Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Pokaż wątki Pokaż posty

Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

mazilo 18:52, 02 cze 2021

Dołączył: 20 kwi 2019
Posty: 132
Pani Basiu pani ma świetne pomysły , może pani coś poradzi ☺️☺️☺️
Agni_78 06:21, 07 cze 2021


Dołączył: 16 mar 2020
Posty: 153
Witam. Mam na rabacie łubin kwitnie na biało oraz wielosił na niebiesko co mogłabym jeszcze do tego dosadzić?
____________________
Aga Aga w ogrodzie
BASIA8 09:21, 07 cze 2021


Dołączył: 21 sty 2013
Posty: 4630
Agni_78 napisał(a)
Witam. Mam na rabacie łubin kwitnie na biało oraz wielosił na niebiesko co mogłabym jeszcze do tego dosadzić?


Ja nie bardzo rabatę widzę widzę ładny stół, krzesło
____________________
Basia- W Dolinie Muminków ***
LIDKA 11:46, 07 cze 2021


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7063
LLEA napisał(a)
Mam pytanie odnośnie moich wiśni osobliwych. Jedna z pięciu wygląda bardzo marnie, prawie w ogóle nie ma liści... co z nią zrobić? Odbije czy nie bardzo?


Drugie pytanie dotyczy hortensji Vanilla Fraise. Są posadzone 3 obok siebie w zeszłym roku, jedna ewidentnie choruje. Psikana juz była na grzyba na robala ale na razie nie widzę żadnej poprawy. Pozostałe dwa są super.


Jak przygotowana jest gleba pod nasadzenia?
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
Kasia_24 21:04, 11 cze 2021

Dołączył: 10 sie 2020
Posty: 15
Dzień dobry. Mam wielką prośbę dotyczącą pomocy przy zagospodarowaniu narożnika działki. Drzewa owocowe, wierzba Hakuro i bukszpan będą przesadzone i zostanie dużo miejsca na posadzenie roślin. Zastanawiam się nad jakimś większym drzewem - iglaste czy liściaste? Wiosną i latem jest tam sporo słońca, niemniej jednak od strony południowej jest ściana domu sąsiada i zimą jest tam cień. Ziemia w tym miejscu jest dość żyzna. Ogród dopiero powstaje. Posadziłam tuje, świerki serbskie, mam kilka sosen, trawy, hortensje, berberysy, derenie, a brakuje mi drzew liściastych. Nie mam doświadczenia w projektowaniu rabat i liczę na Państwa pomoc. Pozdrawiam serdecznie.
LLEA 21:45, 11 cze 2021


Dołączył: 30 wrz 2019
Posty: 135
LIDKA napisał(a)


Jak przygotowana jest gleba pod nasadzenia?


Tu gdzie są hortensje to ziemia lokalna, natomiast tu gdzie śliwy nawieziona. Tutaj jednak myślę że to bardziej wina tego, że drzewa były sądzone w dziurze gdzie musieliśmy się przekopać przez 30 cm żwiru. Wcześniej TM była kostkani zwir był na podbudowę. Ale wykopaliśmy prawie 3 razy takie doły jak bryła korzeniowa i nasypalismy ziemi workowanej. Myślałam że to wystarczy, ale teraz doszukuje się powodu i tylko taki widzę, że nie mig się korzenie przez ten zwir przebić.
____________________
Magda Ogród bez fioletów, błękitów i żółcieni
Ewab26 07:49, 16 cze 2021

Dołączył: 04 wrz 2019
Posty: 65
Witam,

proszę o podpowiedź co to za rodzaj traw?
Czy to może trzcinnik?

[zmoderowane]
Soniagliwice 14:40, 17 cze 2021


Dołączył: 22 paź 2020
Posty: 2
Mam prośbę o pomoc przy tej rabatce. Póki co są tam posadzone różne trawy, ale niekoniecznie muszą tam być. Niestety nie ma możliwości przesunięcia czy zlikwidowania urządzeń do obsługi zbiornika wodnego, które widać na zdjęciu. Potrzebuje coś, co by to przysłoniło, ale tak, żeby w razie czego był łatwy dostęp, więc odpadają np berberysy Po obu stronach tej rabaty są nasadzenia wzdłuż tui, mam tam hortensje (z jednej strony wim's red, z drugiej limelight a pod nimi ciemnobordowe żurawki, rozchodniki matrona i trawy miłki.
Miejsce słoneczne, cień jest późnym popołudniem.

Dodam, że w innych cześcich ogrodu mam kwiaty w tonacji fioletowo-różowej (szałwie, kocimiętki, liathry, jezówki), mam też sporo różnych żurawek i hortensji.
ajka 21:15, 21 cze 2021


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 4001
Poproszę o pomysły w sprawie mojej rabaty przy tarasie, część roślin już jest, pomysły też, dziewczyny pomogły, ale nie umiem rozplanować nasadzeń. Pomysł był na kulki cisowe z seslerią jesienną i stipą. Ewentualne dodatki: hakonechloa aurea i rozplenica little bunny. Nie jestem za bardzo przekonana do tych moich ustawień, pewnie da się to zaplanować ładniej. Doniczki to cisy, czy 7 sztuk to nie za dużo na taką rabatę? Stipę już nie wiem jak wepchać Rabata ma być żwirowa, ścieżka z płyt betonowych najprawdopodobniej.





____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
Ogrodtroszke... 20:51, 29 cze 2021


Dołączył: 29 cze 2021
Posty: 1
Witam serdecznie, mam goraca prośbę o pomoc w projektowaniu mojej rabaty bylonowo-trawiastej.Chcialam aby byla ona inna niz wszystkie,w kolorze niebiesko-bialym,bo kocham te kolory,dlatego postawilam na ostrozki i przetaczniko,a z bialych roslin mam szalwie i zlocienie.TEraz mysle,ze jednak mozna by dodac cos rozowego co kwitnie w lipcu i sierpnii rowniez.Na tyle rabaty posadzilam trzcinniki,ktore mialy zrobic parawan i ruszyc wczesna wiosna (sa u mnie dopiero 2 miesiace wiec parawanu jeszcze nie ma)i w sumie nie wiem czy stworza efekt,na ktory czekalam.Miedzy nimi posadzilam 5szt miskanta jaku jima dorastajacego do 1.30m h.Teraz mysle go przeniesc na drugie,nizsze pietro ,a zamiast nich posadzic drzewa kolumnowe( tylko tu nie moge sie zdecydowac czy brzozy,czy graby,a moze jakies inne?takie,ktore wczesnie startuja wiosna i sa dekoracyjne jesienia).Rabata jest dluga i dosc waska 14.8 i 1,3szerokosci).prosze o pomoc,czym ja uzupelnic i gdzie posadzic drzewa( pod slupami czy tam gdzie przesla).pracuje na nia juz drugi rok i nadal nie moge jej ogarnac...
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies