Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Pokaż wątki Pokaż posty

Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

LIDKA 20:19, 29 wrz 2021


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 6884
Beata36 napisał(a)
Hmmm...Danusiu A masz jakąś propozycję..?to ogrodzenie sąsiada więc winorośl odpada i musi to być wąskie


Cisy są szlachetne .
Jest duzo gatunków
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
BASIA8 20:25, 29 wrz 2021


Dołączył: 21 sty 2013
Posty: 4630
Też myślałam o cisach. Choć Mnie osobiście tuje się podobają
____________________
Basia- W Dolinie Muminków ***
Beata36 08:03, 30 wrz 2021

Dołączył: 27 sie 2021
Posty: 114
Właśnie tak myślę czy cisy czy tuje..trochę boję się że cisy są trująceA czy tuje czy cisy można jeszcze sądzić czy lepiej na wiosnę?
Gardenarium 08:09, 30 wrz 2021


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Beata36 napisał(a)
Hmmm...Danusiu A masz jakąś propozycję..?to ogrodzenie sąsiada więc winorośl odpada i musi to być wąskie


Cisy odmian kolumnowych, ale to drogo wyjdzie.
Bluszcz (nie winobluszcz) zapewne też odpada, bo płot

Skoro wąsko to wąski jest wachlarz możliwości.
Tuje też nie są jadalne A może i trujące.

Cis kolumnowy Fastigiata Robusta jest odmianą męską i nie zawiążuje owoców.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Beata36 10:13, 30 wrz 2021

Dołączył: 27 sie 2021
Posty: 114
Dziękuję Danusiu u nas działka jest spora ma 45 arów ale wąska w najszerszym miejscu ma 21 i zawęża się bliżej domu,A czy nie będzie dziwnie jak.posadze żywopłot na działce przed domem A już za domem nie..?Tak siebie mysle ze moze darować żywopłot A posadzić niskie drzewka i stworzyć tylko rabatę od drzewka do drzewka na zaznaczonym na zielono miejscu...
LIDKA 13:55, 30 wrz 2021


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 6884
Beata36 napisał(a)
Dziękuję Danusiu u nas działka jest spora ma 45 arów ale wąska w najszerszym miejscu ma 21 i zawęża się bliżej domu,A czy nie będzie dziwnie jak.posadze żywopłot na działce przed domem A już za domem nie..?Tak siebie mysle ze moze darować żywopłot A posadzić niskie drzewka i stworzyć tylko rabatę od drzewka do drzewka na zaznaczonym na zielono miejscu...



Poszukaj wątek Ogród Kondzia. Już nieKtywny chyba ale zobaczysz piekny ogród na wąskiej działce podzielony na pokoje. Moze to jest pomysł dla Ciebie.
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
Mirka 14:11, 30 wrz 2021


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
Ja mam ogród 17.5 m szeroki i 100 długi. Rosną u mnie brzozy,sosny Świerk Serbski w części warzywnej na końcu działki mam żywopłot liściasty .’Cały czas dokupuję i sądzę drzewa .
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
Beata36 15:08, 30 wrz 2021

Dołączył: 27 sie 2021
Posty: 114
Mireczko już Cię zaznaczam żeby pooglądać bardzo dziękuję...Kondzia też poszukam może mi coś zaświta hi hi
Gardenarium 19:35, 30 wrz 2021


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Beatko, załóż może swój wątek ogrodowy i wklej plan ogrodu.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Soniagliwice 10:37, 01 paź 2021


Dołączył: 22 paź 2020
Posty: 2
Dzień dobry wszystkim

Mam prośbę o pomoc- chciałabym mieć w ogrodzie niewielki (3 szt) szpaler drzew, przy czym muszą to być drzewa małe a nawet bardzo małe- max do 3 m wysokości i ok.1,2 średnicy korony.

Bardzo chciałabym drzewka z liśćmi w kolorze bordo.

Wstępnie myślałam albo o klonie kulistym Purple Gobe albo o śliwie wiśniowej Pissardii albo Nigra.
Z opisów gatunków wyczytałam, że te drzewka maja docelowo ok 5 m wysokości i trzymetrowa koronę.
Pytanie, czy jest możliwe takie ich prowadzenie (przycinanie), aby zmieściły się w wymiarach, które mnie interesują i czy ich tym bardzo nie skrzywdzę

I jeszcze jedno- na jakiej wysokości powinno być szczepienie, bo w dostępnych ofertach są od 80 cm do 1,40.

Z góry dziękuję za pomoc
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies