Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Pokaż wątki Pokaż posty

Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Wiolka5_7 15:23, 07 lip 2022


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20473
MartaKOL napisał(a)


Tak, all gold. Czyli radzisz przesadzić ją w bardziej cieniste miejsce?
Kule w brzózkach, a stożki koło ambrowca i z drugiej strony starej jabłoni.
Polecona została mi jodła compacta, ale cena trochę zgasiła mój entuzjazm.


Tak przesadź. Też miałam na słońcu i słabo rosły i je przypalało.Jak przesadziłam w bardziej cieniste miejsce ruszyły od razu i są piękne limonkowe. Na patelnię nadaje się odmiana Aureola. Mam i roślinie wielka na patelni ,nawet do 1,20m średnicy

Cis byłby na stożek najlepszy . szukaj
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
MartaKOL 22:37, 07 lip 2022

Dołączył: 13 sty 2022
Posty: 16
Dziękuję bardzo!
Szalonaona77 16:37, 08 lip 2022

Dołączył: 05 maj 2019
Posty: 45
Witam proszę o pomoc mam problem z rabata przed domem tj jedna strona jest już gotowa to są same bukszpany tylko ze będę je przenosić na ta lewa stronę (stojąc plecami do domu) a po prawej stronie chciałabym dać już coś innego niż te bukszpany z lampami i myślałam tu o seslerii jesiennej tylko nie wiem z czym? Z lawenda ? Mam podobne zestawienie na rabacie po skosie
Beata36 10:45, 12 lip 2022

Dołączył: 27 sie 2021
Posty: 114
Możecie mi coś polecić na nieformowany żywopłot,strona południowa i niestety nasadzenia ok 1 m od drenaży oczyszczalni przydomowejna początek myślałam sądzić drzewka szczepione które rosną max 3 m i uzupełnić np dereniem ale czy to nie za blisko drenażu
Beata36 18:07, 15 lip 2022

Dołączył: 27 sie 2021
Posty: 114
Bardzo potrzebuje Waszej pomocy i wiedzy..w zeszłym roku kupiłam 3 małe sadzonki perukowca i poczytałam na ogrodowisku że właśnie często łapie werticiliozę..ciekawa ciachnełam w każdym gałązkę z ciekawości i okazało się że jest brązowa w środku,sadzonki wykopane ziemię wybrałam czeka na taczce aż pomyśle gdzie wywalić tylko co dalej...proszę powiedzcie co robić mam na działce prawie same klony bo z mężem je bardzo lubimy i nie chciałabym ich stracić najbliższy posadzony w tym roku ok 5 m od perukowca który jako ostatni wyleciał
Eleeri 12:42, 16 lip 2022

Dołączył: 06 cze 2016
Posty: 63
Dzień dobry, mam zaczętą rabatę gdzie słońce świeci od ok. godz. 10 do 16.
Na rabacie mam posadzone jesienią ubiegłego roku hortensje - kółka czarne (nie wiem tylko które gdzie, bo to moje sadzonki) Limelight i Annabelle.
oraz cztery klony pospolite kuliste Globosum (kupiłam zielone ale przyszły też żółte)
Teraz mam posadzone jednoroczne cebulowe oraz pelargonie, a w planie chcę dosadzić Gracillimusa - krzyżyki czerwone i chciałam z przodu coś posadzić, tylko nie wiem co.
Tawułę Golden Princess i/lub lawendę.
Może lepiej żurawki i/lub hosty
Czy posadzić coś innego??



Rabatę mogę poszerzyć do nogi od słupa (to będzie ok. 50 cm.) i to tylko do słupa, potem mam przejście i mogę zrobić do skosa jak na zdjęciu.



Kupione mam jeszcze po kilka sztuk: rozchodnik okazały Brillant, kostrzewę ametystową Festuca, Red Baron, runiankę japońską, kosmatkę owłosioną, żurawkę Palace Purple, turzycę Buchananii, trzmielinę - swoje niespełna roczne sadzonki i chyba dwuletnie sadzonki bukszpanu.
Robić będę jeszcze kilka rabat

Bardzo proszę o pomoc.
____________________
Joanna Ogród Eleeri
An_na 17:29, 18 lip 2022


Dołączył: 16 lip 2022
Posty: 1485
Witajcie, projektuję sobie rabatę według Danusinych złotych porad: gracki, hortensje, variegatus,vanilki i żurawki i wśród tego chciałam szczepioną śliwę wiśniową. Nie było nigry to wzięłam pisardi . Cena podejrzanie niska jak za szczepioną na wysokości 160 cm. (68zł)
Stąd moje pytanie
Czy ona jest szczepiona czy tylko tak formowana, żeby była na badylu ?
____________________
Ania**Ania na Żuławach
BASIA8 22:11, 18 lip 2022


Dołączył: 21 sty 2013
Posty: 4630
Witaj An. Jest szczepiona. Piekny ogrodeczek widać w tle. Czekam na wątek i na focie. Pozdrawiam.
____________________
Basia- W Dolinie Muminków ***
An_na 23:01, 18 lip 2022


Dołączył: 16 lip 2022
Posty: 1485
BASIA8 napisał(a)
Witaj An. Jest szczepiona. Piekny ogrodeczek widać w tle. Czekam na wątek i na focie. Pozdrawiam.

Dziękuję
będę w takim razie spokojnie sadzić.
Zbieram się na odwagę, żeby założyć swój wątek, pewnie niedługo to zrobię
____________________
Ania**Ania na Żuławach
anuska2507 21:57, 19 lip 2022


Dołączył: 02 kwi 2019
Posty: 2568
Eleeri napisał(a)
Dzień dobry, mam zaczętą rabatę gdzie słońce świeci od ok. godz. 10 do 16.
Na rabacie mam posadzone jesienią ubiegłego roku hortensje - kółka czarne (nie wiem tylko które gdzie, bo to moje sadzonki) Limelight i Annabelle.
oraz cztery klony pospolite kuliste Globosum (kupiłam zielone ale przyszły też żółte)
Teraz mam posadzone jednoroczne cebulowe oraz pelargonie, a w planie chcę dosadzić Gracillimusa - krzyżyki czerwone i chciałam z przodu coś posadzić, tylko nie wiem co.
Tawułę Golden Princess i/lub lawendę.
Może lepiej żurawki i/lub hosty
Czy posadzić coś innego??



Rabatę mogę poszerzyć do nogi od słupa (to będzie ok. 50 cm.) i to tylko do słupa, potem mam przejście i mogę zrobić do skosa jak na zdjęciu.



Kupione mam jeszcze po kilka sztuk: rozchodnik okazały Brillant, kostrzewę ametystową Festuca, Red Baron, runiankę japońską, kosmatkę owłosioną, żurawkę Palace Purple, turzycę Buchananii, trzmielinę - swoje niespełna roczne sadzonki i chyba dwuletnie sadzonki bukszpanu.
Robić będę jeszcze kilka rabat

Bardzo proszę o pomoc.

Eleeri, fajną masz szkółkę
Wg mnie przed hortensjami możesz dać rozchodniki albo turzycę z żurawką.
Jak głęboka jest ta rabata? Albo jaka jest odległość od płotu do słupa? Nie jest tam za ciasno? Bo na hortki czy miskanty to tak około metra trzeba liczyć.
Jeśli masz jeszcze trochę rabat do rozplanowania, to może założysz wątek - łatwiej będzie Tobie i nam ogarnąć je jako całość
____________________
Ania - okolice Wrocławia Wymarzyłam sobie wrzosowisko
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies