mlody-ogrodek-dyletantki
madzielena 16:28, 10 maj 2013


Dołączył: 13 mar 2013
Posty: 656
Asisko_2005 napisał(a)
Przebrnęłam przez cały wątek. Widzę, ze na działeczce praca wre.

Co do roślinki w kubeczku, cóż czasami to jedyne zabezpieczenie przed kretami i nornicami podgryzającymi korzenie. W pobliskim Medaksie czy w Casto są specjalne koszczyczki na rośliny cebulowe. Najwidoczniej poprzednia właścicielka poszla na łatwiznę.


Gratuluję cierpliwości w czytaniu mojego wątku Asiu i witam serdecznie

Czy Ty też z Ostrowca?

Możliwe że właścicielka tak właśnie zrobiła, być może kosaćce są bardzo smakowite O tyle mnie to zdziwiło, że ich karpy bardzo się rozrastają. Wykopuję a tu nagle kubek po śmietanie
Co do cebulowych to może łatwiej jest je wykopywać, kiedy rosną w koszyczkach? Nie mam doświadczenia w tym względzie.

Pozdrawiam i zapraszam ponownie!
____________________
Magda - Działeczka koło Muzeum
Debra 20:10, 10 maj 2013


Dołączył: 05 kwi 2013
Posty: 3790
Ależ masz niespodzianki ogrodowe.
Ten plastikowy kubeczek, to taka domrosła metoda ochrony cebul

Czarny bez to cenna roslina. Są całe plantacje tego bzu, bo to naturalny lek, do tego ślicznie kwitnie i jest bardzo zodobny.

Wg, mnie za nic nie usuwaj!
____________________
Berberysy i liliowce pod starą gruszą
madzielena 23:05, 10 maj 2013


Dołączył: 13 mar 2013
Posty: 656
Debra napisał(a)
Ależ masz niespodzianki ogrodowe.
Ten plastikowy kubeczek, to taka domrosła metoda ochrony cebul

Czarny bez to cenna roslina. Są całe plantacje tego bzu, bo to naturalny lek, do tego ślicznie kwitnie i jest bardzo zodobny.

Wg, mnie za nic nie usuwaj!


Niestety Debro czarny bez padł już ofiarą mego niecnego sekatora. Nie miałam już litości dla niego po tym co napisały Dziewczyny.

Przeważyło to, gdzie on rośnie - w furtce prawie. W dodatku była to właściwie resztka rośliny bo główna część została ucięta chyba dużo wcześniej. Gdyby to był jakiś rzadki okaz, próbowałabym go może gdzieś przenieść lub reanimować na miejscu, a tak ciach-ciach i po sprawie

A teraz rozpoczynam wielką kampanię walki z PERZEM. Jest wszędzie!
____________________
Magda - Działeczka koło Muzeum
regli 01:08, 12 maj 2013


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 760
Madziu, poczytałam i podoba mi się u Ciebie Na początku wątku pytasz o umiejscowienie piaskownicy. Ja mam teorię, że w dużej części powinna być zacieniona. Dzieci najchętniej w piachu się grzebią, gdy jest ciepło i palące słońce nie sprzyja zabawie. Jak jest pochmurno, to cień i tak jest wszędzie. A jak pada, to dzieci raczej mniej na dworze przebywają.
Pozdrawiam i będę zaglądać
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/3227-dzialka-ktora-kiedys-moze-bedzie-ogrodem
barbara_kraj... 15:14, 12 maj 2013


Dołączył: 30 sty 2011
Posty: 18912
Nie ma co żałować czarnego bzu, działka jest za mała na tę roślinę, poza tym prawie wszędzie można go spotkać i baldachy kwiatowe lub owoce sezonowo wykorzystać.
Nornice nie podjadają kłączy irysów, wolą cebule tulipanów
____________________
Pozdrawiam - Barbara; Mój 4 arowy azyl... i Wizytówka
Debra 18:35, 12 maj 2013


Dołączył: 05 kwi 2013
Posty: 3790
barbara_krajewska napisał(a)
Nie ma co żałować czarnego bzu, działka jest za mała na tę roślinę, poza tym prawie wszędzie można go spotkać i baldachy kwiatowe lub owoce sezonowo wykorzystać.


Pozwolę sobie nie zgodzić się z ta opinią.
Wprawdzie i tak bzu juz nie ma (tylko jeśli to był tylko sekator, to on i tak odrośnie), ale dla porządku i wiedzy czytajacych:
- czarny bez rośnie w górę, do 2m, można go formować, gdzie tu za mała działka?
- jest niezwykle dekoracyjny, ma ciemne liście i w porze kwitnienia to piękny kontrast z kwiatami
- sadzonki potrafią kosztować ponad 20 zł, co chyba świadczy, że krzew jest warty zachodu.

Ale to tak dla porządki, sądzę, że Barbara wie lepiej.
____________________
Berberysy i liliowce pod starą gruszą
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies