Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Pokaż wątki Pokaż posty

Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

BASIA8 09:12, 11 maj 2021


Dołączył: 21 sty 2013
Posty: 4630
Witaj Asiakogród wygląda piękniejest taki dostojny, dorodnyna przód może lawenda, może tawuła cięta w niskie kulki, może konwalik(konwalik nie bo żurawki są ciemne i on ciemny) Ja osobiście żurawki posadziłabym bliżej siebie i dała pas żurawek a później pas begonii.
____________________
Basia- W Dolinie Muminków ***
Mista87 17:23, 11 maj 2021


Dołączył: 27 kwi 2021
Posty: 52
Co sądzicie o takiej rabacie? Część frontowa, ekspozycja południowo-wschodnia, ogólnie patelnia przez większość dnia. Rabata ma 7,8mx1,0m.


W prawej części zdjęcia (tuż przy drzwiach wejściowych) chciałam jakaś kule zimozieloną (bukszpan lub Danica) obsadzoną obwódką z trzmieliny Emerald Golf i podsypanej żwirkiem.
Pod wykuszem wstawiła bym trzy trzmieliny Emerald Gold na pniu, pod nimi sesleria jesienna poprzetykana bordową jeżówką a jako dolne piętro ciemne żurawki?
Później hortensja bukietowa Bobo (znacie jakąś małą odmianę przebarwiającą się na różowo?) a pod spodem mniejsze kulki?
Na lewo jest rynna więc albo wsadziłabym miskant Morning Light albo świerk Conica a na dole floks szydlasty różowy bo posiadam kępki.
____________________
https://www.ogrodowisko.pl/watek/11057-magdy-ogrodu-poczatki?page=1#post_1
Mista87 18:12, 11 maj 2021


Dołączył: 27 kwi 2021
Posty: 52
Po drugiej stronie chodnika widać jedna rabatę która wykonałam wcześniej. Może macie pomysł jak ją upiększyć?


Planuje z tej strony trawę. Śmieci chciałabym zasłonić miskanten Morning Light, przed może hortensję Bobo skoro będą po drugiej stronie a na płot powojnik Generał Wyszyński (różowy).
Pod brama przesuwną chyba aż do włazu szamba zrobię rabatę z kamyków, bez żadnych nasadzeń ( Sama nie wiem co by tam pasowało, więc żeby nie przedobrzyć nie będzie nic).

P. Danusia zaproponowała jakieś drzewa i przyznam że ta koncepcja bardzo mi się spodobała więc myślę albo o śliwie Wiśniówej dziecięcej albo amanogawie 3 sztukach.



Tutaj orientacyjny projekt:
Patrząc na pasek od lewej to rabata żwirowa z zawciągiem nadmorskim (zobaczymy czy da radę bo niestety pasek jest bardzo wąski i w większości to beton)
Po lewej na rabacie trzmielina na pniu Emerald Gold, 10 turzyc Ice Dance i łącznie 24 ciemne żurawki (kilka odmian).




____________________
https://www.ogrodowisko.pl/watek/11057-magdy-ogrodu-poczatki?page=1#post_1
asiak 21:33, 11 maj 2021


Dołączył: 13 lip 2016
Posty: 8518
BASIA8 napisał(a)
Witaj Asiakogród wygląda piękniejest taki dostojny, dorodnyna przód może lawenda, może tawuła cięta w niskie kulki, może konwalik(konwalik nie bo żurawki są ciemne i on ciemny) Ja osobiście żurawki posadziłabym bliżej siebie i dała pas żurawek a później pas begonii.


Zdecydowałam, że będę jednak dzielić żurawki
Basiu myślisz, żeby wsadzić np. pięć żurawek, następnie pięć begonii itd ?
Bo teraz się zastanawiam, czy dać naprzemiennie żurawka, begonia czy może tak jak Ty myślisz hmmm?
Co myślicie dziewczyny (i chłopaki też ) ?
____________________
AsiaDziałeczka Asi
Asia2020 22:48, 11 maj 2021


Dołączył: 21 maj 2020
Posty: 20
Błagam, pomóżcie. Do piątku muszę zdecydować, a nie mam pojęcia co dalej... co dosadzić? Co zmienić?
Asia2020 22:50, 11 maj 2021


Dołączył: 21 maj 2020
Posty: 20
LIDKA 22:56, 11 maj 2021


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7310
Asia2020 napisał(a)
Błagam, pomóżcie. Do piątku muszę zdecydować, a nie mam pojęcia co dalej... co dosadzić? Co zmienić?


Szmaty wyrzucić
przykazanie 1 ogrodnika z wiedzą ogrodowiskową.
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
Asia2020 23:04, 11 maj 2021


Dołączył: 21 maj 2020
Posty: 20
A jak już wyrzucę?
_Anna_ 23:50, 11 maj 2021


Dołączył: 01 sty 2021
Posty: 43
LIDKA napisał(a)


Szmaty wyrzucić
przykazanie 1 ogrodnika z wiedzą ogrodowiskową.


Oj tak,.Ja w tym roku zrywa wszystkie szmaty. Jeszcze dwie rabaty mi zostały.
____________________
Ogród w trakcie tworzenia
Rossellinique 05:44, 12 maj 2021

Dołączył: 10 cze 2020
Posty: 5
Asia2020 napisał(a)

Tam w prawym górnym rogu rośnie sobie taka 'klasyczna choinka'? Czy jakaś karłowa odmiana? Jeśli karłowa to spoko, jeśli nie to za lat parę będzie to ogromne drzewo na kilkanaście metrów w górę i kilka metrów wszerz więc radzę ponownie przemyśleć jego miejsce w ogrodzie.

Ciężko coś więcej doradzić, bo nie napisałaś nawet czego oczekujesz, co tobie się podoba. Ja osobiście widzę tam same iglaki i dosadziła bym sobie choćby jakieś byliny i/lub krzewy liściaste np róże, może jakieś cebulowe by wiosną się coś działo, bo widzę że to rabata przed wejściem do domu, więc patrzy się na nią co dzień, ale to ja, ty możesz chcesz mieć tam tylko iglaki i pytasz jakie inne dosadzić, a może nie..nie wiadomo.

Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies