Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogrodowe dylematy Kasi ... pomożecie?

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe dylematy Kasi ... pomożecie?

KasiaW 09:37, 26 kwi 2016


Dołączył: 13 kwi 2013
Posty: 421
Ależ się cieszę z kolejnych odwiedzin

Makadamio
masz rację, duże drzewa mi się podobają, ale jakoś nie mogę ich wpasować w mój ogródek. Moja działka jest pusta (no prawie) i nie mogę jej sobie wyobrazić z dużymi drzewami, jakaś ułomna ta moja wyobraźnia.

Na przedogródku chciałabym rosliny zimozielone, dlatego tak uciekam od liściastych drzew. Na rabatach w ogrodzie na pewno znajdą one swoje miejsce. Podobają mi się bardzo płaczące drzewa: modrzew, brzoza yungi, buk purpurowy, wiąz górski. To taka moja lista chciejstw.

Duże drzewa miałam w rodzinnym domu, klony... możecie sobie wyobrazić ile było z nimi roboty. Może to wspomnienia podświadomie mają wopływ na moje wybory nie żebym się pracy ze zgrabianiem liści bała

Agato
wiąż jest już na mojej liście chciejstw, zaplanowany będzie w dalszej części ogrodu. A może masz pomysł na zimozielone drzewo do przedogródka?

Pozdrawiam Was bardzo serdecznie i zapraszam do odwiedzin. Każda uwaga i krytyka mile widziana
____________________
Kasia Ogrodowe dylematy Kasi ... pomożecie?
KasiaW 09:40, 26 kwi 2016


Dołączył: 13 kwi 2013
Posty: 421
Toszka napisał(a)
http://www.ogrodowisko.pl/watek/1067-ogrod-dominiki

szukaj natchnienia


Toszko
dzieki za wskazówkę!
już tu byłam, ogród przepiękny
Nie omieszkam pospacerować jeszcze raz, na pewno natchnienie przyjdzie

____________________
Kasia Ogrodowe dylematy Kasi ... pomożecie?
ZieloneWrota 10:25, 26 kwi 2016


Dołączył: 04 mar 2016
Posty: 827
Kasiu a może coś takiego oczywiście zamiast klona może być jakiś większy iglak pojedyńczy kolory również możesz zmienić chodzi o formęhttps://gardenpuzzle.pl/projects/show/8993 a za tym żywopłot z cisów
____________________
Agataod początku
KasiaW 10:52, 26 kwi 2016


Dołączył: 13 kwi 2013
Posty: 421
ZieloneWrota napisał(a)
Kasiu a może coś takiego oczywiście zamiast klona może być jakiś większy iglak pojedyńczy kolory również możesz zmienić chodzi o formęhttps://gardenpuzzle.pl/projects/show/8993 a za tym żywopłot z cisów


Agatko, kompozycja całkiem przyjemna. Ja jednak wolę bardziej luźne rabaty, z mniejszą ilością roślin.
Dziękuję za pomoc i propozycje, mam nadzieję., że przy Waszej pomocy uda mi się coś ciekawego zrobić w moim ogródeczku
____________________
Kasia Ogrodowe dylematy Kasi ... pomożecie?
makadamia 11:40, 26 kwi 2016


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Kasiu, z doświadczenia Ci powiem, że duże drzewa liściaste są łatwiejsze niż duże drzewa iglaste

Pod liściastymi, jeśli to nie będzie dąb, posadzisz krzewy i byliny, a pod świerkiem - nie. Wygrabianie igieł (które bardzo zakwaszają ziemię) jest dużo trudniejsze niż grabienie liści.

Chcesz mieć zimozielone przed domem? Super! Jak najbardziej. Ja tylko proponuję, abyś zamiast jakiegoś małego, szczepionego drzewka posadziła jakieś duże.
Jakbyś chciała zaszaleć, to osobiście polecam lipę, bo uwielbiam jak mi pachnie przez cały lipiec. Uważam też, że lipy mają dobrą energię (podobnie jak np.: brzozy, a w przeciwieństwie do buków).

Pod lipę jak najbardziej mogłabyś posadzić cisy, bukszpany czy ostrokrzewy.

Tym sposobem latem miałabyś cień i chłodek, a zimą - osłonę od wiatru

____________________
Asia-podmiejski ogrodek
KasiaW 11:48, 26 kwi 2016


Dołączył: 13 kwi 2013
Posty: 421
makadamia napisał(a)
Kasiu, z doświadczenia Ci powiem, że duże drzewa liściaste są łatwiejsze niż duże drzewa iglaste

Pod liściastymi, jeśli to nie będzie dąb, posadzisz krzewy i byliny, a pod świerkiem - nie. Wygrabianie igieł (które bardzo zakwaszają ziemię) jest dużo trudniejsze niż grabienie liści.

Chcesz mieć zimozielone przed domem? Super! Jak najbardziej. Ja tylko proponuję, abyś zamiast jakiegoś małego, szczepionego drzewka posadziła jakieś duże.
Jakbyś chciała zaszaleć, to osobiście polecam lipę, bo uwielbiam jak mi pachnie przez cały lipiec. Uważam też, że lipy mają dobrą energię (podobnie jak np.: brzozy, a w przeciwieństwie do buków).

Pod lipę jak najbardziej mogłabyś posadzić cisy, bukszpany czy ostrokrzewy.

Tym sposobem latem miałabyś cień i chłodek, a zimą - osłonę od wiatru



Makadamio, dziekuję, że dzielisz się ze mną swoimi doświadczeniami
Baardzo dziekuję! Wszystkim, którzy do mnie zaglądają dziękuję

Kurczę, taka niezdecydowana jestem. Aż się wściekam za to na siebie

Wszystko bym chciała, małe drzewka, duze, płaczące i szczepione. Nic mi się nie skłąda w całość. Najbardziej mnie wkurza, że nie mogę ruszyć zmiejsca z rabatą w przedogródku.
Wrrr!!!!!!!! Marna ze mnie odrodniczka!
____________________
Kasia Ogrodowe dylematy Kasi ... pomożecie?
makadamia 12:35, 26 kwi 2016


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Kasiu - nic się nie martw, to normalny etap. przechodziłam go jak urządzałam dom. jak zaczęłam przeglądać fora, magazyny wnętrzarskie, pinteresty, to mnie aż głowa bolała od nadmiaru możliwości.
Po obejrzeniu paru tysięcy zdjęć człowiekowi zaczyna się klarować, co mu się naprawdę podoba, co będzie pasowało do jego domu i trybu życia, w czym się dobrze czuje. Dojdziesz i Ty do tego etapu.

Do tego, specyfika forum jest taka, że każdy radzi według siebie i swojej najlepszej wiedzy. Ja tutaj co prawda jestem nowa, ale swego czasu dużo czasu spędzałam na muratorze i gazecie. Jak forum jest zgodne, to pół biedy, ale jak każdy radzi coś innego, to naprawdę można zgłupieć.

W tym przypadku, Ty już właściwie miałaś koncepcję, debaty dotyczyły tylko jakie rośliny zastosować. Przyszłam ja i wrzuciłam bombę. Naprawdę uważam, że warto posadzić kilka drzew większych niż np.; wiśnia piłkowana.
No, powiedzmy z lipą nieco przesadziłam, ale surmia bigoniowa, robinia akacjowa czy choćby poczciwa jarzębina z pewnością Cię nie przestraszą
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
KasiaW 12:45, 26 kwi 2016


Dołączył: 13 kwi 2013
Posty: 421
makadamia napisał(a)
Kasiu - nic się nie martw, to normalny etap. przechodziłam go jak urządzałam dom. jak zaczęłam przeglądać fora, magazyny wnętrzarskie, pinteresty, to mnie aż głowa bolała od nadmiaru możliwości.
Po obejrzeniu paru tysięcy zdjęć człowiekowi zaczyna się klarować, co mu się naprawdę podoba, co będzie pasowało do jego domu i trybu życia, w czym się dobrze czuje. Dojdziesz i Ty do tego etapu.

Do tego, specyfika forum jest taka, że każdy radzi według siebie i swojej najlepszej wiedzy. Ja tutaj co prawda jestem nowa, ale swego czasu dużo czasu spędzałam na muratorze i gazecie. Jak forum jest zgodne, to pół biedy, ale jak każdy radzi coś innego, to naprawdę można zgłupieć.

W tym przypadku, Ty już właściwie miałaś koncepcję, debaty dotyczyły tylko jakie rośliny zastosować. Przyszłam ja i wrzuciłam bombę. Naprawdę uważam, że warto posadzić kilka drzew większych niż np.; wiśnia piłkowana.
No, powiedzmy z lipą nieco przesadziłam, ale surmia bigoniowa, robinia akacjowa czy choćby poczciwa jarzębina z pewnością Cię nie przestraszą


Jarzębinę mam w rogu za altanką
____________________
Kasia Ogrodowe dylematy Kasi ... pomożecie?
Toszka 13:27, 26 kwi 2016


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
surmia bigoniowa w okolicach Olsztyna może na wiosnę przemarzać i bardziej będzie straszyć niż zdobić, robinia jest ładna jak jest młoda, potem kruszy się, jest łamliwa i też z tego żadna ozdoba.

Kasiu, nie poganiaj, daj pomyśleć, bo ja lubię przemyśleć propozycje zanim komuś podrzucę pomysła. Na szybko to tylko można babola strzelić.

Sadź szpaler pod płotem. Posadź drzewka. Wcześniej przekop całą rabatę z obornikiem, mączką bazaltową i pod szmaragdy (tuje) koniecznie z korą. Kompost jak masz to też syp. To od groma roboty. Szukaj wyższych drzewek. Wsadzaj hortki. Możesz przed hortkami posadzić obwódkę z bukszpana. A w tym czasie daj mi pomyśleć, abym mogła coś ci zaproponować eleganckiego, zimozielonego i na wąską rabatę. Jak będę widzieć fotorelację z robót to i większą będę mieć motywację do myślenia...
ZROZUMIANO KAPRAL?
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
makadamia 13:31, 26 kwi 2016


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
O widzisz Toszku! Tego nie wiedziałam - robinię Casque Rouge planowałam posadzić u siebie. W tej sytuacji zdecyduję się na swojską jarzębiną
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies