Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Pokaż wątki Pokaż posty

Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Beata36 08:21, 04 cze 2022

Dołączył: 27 sie 2021
Posty: 114
Sosny
noether 23:33, 06 cze 2022

Dołączył: 03 maj 2019
Posty: 17
Hej, potrzebuje porady. Mam rabatę w stylu wiejskim, na której za trzeci plan (tło) robią wysokie malwy. Niestety, kolejny rok malwy mi chorują (rdza), pryskam miedzianem, ale już tracę serce do tej rośliny. Czym mogłabym ją zastąpić? Ważne, żeby trzymało styl wiejski, i było wysokie. Będę wdzięczna za pomoc
Liviaa 01:39, 07 cze 2022


Dołączył: 21 mar 2022
Posty: 192
Może ostróżki albo naparstnice?
____________________
jak powstaje ogródek u livii
noether 07:13, 07 cze 2022

Dołączył: 03 maj 2019
Posty: 17
Dziękuję, Liviaa

Ostróżki są super, ale mam je już na tej rabacie, jako "piętro niżej", przed tymi nieszczęsnymi malwami (potem lecą łubiny, złocienie i mniejsze byliny).

Ostróżki rosną u mnie bardzo dobrze, i ostatecznie jest jakimś pomysłem zasadzić je gęściej na tyle rabaty, ale może pojawi się jeszcze jakiś inny pomysł, bo pasuje mi tu różnorodność
LIDKA 15:44, 07 cze 2022


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7006
Dziewanny, floksy wiechowate,
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
dave8881 21:54, 08 cze 2022

Dołączył: 19 wrz 2021
Posty: 34
Witam. Kupiłem graby. Po wsadzeniu obciąć je nisko aby się rozkrzewiły?
kabri 22:29, 09 cze 2022

Dołączył: 05 paź 2017
Posty: 29
A ja mam ogólne pytanie odnośnie zasady projektowania ogrodu ☺️ działka prostokątna - planuje też kilka prostokątno kwadratowych odniesień typu taras, placyk pod basen, kilka rabat wzdłuż tarasu i dojścia do placyku... No i dluga rabata wzdłuż płotu też prostokąt.
I teraz pytanie - czy iść dalej projektując dalsze rabaty w prostokątno kwadratowe kształty całej reszty ? Czy mogę zrobić część np. zaokrąglając, robiąc jakies półkola. - nie będzie się to gryzło jakoś co myślicie ??
____________________
Karolina Złe dobrego początki...
LIDKA 23:14, 09 cze 2022


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7006
Musisz polatac po wątkach i popatrzeć. Bo są ogrody konsekwentnie z liniami prostymi a są takie w których połączenie luni prostych i np okręgów wygląda znakomicie.
Moim zdaniem to łączenie kształtów to trudna sztuka i dlatego ja mam proste linie.

Judith z dlugim tytułem ma takie piękne połączenia.

A najlepiej załóż wątek. Narysuj plan i daj foty. Powpisuj sie u innych i przyjdą do Ciebie. I pomogą wykombinować projekt który zrealizujesz sama np etapami.
I to ci pozwoli uniknąć wielu błędów i kosztów bez sensu.
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
Beata36 13:11, 13 cze 2022

Dołączył: 27 sie 2021
Posty: 114
Witam chodzi mi po głowie pomysł posadzenia między brzozami klona esk sunset mam u siebie już mała sadzonkę tego klona już drugi rok ale rośnie z dala od domu wolałabym mieć go bliżej tylko problemem są już wielkie brzozy czy jeśli dam kompostu porządnie to poradzi sobie bo są to chyba dość delikatne drzewa ?
LIDKA 05:54, 14 cze 2022


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7006
Beata36 napisał(a)
Witam chodzi mi po głowie pomysł posadzenia między brzozami klona esk sunset mam u siebie już mała sadzonkę tego klona już drugi rok ale rośnie z dala od domu wolałabym mieć go bliżej tylko problemem są już wielkie brzozy czy jeśli dam kompostu porządnie to poradzi sobie bo są to chyba dość delikatne drzewa ?


Brzoza wyciaga z ziemi dużo wody. Klon moze posadz gdzie indziej
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies