Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Nebel

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Nebel

quosek 22:04, 14 maj 2013

Dołączył: 14 sie 2011
Posty: 31
Ewo, na moim jałowcu w ubiegłym tygodniu pojawiło się to samo. Zapytałam nawet we właściwym wątku o to choróbsko. Danusia poleciła mi spalić go. Nie zrobiłam jeszcze tego; pomarańczowej galarety jest już niewiele-sama znika chyba. Kilka dni przed pojawieniem się tego paskudztwa, profilaktycznie pryskałam miedzianem. Podpowiedz proszę jaki ma to wpływ na drzewka owocowe? Mam ich kilka, min. gruszę i zaczynam żałować, że go jeszcze nie spaliłam.
____________________
reni 18:57, 15 maj 2013


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 2793
nebel napisał(a)
Witaj Regli,
Ale czy nie pomyśliłaś ogródow . Mam niewiele kwiatów, ze względu na dwie suczki, które cały rok biegają luzem po ogrodzie.
Ogród ma 1200m2. A ilość roślin. No cóż trochę tego jest. Ale dążę do takiej sytuacji, o jakiej pisała Danusia nie dawno, że wyrwała u siebie tylko parę chwastów. I jest to jakiś sposób. Mi niestety jeszcze daleko. 3 lata temu zaczęłam likwidować swój trwanik około 500m2. Dlatego przebudowuję powoli ogród, robię to sama. Właśnie przywieziono mi 6 cisów, które będę sadziła. Ile mi to zajmie? Ocencie sami
Zdjęcia ogrodu będa się oczywiście pojawiały sukcesywnie. I tak będą też perspektywiczne, bo mi również takie ujęcia pomagają w dokonywaniu wyborów przy następnych zakupach.

To co 'słychać' na mojej hortensjowej rabacie. Wczoraj układałam kamienie. Mam ich trochę i muszę w jakiś sposób zagospodarować.(zdjęcie z przed chwili) A cisy będą rosły tak, aby załoniły mi ten gospodarczy zakątek, od thuj na dł. 3m



Ale mam u ciebie zaległości.. rabata zapowiada się ciekawie.. no i zkupy super
____________________
Ogród... reni
nebel 19:20, 15 maj 2013


Dołączył: 12 lip 2012
Posty: 2465
Reni ja u ciebie też, a to dlaczego?
Zdjęcie z przed chwili. Właśnie wróciłam z ogrodu po posadzeniu bukszpanów i nie tylko. Na dzisiaj mam dość pracy w ogrodzie. Teraz sobie poczytam, bo w kolejce do posadzenia czeka 9 hortensji, przesadzanie róż, no i hosty.

Miłego wieczoru.
____________________
Ogród Nebel
reni 19:23, 15 maj 2013


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 2793
będzie pięknie
____________________
Ogród... reni
regli 20:06, 15 maj 2013


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 760
No pięknie I dzisiaj będziesz to jeszcze wsadzać? Ja też tyle co wróciłam z mojego pseudo ogródka, ale komary tak tną, że nie da się wytrzymać.
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/3227-dzialka-ktora-kiedys-moze-bedzie-ogrodem
nebel 20:24, 15 maj 2013


Dołączył: 12 lip 2012
Posty: 2465
Nie regli dzisiaj już nie sadzę, nawet nie mam siły posadzić wszystkich bukszpanów.
No, ale właśnie bukszpany zamówiłam przez internet i jako gratis dostałam 3 rośliny. Nie mogą ich znaleźć. Nie wiem jakie duże urosną i gdzie mam je posadzić. Może ktoś mi pomoże.

1. Przyszło bez nazwy - trochę zgnieciona, ale nic nie szkodzi dojdzie do siebie na pewno

2. Kietuja syryjska ?!

3. Pięknotka Bodiniera 'Gilarda'
____________________
Ogród Nebel
Moniika 21:06, 15 maj 2013


Dołączył: 04 gru 2010
Posty: 2777
Ależ roboty zrobiłaś dużo !! Podziwiam ! Ja dzis tylko praca, wywiadówka w szkole i podlanie kilku roślin i oczywiście spacer po ogrodzie... ( na dobra ogródku i bzy zaczynają mi kwitnąć
Twoje gratisy dla mnie są nieznane ...
Miłego wieczoru pozdr M
____________________
Mój ogródek pod Gdańskiem
nebel 21:10, 15 maj 2013


Dołączył: 12 lip 2012
Posty: 2465
Moniika napisał(a)
Ależ roboty zrobiłaś dużo !! Podziwiam ! Ja dzis tylko praca, wywiadówka w szkole i podlanie kilku roślin i oczywiście spacer po ogrodzie... ( na dobra ogródku i bzy zaczynają mi kwitnąć
Twoje gratisy dla mnie są nieznane ...
Miłego wieczoru pozdr M

A u mnie tak mało roślin kwitnie Ja Tobie również życzę miłego wieczoru i wypoczynku
____________________
Ogród Nebel
ZbigniewG 21:50, 15 maj 2013


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8903
Ewa pierwsza musi sie wyprostowac wtedy zobaczymy, druga to ketmia syryjska(hibiskus) a pięknotka to inaczej kalikarpa -szczegóły znajdziesz w sieci

miałem - ładne ale u mnie wymarzły podczas poprzedniej zimo wiosny
w wielu ogrodach radzą sobie dobrze zwłaszcza hibiskusy
____________________
Zbyszek Działka prawie w Borach Tucholskich , Wizytówka
danuta_szwajcer 12:27, 16 maj 2013


Dołączył: 07 sty 2012
Posty: 7632
No niezłą rewolucje robisz u siebie ale już widać efekt a dopiero będzie Bardzo ładnie Ci to wychodziCo do pięknotki to żeby dobrze rosła i zakwitła i miała te cudne ozdobne kuleczki w kolorze fioletowym co bardzo efektownie wygląda jesienią to musisz posadzić dwie Ta pierwsza roślinka to może róza pomarszczona? albo coś akacjowatego? Pozdrawiam i życzę sił do dalszej pracy
____________________
Liliowo i kolorowo:)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies