Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogrodowe dylematy Kasi ... pomożecie?

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe dylematy Kasi ... pomożecie?

KasiaW 11:14, 24 mar 2017


Dołączył: 13 kwi 2013
Posty: 421
makadamia napisał(a)
Cześć Kasiu, witaj w nowym roku

Zajrzałam na początek wątku, przypomniało mi się, jak tu u Ciebie "krucjatę drzewną" prowadziłam. Twój wątek był chyba zresztą pierwszym w którym się więcej udzielałam.

Twoje rabatki duużo bardziej foremne niż to, co w zeszłym roku planowałaś.
Tylko ten kawałek między huśtawką a altanką mi nie pasuje.
Proponowałabym tak:


Do przemyślenia zostaje ten kawałek od strony ognista i warzywnika.




Asiu, witaj
Twój wątek pędzi, podglądałam Cię po cichutku...
Dzięki Twojej "krucjacie" uświadomiłam sobie jaki ogród, jakie drzewa chcę mieć za co serdecznie dziękuję!


Super, dzięki za propozycję, też mi ten kawałek nie leży, a Twoja propozycja bardzo mi się podoba, jakaś milsza dla oka.

Właśnie mam problem z altanką i ogniskiem, dlatego zastanawiam się czy nie lepiej uprościć kształt rabat i zrobić coś takiego:



Do tego nie wiem czy poradzę sobie z wyznaczaniem rabat w kształcie koła ... ale z drugiej strony koła bardziej mi się podobają ...
eM zaakceptował obie wersje

A i jeszcze jedna zmian -tam gdzie rosną drzewka owocowe i porzeczki będzie placyk pod basen - w kształcie koła więc to też przemawia za owym kształtem rabat ...
____________________
Kasia Ogrodowe dylematy Kasi ... pomożecie?
makadamia 11:25, 24 mar 2017


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
KasiaW napisał(a)


Asiu, witaj
Twój wątek pędzi, podglądałam Cię po cichutku...
Dzięki Twojej "krucjacie" uświadomiłam sobie jaki ogród, jakie drzewa chcę mieć za co serdecznie dziękuję!


Kasiu - dziękuję za te słowa! Tyle razy gryzłam się, że za bardzo naciskałam, i że kto to widział... A tu okazuje się, że całe to biadolenie przyniosło efekt!
Nie wiem tylko, czy kolejne osoby, którym z pewnością też będę suszyła głowę, też się będą tak cieszyły

Kółka rób konsekwentnie, nie mieszaj z liniami prostymi.
Najpierw policz na planie, w którym miejscu wypada środek kółek i jaki jest promień.
Potem weź kawał sznura i dwa patyki. Jeden patyk wbij tam, gdzie na planie był środek kółka, odwiń tyle sznurka, ile wynosi promień, zawiąż w tym miejscu drugi patyk i zakreśl kółko. Po śladzie drugiego patyka układaj szlauch - on Ci wyznaczy linie rabaty.
Jak będziesz miała problem - proś o pomoc Makusię - ona w zeszłym roku to ćwiczyła.
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
KasiaW 11:33, 24 mar 2017


Dołączył: 13 kwi 2013
Posty: 421
makadamia napisał(a)


Kasiu - dziękuję za te słowa! Tyle razy gryzłam się, że za bardzo naciskałam, i że kto to widział...

Zupełnie niepotrzebnie zmobilizowało mnie do myślenia nad ogrodem

____________________
Kasia Ogrodowe dylematy Kasi ... pomożecie?
polinka 11:48, 24 mar 2017


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
KasiaW napisał(a)


Dzięki Iwonko
Już je nanoszę na plan. Uwielbiam je!

W necie są takie szczepione ok 130-150 cm z koroną kulistą i takie wyglądające jak kolumnowe - jeden długi patyczek. Czy te patyczki też się rozrosną na boki???


Kasiu, rozrosną się Ja też jak kupowałam buka to miał jeden patyczek a po dwóch latach i trzech przeprowadzkach fajnie już się zagęszcza i wcale tak mało nie przyrasta.
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
KasiaW 11:57, 24 mar 2017


Dołączył: 13 kwi 2013
Posty: 421
polinka napisał(a)


Kasiu, rozrosną się Ja też jak kupowałam buka to miał jeden patyczek a po dwóch latach i trzech przeprowadzkach fajnie już się zagęszcza i wcale tak mało nie przyrasta.



Witaj Polinko, dziękuję za odwiedziny. Dzięki za info o buczku, muszę poszukać w jakim towarzystwie u Ciebie rośnie. Chyba zdecyduję się na tego małego, a zaoszczędzoną kaskę wydam na kolejne roślinki

Twój ogród odwiedzałam kilkakrotnie, ogrom pracy ale jaki efekt Teraz pędzę z rewizytą, koniecznie slad muszę zostawić - do tej pory bywałam po cichutku
____________________
Kasia Ogrodowe dylematy Kasi ... pomożecie?
polinka 12:00, 24 mar 2017


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
KasiaW napisał(a)



Witaj Polinko, dziękuję za odwiedziny. Dzięki za info o buczku, muszę poszukać w jakim towarzystwie u Ciebie rośnie. Chyba zdecyduję się na tego małego, a zaoszczędzoną kaskę wydam na kolejne roślinki

Twój ogród odwiedzałam kilkakrotnie, ogrom pracy ale jaki efekt Teraz pędzę z rewizytą, koniecznie slad muszę zostawić - do tej pory bywałam po cichutku


Kasiu, buczka u mnie raczej nie znajdziesz bo pokazuję go bardzo rzadko. Po ostatniej przeprowadzce wylądował w warzywniku i rośnie w towarzystwie porzeczki, agrestu i truskawek Jak byś chciała porównać tempo wzrostu to pisz, w wolnej chwili postaram się poszukać zdjęć.

Macham słonecznie
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
KasiaW 12:03, 24 mar 2017


Dołączył: 13 kwi 2013
Posty: 421
polinka napisał(a)


Kasiu, buczka u mnie raczej nie znajdziesz bo pokazuję go bardzo rzadko. Po ostatniej przeprowadzce wylądował w warzywniku i rośnie w towarzystwie porzeczki, agrestu i truskawek Jak byś chciała porównać tempo wzrostu to pisz, w wolnej chwili postaram się poszukać zdjęć.

Macham słonecznie



Bardzo chętnie zobaczę fotki, chociaż już mnie uspokoiłaś troszkę, że szybko rośnie. Wiadomo, chciałoby się mieć duże rośliny, aby efekt był od razu, niestety finanse ograniczają nasze chęci A z drugiej strony fajnie obserwować jak ogród rośnie, dojrzewa, poównywać.
____________________
Kasia Ogrodowe dylematy Kasi ... pomożecie?
polinka 12:12, 24 mar 2017


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
Kasiu,w niedzielę postaram się poszukać zdjęć

Jeśli mogę coś doradzić to polecam kupować buczka w doniczce, w stanie listym
Ja mojego kupiłam wczesną wiosną, bez liści i dwa lata walczyłam ze zdobniczką-wylałam na niego wszelką dostępną chemię jaka tylko była polecana na zdobniczkę i dopiero jakiś wywar od Mazana pomógł...

Koniec przerwy, uciekam do ogrodu

Życzę przyjemnego weekendu!
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
KasiaW 12:16, 24 mar 2017


Dołączył: 13 kwi 2013
Posty: 421
polinka napisał(a)
Kasiu,w niedzielę postaram się poszukać zdjęć

Jeśli mogę coś doradzić to polecam kupować buczka w doniczce, w stanie listym
Ja mojego kupiłam wczesną wiosną, bez liści i dwa lata walczyłam ze zdobniczką-wylałam na niego wszelką dostępną chemię jaka tylko była polecana na zdobniczkę i dopiero jakiś wywar od Mazana pomógł...

Koniec przerwy, uciekam do ogrodu

Życzę przyjemnego weekendu!


Super!
Dzięki Polinko za radę, chyba tak właśnie zrobię!

Ach jak Ci zazdroszczę tej pracy w ogrodzie, ja mam bardzo napięty weekend i tylko pomarzyć mogę o wystawieniu nosa do ogrodu, ale w poniedziałek po południu ... nie odpuszczę

Na razie muszę plan tworzyć i polować na roślinki, prace ogrodowe później (ale dwie istniejące rabatki już mam opielone)
____________________
Kasia Ogrodowe dylematy Kasi ... pomożecie?
anbu 13:38, 24 mar 2017


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
Hej Kaśka, gdzie bywałaś jak Cię nie było

Plany wyklarowane, to dobrze
Ja dwa dni temu zachwyciłam się tymi Głogami Paul's Scarlet - no piękne są. Ale jak przeczytałam watek o Głogach to jakoś sama nie wiem. Chociaż może.... Tak jak ludzie mówią, piszą wcale nas jakiś grzyb dopaść nie musi...
Generalnie to chciałabym mieć już zamknięty temat drzew :/
____________________
Ania Ogród Ani :)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies