Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Pokaż wątki Pokaż posty

Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Eleeri 13:12, 20 lip 2022

Dołączył: 06 cze 2016
Posty: 63
anuska2507 napisał(a)

Eleeri, fajną masz szkółkę
Wg mnie przed hortensjami możesz dać rozchodniki albo turzycę z żurawką.
Jak głęboka jest ta rabata? Albo jaka jest odległość od płotu do słupa? Nie jest tam za ciasno? Bo na hortki czy miskanty to tak około metra trzeba liczyć.
Jeśli masz jeszcze trochę rabat do rozplanowania, to może założysz wątek - łatwiej będzie Tobie i nam ogarnąć je jako całość


Dzięki
Sporą większość kupuję na allegro nie ukrywam, że cena odgrywa u mnie dość istotną rolę. Co mogę rozmnażam sama (z różnym skutkiem )

Rabata obecnie ma 90 cm szerokości, jeśli poszerzę ją do słupa będzie miała 130-140 cm

Z tym moim wątkiem to podchodzę do tego jak do jeża
Może w końcu się odważę
____________________
Joanna Ogród Eleeri
Patrycja89 19:08, 20 lip 2022

Dołączył: 19 lut 2022
Posty: 1
Kochani potrzebuje pomocy w tworzeniu rabaty przed domem nie mam pomysłu co dalej dosadzić do tych iglaków. Zależy mi na tym żeby od wiosny do jesieni było kolorowo. Nie znam się na roślinach i nie mam pojęcia jak to wszystko razem zgrać. Z góry dziękuję za pomoc.
GrassGarden 14:14, 10 sie 2022

Dołączył: 16 cze 2021
Posty: 42
Witam,

jakie drzewo daje dużo cienia i szybko rośnie?
Na stronę południową jest patelnia.
Jako wyższe piętro dla innych roślin.

elinowakowska 14:41, 15 sie 2022

Dołączył: 06 cze 2021
Posty: 5
Dzień dobry, zbliża się jesien, zaczynam myśleć o dzialce i chce zacząć od tej rabaty przy wejściu. Na razie jest tam katalpa, oraz thuje danica. Chciałabym posadzić tam hakuro na pniu, wokół dac berberysy, w środku jałowiec a po bokach katalpy dwie trzmieliny, co myślicie? To byłaby pierwsza rabata, kolejne pewnie z czasem...
GrassGarden 12:12, 30 sie 2022

Dołączył: 16 cze 2021
Posty: 42
Witam,

mam dwa drzewka glediczji trójcierniowej Sunburst , jak mogę ją zaaranżować
w tym miejscu na ognisko.

Proszę również o rady jakim żywopłotem osłonić się trochę od wiatru.




bettka 14:44, 09 wrz 2022

Dołączył: 15 kwi 2020
Posty: 66
Zabieram się za słoneczną rabatę w przedogróku pod oknem. Szukam pomysłu na coś zimozielonego, (ewent. bordowego), w wersji karłowatej lub szczepionej (żeby utrzymać w ryzach rozmiarowo), co będzie ładnie wyglądało na tle jasnej ściany przy jej końcu.
Poza tym będzie jeżówka, jakaś trawa, rozchodnik, chyba sosna z takich karłowatych, mały bordowy berberys.
Jakieś pomysły dla mnie, PLS?
Aplowiec 16:48, 14 wrz 2022

Dołączył: 19 cze 2022
Posty: 1
Zastanawiam się nad nową rabatą. Miejsce juz jest gotowe i do wkomponowania w już istniejący żywopłot oraz drzewo Wiśnia Kiku Shidare Zakura. Dodaję zdjęcie, bo da to wyobrażenie. Zależy mi, aby rabata ładnie wyglądała także zimą, ponieważ jest blisko wejścia frontowego.

Wybrałam kilka roślin:
(1) kosodrzewina mops
(2) lawenda/ szałwia (nie mogę się zdecydować)
(3) trawa rozplenica Hameln lub Ostnica Pony tails
(4) hortensja Limelight
(5) uzupełnienie jeżówki

Miejsce jest słoneczne od południa.

Nie wiem czy dobrze wybrałam, czy może układ zmienic, albo może inne rośliny.
Dodaję kilka koncepcji, które siedzą mi w głowie.




ajka 11:09, 21 wrz 2022


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 4002
Poproszę o poradę na moim wątku w kwestii zorganizowania małej rabaty przed domem przy wjeździe garażowym. Wyschły mi dwa drzewa i muszę ją przeorganizować na nowo.

https://www.ogrodowisko.pl/watek/8001-ogrod-ponad-miare-czyli-trudne-poczatki/posts/3956965/
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
iwonakr 11:41, 25 wrz 2022

Dołączył: 25 wrz 2022
Posty: 3
Witam,
Ogród mam od niedawna i jestem nowicjuszem, mam prośbę.
Mój przed ogródek jest mało ciekawy i w zasadzie nie mam pomysłu.
Posadziłam wiśnie która nie przetrwała zimy jest to miejsce w przeciągu.
Marzą mi się tu 3 drzewka, poradzie mi proszę co mogę tu poschodzić jak zmienić aby rabatę aby była ładniejsza.

LIDKA 22:33, 25 wrz 2022


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7087
iwonakr napisał(a)
Witam,
Ogród mam od niedawna i jestem nowicjuszem, mam prośbę.
Mój przed ogródek jest mało ciekawy i w zasadzie nie mam pomysłu.
Posadziłam wiśnie która nie przetrwała zimy jest to miejsce w przeciągu.
Marzą mi się tu 3 drzewka, poradzie mi proszę co mogę tu poschodzić jak zmienić aby rabatę aby była ładniejsza.



Buki albo graby kolumnowe. wiecej hortek i traw.
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies