Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Pokaż wątki Pokaż posty

Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Gardenarium 21:01, 29 kwi 2021


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ja zaglądam zawsze, ale nie zawsze mam wenę w 3 sekundy i mam sporo roboty projektowej, więc muszę się wyrabiać i zarabiać na życie..

No zdjęć realizacji moich czy forumowiczów to tu jest najwięcej w Polsce. I najlepsze Wystarczy skopiować. Nie będę powielać już istniejących przykładów.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Mista87 21:09, 29 kwi 2021


Dołączył: 27 kwi 2021
Posty: 52
Gardenarium napisał(a)
Ja zaglądam zawsze, ale nie zawsze mam wenę w 3 sekundy i mam sporo roboty projektowej, więc muszę się wyrabiać i zarabiać na życie..

No zdjęć realizacji moich czy forumowiczów to tu jest najwięcej w Polsce. I najlepsze Wystarczy skopiować. Nie będę powielać już istniejących przykładów.


Rozumiem i bardzo dziękuję za odpowiedź

Staram się coś powielić ale nawet nie potrafię przelać nic sensownego na papier a co dopiero przenieść to do ziemi miałam już tyle pomysłów ale mam wrażenie że każdy gorszy od poprzedniego. Na szczęście już dzieci udało się położyć więc będę jak co wieczór dalej bawić się w szkice.

Pozdrawiam serdecznie, Magda
____________________
https://www.ogrodowisko.pl/watek/11057-magdy-ogrodu-poczatki?page=1#post_1
BASIA8 21:40, 29 kwi 2021


Dołączył: 21 sty 2013
Posty: 4630



Ja bym szmaragda tu nie sadziła. Lepiej posadzić iglaka szczepionego na pniu - o ładnym kolorze jak Twój. Pod nogi dac mu np. tuje Miriam, trawy niskie, można lawende- dużo jest kombinacji.
A myślałaś coś o osłonie od ulicy?
____________________
Basia- W Dolinie Muminków ***
_Anna_ 22:37, 29 kwi 2021


Dołączył: 01 sty 2021
Posty: 43
BASIA8 napisał(a)


Ja bym szmaragda tu nie sadziła. Lepiej posadzić iglaka szczepionego na pniu - o ładnym kolorze jak Twój. Pod nogi dac mu np. tuje Miriam, trawy niskie, można lawende- dużo jest kombinacji.
A myślałaś coś o osłonie od ulicy?


A może magnolia w miejsce tego szmaragda?
____________________
Ogród w trakcie tworzenia
Wiaan 23:51, 29 kwi 2021


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5198
Mista87
Poleciłabym założenie swojego wątku, wtedy łatwiej doradzać przy większej ilości rabat
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Mista87 00:14, 30 kwi 2021


Dołączył: 27 kwi 2021
Posty: 52
Wiaan napisał(a)
Mista87
Poleciłabym założenie swojego wątku, wtedy łatwiej doradzać przy większej ilości rabat


Dziękuję Wiaan.
Przemyśle to i może faktycznie skorzystam. Chociaż ja najczęściej na forum siedzę i pisze gdy karmię lub usypiam dziecko
Póki co walczę z przedogródkiem i tylko tam planuje jakieś większe nasadzenia.
____________________
https://www.ogrodowisko.pl/watek/11057-magdy-ogrodu-poczatki?page=1#post_1
Mista87 00:42, 30 kwi 2021


Dołączył: 27 kwi 2021
Posty: 52
bettka napisał(a)
wracam z tematem mojej małej rabaty, żywotnik golden szmaragd "przymierzony" w tym miejscy wygląda tak, co mogłabym jeszcze dosadzić (wymiary ok 1x2,5 m)?

Mój pomysł nr2 to posadzenie w tym miejscu lilaka meyera "Palibin" szczepionego na pniu, miałby super warunki od południowej strony, podobno kwitnie nawet 2x w roku?
Tylko wtedy nie mam zielonego pojęcia z czym go połączyć, żeby było zimozielone i żeby trochę zasłaniało moje "techniczne" wejście do domu.

Czy na takiej powierzchni mogę posadzić dwa lilaki na pniu?

Uśmiecham się o rady i inspiracje



Hej. Znalazłam w wątku u Martiki projekt łezki który skojarzył mi się z miejscem które chcesz obsadzić. Spójrz proszę, może akurat uda Ci się z niego skorzystać.
https://www.ogrodowisko.pl/watek/1688-przedwiosnie-ogrodu?page=5

Znalazłam jeszcze taki projekt - propozycja p. Danusi dla jednej forumowiczki. Można to łatwo upakować w łezkę.

Jakbyś posadziła śliwę bardziej centralnie, z tyłu miskanty z przodu hortensję to miała byś piękny płot. Oczywiście bez wierzby i dolne piętro wykorzysta propozycję z tej grafiki. Tak sobie luźno myślę o tej później porze nie wiem tylko czy miejsca starczy, ale zawsze mogą być hortensję Bobo i miskanty o bardziej zwartym pokroju.

Może ktoś też przedstawi inna propozycję. Jak znajdę coś jeszcze to podrzucę

Szukam czegoś co mogę przenieść na moją wąska słoneczna rabatę
____________________
https://www.ogrodowisko.pl/watek/11057-magdy-ogrodu-poczatki?page=1#post_1
Wiaan 00:44, 30 kwi 2021


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5198
Mista87 napisał(a)


Dziękuję Wiaan.
Przemyśle to i może faktycznie skorzystam. Chociaż ja najczęściej na forum siedzę i pisze gdy karmię lub usypiam dziecko
Póki co walczę z przedogródkiem i tylko tam planuje jakieś większe nasadzenia.


Przypomnij proszę jak jest tutaj ze słońcem na tej dlugiej, wąskiej rabacie przy domu i jak jest tutaj z podlewaniem.
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Mista87 01:02, 30 kwi 2021


Dołączył: 27 kwi 2021
Posty: 52
Wiaan napisał(a)


Przypomnij proszę jak jest tutaj ze słońcem na tej dlugiej, wąskiej rabacie przy domu i jak jest tutaj z podlewaniem.


Słońce praży przez większość dnia. Z podlewaniem nie będzie problemu, zaprzyjaźnie się z wężem ogrodowym
____________________
https://www.ogrodowisko.pl/watek/11057-magdy-ogrodu-poczatki?page=1#post_1
Gardenarium 06:42, 30 kwi 2021


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Mista87 napisał(a)


Rozumiem i bardzo dziękuję za odpowiedź

Staram się coś powielić ale nawet nie potrafię przelać nic sensownego na papier a co dopiero przenieść to do ziemi miałam już tyle pomysłów ale mam wrażenie że każdy gorszy od poprzedniego. Na szczęście już dzieci udało się położyć więc będę jak co wieczór dalej bawić się w szkice.

Pozdrawiam serdecznie, Magda


Narysuj tę rabatę frontową jako rzut z góry. Wtedy szybciej można coś pomóc.
Na pewno powinnaś posadzić 3 drzewka np. kuliste z koronami nad płotem. Zasłonić się lub nie żywopłotem (nie wiem jakie masz potrzeby odnośnie zasłaniania?)
Ogród planuje się kompleksowo, nie morze być zlepkiem chaotycznych rabatek tworzonych bez "ładu i składu". Trzeba wymyślić jakąś myśl przewodnią, coś co połączy ogród w całość. Rozplanować rabaty i wszystko co ma się znaleźć. Najlepije narysuj cały ogród jako plan, z domem i nawierzchniami.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies