Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Nebel

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Nebel

Kindzia 20:41, 13 maj 2013


Dołączył: 04 kwi 2012
Posty: 28042
Aleś się obkupiła Super wszystko!
Kazan przeurocza!

I te ostatnie tulipany takie piękne...szkoda, że już ostatnie
____________________
Kasia***zjazd VI 2016***cz.I***cz.II*** Ogród z łezką II
Mila 21:55, 13 maj 2013


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 543
nebel napisał(a)
Aniu dzięki za odwiedziny i jeszcze raz pozdrawiam.
Zbyszku - co do hortesji, to może na początek zdjęcie.

W tym tygodniu posadzono mi wiśnię Kanzana. I chcę zagospodarować i przebudować ten cały plac od wiśni do żywopłotu. O jednej hortesji nie ma mowy
Dlatego zanim zacznę kupować,chciałabym zrobić to z głową, no i przede wszystkim żeby było już ładnie.
Miesjce jest zaciszne, trochę słoneczne, ale jak zostanie rozprowadzone podlewanie, a do tego dobrany odpowiedni gatunek, to na pewno będe się nimi starannie opiekować

To niesamowite, w każdym wątku, który odwiedzę znajduję coś co muszę u siebie zrobić.
Witaj Nebel, twój ekran z tuj, miodzio. Kolejny punktna liście weekendowej.
Już wiem, że zaraz wrócę tylko poszukam zdjęcia o które chce zapytac.
____________________
Mila - Majowo nie tylko w maju
Mila 22:03, 13 maj 2013


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 543
nebel napisał(a)
Dzisiaj, posadziłam tradycyjnie jak co roku do swoich donic pelargonie.

Rajska jabłoń, też w tym roku ma sporo kwiatów

Już z powrotem
W sprawie jabloni, czy to jest jakaś forma pendula czy coś? Szukam drzewka takiego pokroju, widzialam tez jabłoń jagodową o takim kształcie.
____________________
Mila - Majowo nie tylko w maju
quosek 22:29, 13 maj 2013

Dołączył: 14 sie 2011
Posty: 31
Szukam ludzi z mojej okolicy. Przyszłam się przywitać z moją imienniczką i krajanką Jeszcze
z Gdańska, ale wkrótce uciekam za miasto tworzyć własny ogródek. Też z dużą różnicą poziomu
na działce, więc mam nadzieję skorzystać z porad bardziej doświadczonych ogrodniczek.
Pięknie tu; mogę dołączyć do grona odwiedzających Twój ogród? Ewa
____________________
monteverde 23:23, 13 maj 2013


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Ewa http://zojalitwin.wordpress.com/?s=lewizja
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
nebel 03:52, 14 maj 2013


Dołączył: 12 lip 2012
Posty: 2465
Witaj Mila,
dziękuję za miłe słowa.
A jabłoń nie należy raczej do pendul. Ale kupowałam ją bardzo dawno temu i nie zwracałam wówczas uwagi na odmiany.
Natomiast jest według mnie śliczna. Wiosną jak widać, ma zawsze wiele kwiatów, a potem całe mnóstwo czerwonych małych jabłuszek. Zostawiam je na drzewie do bardzo póżnej jesieni. A potem można robić z nich przetwory, bo owoce są jadalne.
Aniu widzisz zapamiętałam i nawet w zeszłym roku zrobiłam według podanego przez Ciebie przepisu.
____________________
Ogród Nebel
nebel 04:00, 14 maj 2013


Dołączył: 12 lip 2012
Posty: 2465
quosek napisał(a)
Szukam ludzi z mojej okolicy. Przyszłam się przywitać z moją imienniczką i krajanką Jeszcze
z Gdańska, ale wkrótce uciekam za miasto tworzyć własny ogródek. Też z dużą różnicą poziomu
na działce, więc mam nadzieję skorzystać z porad bardziej doświadczonych ogrodniczek.
Pięknie tu; mogę dołączyć do grona odwiedzających Twój ogród? Ewa

Witam Cię Ewo,
co za pytanie? zapraszam i bardzo się cieszę, że poznaję na "Ogrodowisku" następną osobę z tego regionu Polski. Zaglądaj i pytaj.
Pozdrawiam
____________________
Ogród Nebel
nebel 04:17, 14 maj 2013


Dołączył: 12 lip 2012
Posty: 2465
Aniu dzięki za link. Jesteś mistrzynią w ich wyszukiwaniu Z wielu już skorzystałam z zamieszczanych przez Ciebie na różnych wątkach.
A ten wyjątkowo przydatny. Mam pewien pomysł na fragment ogrodu. W tym roku raczej nie uda mi się go zrealizować, ale już pomału zbieram potrzebne mi informacje i wiedzę.
Pozdrawiam i życzę udanego dnia
____________________
Ogród Nebel
nebel 05:47, 14 maj 2013


Dołączył: 12 lip 2012
Posty: 2465
I znowu mamy kolejny piękny porank w Gdańsku, trochę chłodno,ale bardzo przyjemnie.
Udanego dnia


To zielone wydoczne pod krzakami rh. to nieśmiało wychodzące irysy, a obok krzak azalii 'Hibrido', dopiero wypuszcza listki.

____________________
Ogród Nebel
nebel 07:17, 14 maj 2013


Dołączył: 12 lip 2012
Posty: 2465
A to jest raczej rdzawnikowiec - rdza jałowców i gruszy. W każdym razie, nie zamierzam ryzykować. Krzak został wykopany, a narzędzia umyte mydłem potasowym. Na razie tyle wiem i zrobiłam.
____________________
Ogród Nebel
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies