Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Pokaż wątki Pokaż posty

Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Gardenarium 06:38, 12 maj 2021


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Kora kamienna moim zdaniem jest do usunięcia, bo jest pstrokata i robi niedobre wrażenie, zakłóca rośliny bym powiedziała, ja osobiście nigdy jej nie polecam.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 06:43, 12 maj 2021


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Wymień korę kamienną na grys, wurzuć szmatę, bo aż się nie chce podpowiadac

Masz taką propozycję, drzewo to buk kolumnowy posadzony dalej od okapu dachu. Brzeg trzmielina Frotunego 'Emerald'n Gold. Kreski zielone, to turzyce (Carex 'Evergold').
Iglaki przerób na bardziej uformowane, wszystko można ciąć.

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
BASIA8 06:46, 12 maj 2021


Dołączył: 21 sty 2013
Posty: 4630
asiak napisał(a)


Zdecydowałam, że będę jednak dzielić żurawki
Basiu myślisz, żeby wsadzić np. pięć żurawek, następnie pięć begonii itd ?
Bo teraz się zastanawiam, czy dać naprzemiennie żurawka, begonia czy może tak jak Ty myślisz hmmm?
Co myślicie dziewczyny (i chłopaki też ) ?


Tak Ja właśnie o czymś takim myślałam. Np. pięć begoni i później pięć żurawek.
____________________
Basia- W Dolinie Muminków ***
Mista87 08:01, 12 maj 2021


Dołączył: 27 kwi 2021
Posty: 52
BASIA8 napisał(a)


Tak Ja właśnie o czymś takim myślałam. Np. pięć begoni i później pięć żurawek.


Według mnie tak też będzie ładniej. Fajnie że zdecydowałaś się zostawić begonie i żurawki. Nic chyba nie da takiego efektu jak one.
____________________
https://www.ogrodowisko.pl/watek/11057-magdy-ogrodu-poczatki?page=1#post_1
Mista87 08:18, 12 maj 2021


Dołączył: 27 kwi 2021
Posty: 52
Dziewczyny, a powiecie co u mnie sądzicie?

Jakoś nie mam szczęścia i moje wpisy znikają w czeluści ogrodowiska.

Przeglądnęłam cały wątek projektowy (część pobieżnie ale wiele przeczytałam i analizowałam, zapisałam w pamieci telefonu mnóstwo inspiracji) ale dalej nie wiem czy to co wymyśliłam ma sens.

Niestety mam mocno ograniczony budżet więc chciałabym aby zakupione i wsadzone rośliny od razu mnie urzekły, żebym nie musiała martwić się co z nimi zrobić dalej.

Niedługo robię chrzciny u siebie i chciałabym żeby to wszystko zaczęło wyglądać do tego czasu.

Bardzo Was proszę pomóżcie!
____________________
https://www.ogrodowisko.pl/watek/11057-magdy-ogrodu-poczatki?page=1#post_1
Wiaan 08:26, 12 maj 2021


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5312
Mista87 napisał(a)
Dziewczyny, a powiecie co u mnie sądzicie?

Jakoś nie mam szczęścia i moje wpisy znikają w czeluści ogrodowiska.

Przeglądnęłam cały wątek projektowy (część pobieżnie ale wiele przeczytałam i analizowałam, zapisałam w pamieci telefonu mnóstwo inspiracji) ale dalej nie wiem czy to co wymyśliłam ma sens.

Niestety mam mocno ograniczony budżet więc chciałabym aby zakupione i wsadzone rośliny od razu mnie urzekły, żebym nie musiała martwić się co z nimi zrobić dalej.

Niedługo robię chrzciny u siebie i chciałabym żeby to wszystko zaczęło wyglądać do tego czasu.

Bardzo Was proszę pomóżcie!


Hej, mówię Ci załóż swój wątek, to tylko chwila, a wtedy zobaczysz pomocników
masz więcej niż jedną rabatę do obsadzenia i dlatego trzeba z tego zrobić całość.
Napisz w wątku coś o sobie, co lubisz, jaki styl ogrodu, ziemia, itp.
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Wiaan 08:27, 12 maj 2021


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5312
Gardenarium napisał(a)
Wymień korę kamienną na grys, wurzuć szmatę, bo aż się nie chce podpowiadac

Masz taką propozycję, drzewo to buk kolumnowy posadzony dalej od okapu dachu. Brzeg trzmielina Frotunego 'Emerald'n Gold. Kreski zielone, to turzyce (Carex 'Evergold').
Iglaki przerób na bardziej uformowane, wszystko można ciąć.



Nic dodać, nic ująć
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
BASIA8 09:26, 12 maj 2021


Dołączył: 21 sty 2013
Posty: 4630
Wiaan napisał(a)


Hej, mówię Ci załóż swój wątek, to tylko chwila, a wtedy zobaczysz pomocników
masz więcej niż jedną rabatę do obsadzenia i dlatego trzeba z tego zrobić całość.
Napisz w wątku coś o sobie, co lubisz, jaki styl ogrodu, ziemia, itp.


Popieram koleżankę ma 100-procentową racjęzałóż swój wątek, pokażesz więcej zdjęć, większe kadry, napiszesz co lubisz, czego nie chcesz. Są dobre duszki i pomogąJa inspiracji bardzo często szukam w grafice na goglach - wpisuję daną roślinkę która mi się podoba i są gotowe zdjęcia ogrodów.
____________________
Basia- W Dolinie Muminków ***
Asia2020 09:58, 12 maj 2021


Dołączył: 21 maj 2020
Posty: 20
Dziękuję za odpowiedź. Ten iglak w rogu to jakaś jodła (Pani w szkółce nie pamiętała nazwy ale zapewniała że karłowa).
Rzeczywiście chciałabym iglaki różnych pokrojów i kolorów, choć myślałam też o hortensjach.
Asia2020 10:08, 12 maj 2021


Dołączył: 21 maj 2020
Posty: 20

Czy ta kulą jasna to jest tuja globosa?
Podoba mi się ta aranżacja, jak również kosodrzewiny
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies