Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Pokaż wątki Pokaż posty

Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

SylwiaSall 15:14, 29 mar 2022

Dołączył: 29 mar 2022
Posty: 2
Dzień dobry, dzień dobry,
jak większość byłam do tej pory biernym obserwatorem czerpiącym masę inspiracji od Was. Dziś jestem w kropce i potrzebuję porady
Jak rozwiązujecie kwestię rabaty pod domem, na ścianie którego znajduje się kran? Dodam że kran jest w widocznym miejscu, często się z niego korzysta. Nie wiem jak zrobić do niego podejście... Kran jest prawie w połowie długości muru...Zrobić jedną rabatę, czy podzielić ją w miejscu podejścia do kranu ? Jak Wy to widzicie ?


ania_m 20:26, 29 mar 2022


Dołączył: 24 lis 2016
Posty: 74
SylwiaSall napisał(a)
Dzień dobry, dzień dobry,
jak większość byłam do tej pory biernym obserwatorem czerpiącym masę inspiracji od Was. Dziś jestem w kropce i potrzebuję porady
Jak rozwiązujecie kwestię rabaty pod domem, na ścianie którego znajduje się kran? Dodam że kran jest w widocznym miejscu, często się z niego korzysta. Nie wiem jak zrobić do niego podejście... Kran jest prawie w połowie długości muru...Zrobić jedną rabatę, czy podzielić ją w miejscu podejścia do kranu ? Jak Wy to widzicie ?




Ja bym zrobiła jedną rabatę, a na wprost kranu położyłabym betonowe płyty, lub drewniane plastry i podsypała kamykami
____________________
Ania Ogród-moje marzenie
gusia71 12:19, 05 kwi 2022

Dołączył: 12 paź 2012
Posty: 20
Dzień dobry,
powiększyłam od przodu rabatę z szałwią omszoną Caradonna (ok. 3x2 m) i szukam róż, które nadawałby się do posadzenia przed szałwią. Nie chce jej już przesadzać, wolałabym coś niskiego, czym mogłabym wypełnić rabatę przed nimi. Patrzyłam na róże okrywowe, ale nawet te niskie wydają mi się zbyt wysokie, mogą zasłonić szałwię. Czy macie jakieś sprawdzone, płożące odmiany, które nadawałby się w takie miejsce, najlepiej w różu lub bieli? A może coś innego? Będę wdzięczna za wszystkie podpowiedzi,
____________________
Wiaan 13:49, 05 kwi 2022


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5155
gusia71 napisał(a)
Dzień dobry,
powiększyłam od przodu rabatę z szałwią omszoną Caradonna (ok. 3x2 m) i szukam róż, które nadawałby się do posadzenia przed szałwią. Nie chce jej już przesadzać, wolałabym coś niskiego, czym mogłabym wypełnić rabatę przed nimi. Patrzyłam na róże okrywowe, ale nawet te niskie wydają mi się zbyt wysokie, mogą zasłonić szałwię. Czy macie jakieś sprawdzone, płożące odmiany, które nadawałby się w takie miejsce, najlepiej w różu lub bieli? A może coś innego? Będę wdzięczna za wszystkie podpowiedzi,


Bezproblemowa jest Aspirin Rose, jest dość niska, ale nie płożąca. Obsypana kwiatami i nie śmieci
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
DJK 11:47, 07 kwi 2022

Dołączył: 07 kwi 2022
Posty: 2
Witajcie miłośnicy ogrodów a szczególnie osoby próbujące je stworzyć samodzielnie!
Oglądam ogrody na forum i podziwiam, później próbuję coś podpatrzyć i stworzyć u siebie i klops.....
Jakoś kiepsko wychodzi. Długo nic nie pisałam ponieważ nie jestem z osób udzielających się na forach itd. Ale coś z ogrodem trzeba zrobić, bo małżonek już twierdzi że tylko patrzę i patrzę i myślę i nic....
Może zacznę od jednego z miejsc z boku domu na który mam widok z jadalni z okien do podłogi.... Zdjęcia załączam. Od domu do płotu mam 8 m. Miałam tam szpaler jałowców ale padły i są teraz dziury, które próbowałam łatać. z lewek strony są 3 brzozy "Rubra" a z prawej jest śliwa "Nigra". Te małe kulki to skimmia japonica. Proszę o pomoc i propozycje.
Myślałam może o czymś na pniu szczepionym pomiędzy może trawy i hortensje. Ale nie wiem co zrobić z tymi dziurami i pozostałymi jałowcami.

I ta rabata zaraz pod oknem.....ręce opadają
Pozdrawiam
DJK 11:47, 07 kwi 2022

Dołączył: 07 kwi 2022
Posty: 2
pstawik 11:56, 08 kwi 2022

Dołączył: 08 kwi 2022
Posty: 1
Witam
Bardzo proszę Was o poradę. Mam do obsadzenia skarpę: długość 28 metrów, zbocze z jednej strony 1,5m, z drugiej 2,8m. Nachylenie 35 stopni. Kierunek: zachód.
Zależy mi na zarośnięciu całej skarpy.
W załączniku mam 2 propozycje.
Proszę Was o porady, zwłaszcza krytyczne
Pozdrawiam
Piotrek

Marcin89 18:24, 08 kwi 2022


Dołączył: 18 gru 2012
Posty: 2362
pstawik napisał(a)
Witam
Bardzo proszę Was o poradę. Mam do obsadzenia skarpę: długość 28 metrów, zbocze z jednej strony 1,5m, z drugiej 2,8m. Nachylenie 35 stopni. Kierunek: zachód.
Zależy mi na zarośnięciu całej skarpy.
W załączniku mam 2 propozycje.
Proszę Was o porady, zwłaszcza krytyczne
Pozdrawiam
Piotrek



Według mnie tylko i wyłącznie 2 propozycja. Nie robi się takich ostrych, łamanych linii z roślin jak na pierwszym obrazku. Jak już to fale.

Kolorystycznie też pasuje, będzie ok.
____________________
Ogród na balkonie * Ogród w malinówkach Marcin
Koralovakora 15:54, 10 kwi 2022

Dołączył: 09 kwi 2022
Posty: 9
Witam wszystkich serdecznie. Jestem tu nowa i zielona. Nie wiem jak ugryźć rabatę przed domem, kierunek: południowy wschód, bardzo u nas wietrznie. Rabata jest długa na 12,5m, w najszerszym miejscu ma 4 m. Pod ogrodzeniem planujemy szpaler z trzech dębów błotnych. Myślałam o różanecznikach, ale nie wiem gdzie je wsadzić Podobają mi się trawy, żywotniki wschodnie i zachodnie (te karłowe), hortensje,róże i wiele innych Chciałabym uniknąć na przedogrodku grochu z kapusta. Sadzic jeszcze jakiegoś iglaka na środku mimo że będzie szpaler na 2,2m? Dookoła planujemy szmaragdy, dom nowoczesny, roczniak i trzylatka na pokładzie. Będę bardzo wdzięczna za wszelkie sugestie, pozdrawiam serdecznie
____________________
Kora
aniaod 19:39, 25 kwi 2022

Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 113
Czy dobrym pomysłem będzie posadzenie po prawej stronie jakiegoś drzewka? Może sliwowisnia albo świerk Inversa? Środek to ścieżka , po lewej stronie chce dosadzić hortensje, róże i trawy. ) podpowiedzcie coś

Ania
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies