Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogrodowe dylematy Kasi ... pomożecie?

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe dylematy Kasi ... pomożecie?

Marzenaka 20:52, 10 lip 2016


Dołączył: 22 mar 2015
Posty: 1575
KasiaW napisał(a)
Napięcie to mi towarzyszyło... prawie 600 km wiozłam buczka z wakacji. Niezłą mam pamiątkę; -)

Do towarzystwa wzięłam mu Marikienka żeby raźniej mu się jechało. Nie mogłam się powstrzymać.

Udało się i dotarliśmy wszyscy cali i zdrowi ( nawet jeden listek nie spadł).

Żeby z wakacji takie pamiątki zwozić! Ale jak warto było to czemu nie.
____________________
Ogród Marzeny
Toszka 22:22, 10 lip 2016


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Marikena w kwaśna glebę bo to iglak
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
KasiaW 11:00, 26 lip 2016


Dołączył: 13 kwi 2013
Posty: 421
Kochani, dawno mnie nie było ale to nie znaczy, że nic nie robię. W żółwim tempie, ale robię
Co prawda troszkę leniuchowałam. Urlopik w górach był miłą odskocznią, ale także czasem intensywnych poszukiwań buczka Rohan Weeping do mojego przedogródka, który niestety w moim regionie jest nieosiągalny (albo ja nie umiem szukać)
Ale najważniejsze, że się udało (jupii).

Dzięki IWONCE mój przedogródek zaczyna być piękny. Jeszcze nie wszystkie roślinki zostały posadzone, ale już cieszy moje oczy. I teraz kawkę zamiast na tarasie czy w altance ... piję na schodach podziwiając widoki.

W moim przedogródki są cisy, buczek Weeping, turzyce EVergold, żurawki i tuje Hoseri będą jeszcze szałwie (myslę, że w tym tygodniu już uda mi się je posadzić), jeżówki i cebulowe.

Pierwsze nasadzenia i przymiarki, rysunki:

Prace nad elewacją znacznie utrudniały mi prace ogrodowe, ale już największy etap mamy za sobą. Została podbitka i opaska wokół domu. Elewacja już gotowa!!!
____________________
Kasia Ogrodowe dylematy Kasi ... pomożecie?
KasiaW 11:03, 26 lip 2016


Dołączył: 13 kwi 2013
Posty: 421
Marzenaka napisał(a)

Żeby z wakacji takie pamiątki zwozić! Ale jak warto było to czemu nie.


Witaj Marzenko
Oj warto, warto. W moim regionie nie znalazłam buczka. A tak mam wymarzone drzewko i niesamowitą pamiątkę z wakacji
Bałam się czy dowiozę go całego do domu, ale wszystko się udało!
Jestem mega szczęśliwa!!!
____________________
Kasia Ogrodowe dylematy Kasi ... pomożecie?
KasiaW 11:05, 26 lip 2016


Dołączył: 13 kwi 2013
Posty: 421
Toszka napisał(a)
Marikena w kwaśna glebę bo to iglak


Zadołowany, przy altance, obok tuji

Może ulokujemy go na rabacie pod oknem, na froncie???
____________________
Kasia Ogrodowe dylematy Kasi ... pomożecie?
KasiaW 11:36, 26 lip 2016


Dołączył: 13 kwi 2013
Posty: 421
Hoseri w końcu na swoim miejscu. Jeszcze przed fryzjerem ...
____________________
Kasia Ogrodowe dylematy Kasi ... pomożecie?
Toszka 11:52, 26 lip 2016


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Do buczka niech eM szykuje porządne paliki, tak by buczkowa główka swoim ciężarem nie wygięła nóżki.
Paliki trzeba głęboko umiejscowić na etapie sadzenia drzewka.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
KasiaW 11:59, 26 lip 2016


Dołączył: 13 kwi 2013
Posty: 421
Tak, tak Iwonko. Paliki już się robią. Wiem, że trzeba go zabezpieczyć. Bardzo Ci dziękuję za trzymanie ręki na pulsie

____________________
Kasia Ogrodowe dylematy Kasi ... pomożecie?
KasiaW 12:08, 26 lip 2016


Dołączył: 13 kwi 2013
Posty: 421
Teraz relacja z aktualnych poczynań.

1. Szałwia zakupiona - 12 szt. Dziś albo jutro będę sadzić. Wybrałam New Dimension Rose. Mam nadzieję, że zakup będzie udany.

2. Z posadzonych w maju 35 sadzonek bukszpanu - ukorzeniło się 25 Miałam je w donicach, zamieszkały w gruncie, w cieniu. Myślisz, że mogę pobrać kolejne sadzonki teraz? Może do wiosny wyhoduję sobie bukszpanową obwódkę na przedogródek?

3. Zaczynam intensywnie myśleć nad kolejnymi rabatami, ale zanim będę mogła nanieść wszystkie chciejstwa na planu MUSZĘ MIEĆ kształt rabat ... a ja co ... nie mam pojęcia jak to ugryźć pomysłów brak.
____________________
Kasia Ogrodowe dylematy Kasi ... pomożecie?
KasiaW 12:18, 26 lip 2016


Dołączył: 13 kwi 2013
Posty: 421
Wklejam plan działki. Może jakaś dobra duszyczka wspomoże dobrą radą, pomysłem

Wzdłuż ogrodzenia frontowego będą 3 śliwy wiśniowe Pissardi, w rogu, od frontu buk Dawyck Gold. Po obu stronach hustawki (aktualnie huśtawka i piaskownica, w planie placyk w huśtawką) skłaniam się ku ambrowcom wąskokolumnowym.
Na rogu domu między tarasem a chodnikiem do domu będzie rósł modrzew pendula.
____________________
Kasia Ogrodowe dylematy Kasi ... pomożecie?
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies