Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Pokaż wątki Pokaż posty

Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

BeataMMM 13:13, 10 sie 2021

Dołączył: 15 paź 2018
Posty: 5

Witam.
Potrzebuję pomocy z zaprojektowaniem ogrodu za domem. Cała przestrzeń jest pusta, przy ogrodzeniu (tam gdzie czarne linie) zasadzone są tuje. Nie mam pomysłu co do kształtu rabat.
Kasia_24 16:18, 20 sie 2021

Dołączył: 10 sie 2020
Posty: 15
Witajcie. Bardzo proszę o rady dotyczące tej rabaty. Przed tujami rosną trzy choiny kanadyjskie, przed nimi miskanty Variegatus, berberysy, funkie i kostrzewy. Na brzegu rabaty rośnie brzoza szczepiona. Nie mam pomysłu jak zagospodarować tę rabatę. Co usunąć z niej, a co dosadzić? Pomóżcie.

Beata36 22:18, 29 sie 2021

Dołączył: 27 sie 2021
Posty: 114
Kochani potrzebuję Waszej wiedzy i wyobraźnido tej pory sadzilam co mi się spodobało bez planu i pomysłu( teraz już wiem że to był bład) i tak wylądowały przed moim domem klony(akurat je lubię)jarząb pendula i catalpa nana

A mnie ogarnia zniechęcenie i frustracja że to wszystko nie tak. Za domem mam sporo drzew już ponad 40 letnich i dużo samosiejek które chcę przesadzić zeby z czasem wyrósł tam las, są to sosny lipa kasztanowiec jarzab i głównie brzozy.

Chciałabym coś posadzić w prawym górnym rogu działki i ewentualnie wzdłuż oczyszczalni ale żeby nawiązywało do tego co rośnie za domem, może jakaś brzoza sczepiona i do tego trawa, nie może to być nic dużego góra do 3m wysokości i dające radę na pełnym słońcu ponieważ to strona południowa i latem mega patelnia, ziemia słaba ale jak juz cos sądzę to mieszam z przepróchniałym obornikiem od sąsiadów nie wiem czy dobrze robię. Za wszystkie pomysły będę bardzo wdzięczna.
Gardenarium 07:20, 30 sie 2021


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Kasia_24 napisał(a)
Witajcie. Bardzo proszę o rady dotyczące tej rabaty. Przed tujami rosną trzy choiny kanadyjskie, przed nimi miskanty Variegatus, berberysy, funkie i kostrzewy. Na brzegu rabaty rośnie brzoza szczepiona. Nie mam pomysłu jak zagospodarować tę rabatę. Co usunąć z niej, a co dosadzić? Pomóżcie.



Moim zdaniem miskant rozrośnie się do tego stopnia, że uwali się na barberysy i je zabije ciężarem oraz ciemnością jaka powstanie.
Trzeba poprzesuwać rośliny ale na tym zdjęciu nie umiem tego zrobić, gdyż musiałabyś zrobić plan z góry (rzut z góry). Nie wiem jakie tam są odległości. Choiny są moim zdaniem niepotrzebne za dużo bo się rozrosną jeśli to normalne choiny, czy pendula?
Brzoza na samym brzagu, też jej parasol w końcu wejdzie na trawnik i z kolei trawnik wyłysieje To wszystko nie tak powinno być ustawione
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 07:22, 30 sie 2021


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Beata36 napisał(a)
Kochani potrzebuję Waszej wiedzy i wyobraźnido tej pory sadzilam co mi się spodobało bez planu i pomysłu( teraz już wiem że to był bład) i tak wylądowały przed moim domem klony(akurat je lubię)jarząb pendula i catalpa nana

A mnie ogarnia zniechęcenie i frustracja że to wszystko nie tak. Za domem mam sporo drzew już ponad 40 letnich i dużo samosiejek które chcę przesadzić zeby z czasem wyrósł tam las, są to sosny lipa kasztanowiec jarzab i głównie brzozy.

Chciałabym coś posadzić w prawym górnym rogu działki i ewentualnie wzdłuż oczyszczalni ale żeby nawiązywało do tego co rośnie za domem, może jakaś brzoza sczepiona i do tego trawa, nie może to być nic dużego góra do 3m wysokości i dające radę na pełnym słońcu ponieważ to strona południowa i latem mega patelnia, ziemia słaba ale jak juz cos sądzę to mieszam z przepróchniałym obornikiem od sąsiadów nie wiem czy dobrze robię. Za wszystkie pomysły będę bardzo wdzięczna.


Na podstawie tego opisu (bez zdjęcia) nie da się sensownie niestety nic doradzić. Jedyne rada to zrób plan działki i planuj z głową cały ogród, a nie chaotycznie co by tu posadzić
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 07:23, 30 sie 2021


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
BeataMMM napisał(a)

Witam.
Potrzebuję pomocy z zaprojektowaniem ogrodu za domem. Cała przestrzeń jest pusta, przy ogrodzeniu (tam gdzie czarne linie) zasadzone są tuje. Nie mam pomysłu co do kształtu rabat.


Pomysły mogą być trzy: linie proste ale za bardzo nie wiadomo jaki styl ma dom, druga opcja linie owalne,. trzecia opcja mieszane, zalezy od kształtu nawierzchni jak została poprowadzona. Nie widać co na froncie TUtaj można narysować wszystko, tylko czy to pasuje do tego co już jest? Tego nie wiem.

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Beata36 08:51, 30 sie 2021

Dołączył: 27 sie 2021
Posty: 114
Nie mogę dorzucić zdjęcie działk, będę probować
Beata36 09:01, 30 sie 2021

Dołączył: 27 sie 2021
Posty: 114
Beata36 09:02, 30 sie 2021

Dołączył: 27 sie 2021
Posty: 114
Udało się w prawym górnym rogu jest do dyspozycji 2,5m/5m
Beata36 10:25, 30 sie 2021

Dołączył: 27 sie 2021
Posty: 114
Dodam tylko że klonu to golden globusum chybaod ulicy drumondi i jakaś odmiana bordowa, wszystkie szczepione
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies