Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Kraina Czarów w fazie projektów

Pokaż wątki Pokaż posty

Kraina Czarów w fazie projektów

nebel 10:09, 17 maj 2013


Dołączył: 12 lip 2012
Posty: 2465
AlicyaLK napisał(a)
Fajny podział kolorystyczny żurawek dla laików

http://zojalitwin.wordpress.com/2012/08/02/zurawka/

Na prawdę robi wrażenie, ale czy do zrealizowania?. Już myślę, ile czasu by mi zajęło kupienie i zrealizowanie tego pomysłu?
A u Ciebie jak czytam, trwa 'burza mózgów' Bardzo to trudny etap, prawda? Sama tego nie lubię najbardziej, tyle roślin, tyle możliwości, a tu cżłowiekowi barkuje wystarczającej wiedzy do podjęcia decyzji...ale co, trzeba przez to przejść, nie ma innej rady. No to miłego i twórczego weekandu
____________________
Ogród Nebel
AlicyaLK 10:17, 17 maj 2013


Dołączył: 25 mar 2013
Posty: 1167
nebel napisał(a)

Na prawdę robi wrażenie, ale czy do zrealizowania?. Już myślę, ile czasu by mi zajęło kupienie i zrealizowanie tego pomysłu?
A u Ciebie jak czytam, trwa 'burza mózgów' Bardzo to trudny etap, prawda? Sama tego nie lubię najbardziej, tyle roślin, tyle możliwości, a tu cżłowiekowi barkuje wystarczającej wiedzy do podjęcia decyzji...ale co, trzeba przez to przejść, nie ma innej rady. No to miłego i twórczego weekandu


No zestawienie piękne, nie wiem czy do zrealizowania, ale fajna ściąga jak zależny nam na konkretnym kolorze... można sobie sprawdzić jakie gatunki i już

Tak... burza mózgów trwa hehe aż mi mózg paruje uszami hah... ja nie wiem, czy nie lubię tego etapu... chyba lubię tylko moja natura perfekcjonistki każe mi cały czas coś poprawiać, sprawdzać itp. Boję się też, że w mojej głowie wygląda to inaczej niż będzie wyglądać w rzeczywistości
Poza tym mam wrażenie, że porywam się na głęboką wodę z tymi dużymi nasadzeniami jednego gatunku... z jednej strony wydaje mi się to prostsze niż kompozycje wielokwiatowe, a z drugiej niekoniecznie... No zobaczymy... wrzucę projekcik i powiecie co myślicie Mogę Ci tylko zdradzić, że będą irgi ale tylko tyle... bo nie będzie niespodzianki haha

Miłego dnia!
____________________
Pozdrawiam Alicja Kraina Czarów w fazie projektów
AlicyaLK 10:21, 17 maj 2013


Dołączył: 25 mar 2013
Posty: 1167
malkul napisał(a)
zapodaj fotkę kuchni


A taką fote kuchni znalazłam



mała i prosta
____________________
Pozdrawiam Alicja Kraina Czarów w fazie projektów
nebel 10:34, 17 maj 2013


Dołączył: 12 lip 2012
Posty: 2465
Pielęgnowanie ogrodu, w którym nie ma zbyt dużo gatunków róznych roślin wydaje się prostsze dla niedoświadczonej osoby, ale jest chyba trudniejsze do zaprojektowania. No bo jak unikąć monotonii i zachować konsekwencje w myśleniu.
Co do reszty, to jest jeszcze jeden aspekt, musisz wziąć pod uwagę to, że przynajmniej nie od razu uda Ci się kupić dokładnie te rośliny, które chcesz mieć.
Ja np. chce kupić klon palmowy. Żeby zacząć coś w ogóle robic w tym miejscu musiałabym go mieć już teraz. A tak mam wszystkie inne rośliny, ale tej odmiany klonu, która najbardziej by pasowała, nie moge nigdzie dostać. Przecież nie rzucę wszystkiego i nie pojadę do Warszawy, czy na południe dla jednej rośliny. Nie mam takiej możliwości.
Ale może masz rację, pod jedym względem, że to ma też dobrą stronę. Bo siedzę, czytam, kombinuję, planuję i przynajmniej nie myślę o 'głupotach'
____________________
Ogród Nebel
nebel 10:37, 17 maj 2013


Dołączył: 12 lip 2012
Posty: 2465
No nie powiedziałabym, że ta kuchnia jest mała. Ale też mi się podoba. Proste jest piękne, czyli w myśl zasday "im mniej tym lepiej"
____________________
Ogród Nebel
AlicyaLK 10:38, 17 maj 2013


Dołączył: 25 mar 2013
Posty: 1167
nebel napisał(a)
Pielęgnowanie ogrodu, w którym nie ma zbyt dużo gatunków róznych roślin wydaje się prostsze dla niedoświadczonej osoby, ale jest chyba trudniejsze do zaprojektowania. No bo jak unikąć monotonii i zachować konsekwencje w myśleniu.
Co do reszty, to jest jeszcze jeden aspekt, musisz wziąć pod uwagę to, że przynajmniej nie od razu uda Ci się kupić dokładnie te rośliny, które chcesz mieć.
Ja np. chce kupić klon palmowy. Żeby zacząć coś w ogóle robic w tym miejscu musiałabym go mieć już teraz. A tak mam wszystkie inne rośliny, ale tej odmiany klonu, która najbardziej by pasowała, nie moge nigdzie dostać. Przecież nie rzucę wszystkiego i nie pojadę do Warszawy, czy na południe dla jednej rośliny. Nie mam takiej możliwości.
Ale może masz rację, pod jedym względem, że to ma też dobrą stronę. Bo siedzę, czytam, kombinuję, planuję i przynajmniej nie myślę o 'głupotach'


No widzisz Ewa, dlatego ja planując patrzę, czy roślinki co sobie wymyślam są ogólnodostępne heh no taki ze mnie praktyczny człowiek na szczęście jest internet i małe roślinki można zamawiać z dowozem
____________________
Pozdrawiam Alicja Kraina Czarów w fazie projektów
AlicyaLK 10:39, 17 maj 2013


Dołączył: 25 mar 2013
Posty: 1167
nebel napisał(a)
No nie powiedziałabym, że ta kuchnia jest mała. Ale też mi się podoba. Proste jest piękne, czyli w myśl zasday "im mniej tym lepiej"


no mała jest bo stół już od jadalni kuchni jest tylko 3 metry bieżące, ale na moje potrzeby wystarcza
____________________
Pozdrawiam Alicja Kraina Czarów w fazie projektów
mirela 13:40, 17 maj 2013


Dołączył: 30 sie 2012
Posty: 523
Przyszłam z rewizytą
Widzę, że masz podobny problem jak ja - jak zachowac konsekwencję w ogrodzie
Mój ma być na półdziki ale jednostajny kolorystycznie. Na razie nie mam jeszcze kwiatów, ale planuję biel, fiolet i niebieski. Żadnych różów, czerwieni i żółci. No i zaczynają się schody - zapragnęłam łąke kwietną a żadna nie umie sprostac tym wymaganiom kolorystycznym. I tutaj jest problem - zakładamy sobie coś a życie ... nam to weryfikuje. Tak jest ze wszystkim
Ale będę śledzic i czekam na plan . Tym bardziej, że mój przedgródek jest w stanie ... pierwotnym (sama trawa).

aha - zazdroszczę starych nasadzeń. Stary ogród to moje marzenie .
____________________
Walczę z ogrodem...
AlicyaLK 13:51, 17 maj 2013


Dołączył: 25 mar 2013
Posty: 1167
mirela napisał(a)
Przyszłam z rewizytą
Widzę, że masz podobny problem jak ja - jak zachowac konsekwencję w ogrodzie
Mój ma być na półdziki ale jednostajny kolorystycznie. Na razie nie mam jeszcze kwiatów, ale planuję biel, fiolet i niebieski. Żadnych różów, czerwieni i żółci. No i zaczynają się schody - zapragnęłam łąke kwietną a żadna nie umie sprostac tym wymaganiom kolorystycznym. I tutaj jest problem - zakładamy sobie coś a życie ... nam to weryfikuje. Tak jest ze wszystkim
Ale będę śledzic i czekam na plan . Tym bardziej, że mój przedgródek jest w stanie ... pierwotnym (sama trawa).

aha - zazdroszczę starych nasadzeń. Stary ogród to moje marzenie .


Dziękuję za wizytę Dobrze, że mi piszecie, że zazdrościcie starych drzew, bo mi łatwiej je zaakceptować... problem w tym, że ja bym zrobiła zupełnie inne nasadzenia... pewnie w ogóle nie byłoby iglaków... i trochę mi się gryzie mój projekt z tym co mam... ale dzięki Waszym miłym słowom jest mi łatwiej!

Ja znów planuję biel i róż chociaż teraz przy okazji czytania książki o barwach w ogrodzie... trochę mi się zmienia koncepcja... ale nadal będzie jednostajnie kolorystycznie... muszę tylko rozpisać sobie wszystko na pory roku

Zaglądnij po weekendzie, to może coś podpowiesz w związku z nowymi planami
____________________
Pozdrawiam Alicja Kraina Czarów w fazie projektów
AlicyaLK 17:29, 17 maj 2013


Dołączył: 25 mar 2013
Posty: 1167
Dumam, dumam... i wszystko już pozmieniałam
Niech ja już zacznę nasadzać... bo tak to będzie jeszcze 100 projektów!!!
____________________
Pozdrawiam Alicja Kraina Czarów w fazie projektów
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies