Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Nebel

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Nebel

anna_g 21:12, 16 maj 2013


Dołączył: 09 sty 2013
Posty: 6321
nebel napisał(a)
Reni ja u ciebie też, a to dlaczego?
Zdjęcie z przed chwili. Właśnie wróciłam z ogrodu po posadzeniu bukszpanów i nie tylko. Na dzisiaj mam dość pracy w ogrodzie. Teraz sobie poczytam, bo w kolejce do posadzenia czeka 9 hortensji, przesadzanie róż, no i hosty.

Miłego wieczoru.


Ślicznie No dobra powiesz że to nie koniec pracy, pewnie że jeszcz dużo przed Tobą ale fajnie wychodzi... buksiki ślicznie wyglądają. A możesz powiedzieć gdzie kupowałaś - ile kosztowała sadzonka ?
Pozdrawiam
zdjęcia kobei mikruska wstawiłam
____________________
Ania Ogrodoterapia - 2013-2015 *** Ogród z czereśnią 2019
Moniika 21:35, 16 maj 2013


Dołączył: 04 gru 2010
Posty: 2777
nebel napisał(a)
Prawda, że ładny kolor ma karmnik ościsty, oczywiście kupiłam żółty bo jest też zielony

20 sadzonek na próbę, zobaczę jak przetrwa zimę, nie powinno być żle.

Tyle karmnika ! Woow ! Z internetu ? Po ile jeden ? Tez strasznie mi sie podoba
____________________
Mój ogródek pod Gdańskiem
nebel 22:30, 16 maj 2013


Dołączył: 12 lip 2012
Posty: 2465
Aniu od lat kupuję w "Szkółki Konieczko" oczywiście nie wszystko. Sadzonka, to jest "Suffruticosa" kosztowała 5zł. Ma trochę za dużą bryłę korzeniową w stosunku do góry, ale ja chcę tu mieć taki bardzo niskie to obrzeże, więc już w przyszłym roku będzie ok. Pod warynkiem ,że dobrze je poprzycinam. Nie ukrywam, ze podchodzę do tego jak do jeża Dzisiaj już wszystkie 70szt posadziłam, ale nie odważyłam się jeszcze przyciąć.
Moniko kupiłam w e-clematis sadzonka była po 5,90. Patrzyłam u 'Justyny", ale były znacznie mniejsze i nie takie zółte
____________________
Ogród Nebel
regli 22:42, 16 maj 2013


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 760
70 szt.!? To ile hektarów chcesz mieć karmnikiem obsadzone? Toż to się niesamowicie rozrasta. U mnie jedna sadzonka, taka jak Twoja, powiększyła swoją objętość w ciągu jednego sezonu jakieś 5 lub 6 razy.
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/3227-dzialka-ktora-kiedys-moze-bedzie-ogrodem
nebel 22:58, 16 maj 2013


Dołączył: 12 lip 2012
Posty: 2465
No kiedyś może sie nauczę robić zakupy do ogrodu Ale chcę obsadzić nim jedną skarpę i między kamieniami pod ławeczką.
Mówisz, że przesadziłam? No cóż, taki ze mnie ogrodnik z 'bożej łaski'. A poza tym zawsze mogę poszukać chętnego do tego, żeby resztą się ładnie zaopiekował i przygarnął
____________________
Ogród Nebel
regli 23:20, 16 maj 2013


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 760
Ale za to zamierzony efekt będziesz mieć szybko
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/3227-dzialka-ktora-kiedys-moze-bedzie-ogrodem
anna_g 23:39, 16 maj 2013


Dołączył: 09 sty 2013
Posty: 6321
regli napisał(a)
70 szt.!? To ile hektarów chcesz mieć karmnikiem obsadzone? Toż to się niesamowicie rozrasta. U mnie jedna sadzonka, taka jak Twoja, powiększyła swoją objętość w ciągu jednego sezonu jakieś 5 lub 6 razy.


Regli - 70 sadzonek to raczej buksików a karmnika 20 szt. przynajmniej tak zrozumiałam...
zaglądam czasem do szkółki Konieczko ale jeszcze nigdy nic tam nie kupiłam - dobrze wiedzieć że są godni zaufania
Ostatnio szukałam w internecie sadzonek buszkpanu - oczywiście tylko czysto informacyjnie na ew, przyszłość i znalazłam takie coś może Cię zainteresuje to podaję http://bukszpanowo.pl/
Dobrej nocy

A sie mi jeszcze przypomniało - napisałaś że w kolejce do posadzenia czeka 9 hortensji... jakie kupiłaś - wszystkie limki? Może gdzieś wcześniej o tym piszesz - to sorry, ale nie daję rady spamiętać wszystkiego choć raczej staram się zawsze wszystko czytać ze zrozumieniem, przez co kompletnie nie nadążam
____________________
Ania Ogrodoterapia - 2013-2015 *** Ogród z czereśnią 2019
nebel 23:43, 16 maj 2013


Dołączył: 12 lip 2012
Posty: 2465
I oto mi chodzi, nie mam na razie innego pomysłu, żeby zadarnić powierzchnię na skarpie na jakis czas zanim nie rozrosną się rośliny, które tam mam posadzone. Jeżli tylko jest tak jak napisałaś, że karmnik szybko się rozrasta to super. No i jeszcze jest pytanie, czy wytrzyma na ostrym słońcu? bo takie tam panują warunki. Jest nawodnienie, więc wydaje się, że jest to najtańszy i najszybszy sposób na rozwiązanie tego problemu. Zobaczymy.
____________________
Ogród Nebel
regli 23:57, 16 maj 2013


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 760
nebel napisał(a)
No i jeszcze jest pytanie, czy wytrzyma na ostrym słońcu? bo takie tam panują warunki. Jest nawodnienie, więc wydaje się, że jest to najtańszy i najszybszy sposób na rozwiązanie tego problemu. Zobaczymy.

Mój wytrzymuje i w zeszłym roku rozrastał się jak głupi. Pól wielkiego kamienia przykrył Niestety w zimie kawałek chyba przymarzł i musiałam go trochę wyciąć. Jutro podejrzę jak się ma po wycince. A tak w ogóle to z tej jednej sadzonki, to mi się porozsiewał po całej okolicy i zaczynam w niektórych miejscach traktować go jak chwast
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/3227-dzialka-ktora-kiedys-moze-bedzie-ogrodem
nebel 00:00, 17 maj 2013


Dołączył: 12 lip 2012
Posty: 2465
Nie Aniu nie pisałam jeszcze o tym, że mam kupione już hortensje, tak są to limonki. Ale mam też już część traw i hosty. A co do 70szt to masz rację chodziło o bukszpan, ale jakie to ma znaczenie, to drobiazg a czy szkółkę polecam, ja po prostu czasami nie mam innego wyjścia. Wy tam macie na prawdę wiele szkółek, ja oprócz jednej, w której jest jakie taakie dośc dobre zaopatrzenie, nie znalazłam żadnej innej, a ponieważ jestem tam od 15 lat klientem to i jakiś rabacik dostanę, ale generalnie jest drożej niż przez internet.
A za link dziękuję, bukszpan mnie interesuje, bo jeżeli chcę mieć u siebie jakiś kfiatki, to jest to chyba jedyny jedyny sposób na moje bawiace się psy - robienie obrzeży.
____________________
Ogród Nebel
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies