Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Pokaż wątki Pokaż posty

Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

kasiab 08:16, 26 wrz 2022


Dołączył: 15 lip 2017
Posty: 1505
iwonakr napisał(a)
Witam,
Ogród mam od niedawna i jestem nowicjuszem, mam prośbę.
Mój przed ogródek jest mało ciekawy i w zasadzie nie mam pomysłu.
Posadziłam wiśnie która nie przetrwała zimy jest to miejsce w przeciągu.
Marzą mi się tu 3 drzewka, poradzie mi proszę co mogę tu poschodzić jak zmienić aby rabatę aby była ładniejsza.



A jaka jest bryła domu? Ile jest miejsca na rabacie?
____________________
Kasia - tu na razie jest...
iwonakr 19:34, 26 wrz 2022

Dołączył: 25 wrz 2022
Posty: 3
Bryła domu to kwadrat, długość rabaty 9m i dodam iż nad rabatą idzie linia prądowa, wiec drzewa to tylko forma kul.
Z góry dziękuję za porady.
kasiab 20:28, 26 wrz 2022


Dołączył: 15 lip 2017
Posty: 1505
iwonakr napisał(a)
Bryła domu to kwadrat, długość rabaty 9m i dodam iż nad rabatą idzie linia prądowa, wiec drzewa to tylko forma kul.
Z góry dziękuję za porady.


Nie rozważasz czegoś o wielu pniach? Czy musi być z kulistą koroną?
____________________
Kasia - tu na razie jest...
iwonakr 21:28, 26 wrz 2022

Dołączył: 25 wrz 2022
Posty: 3
wsunie to nie myślałam o innej formie, ale co by to miało być ...?np.
kasiab 07:03, 27 wrz 2022


Dołączył: 15 lip 2017
Posty: 1505
Popularna tu świdośliwa np. można ją podkrzesać od dołu i prowadzić jako niewielkie drzewko
____________________
Kasia - tu na razie jest...
GrassGarden 11:47, 29 wrz 2022

Dołączył: 16 cze 2021
Posty: 42
Witam,
proszę o pomoc w aranżacji miejsca na ognisko.
Chcę to miejsce trochę osłonić od wiatru i aby było bardziej przytulne.
Dzięki z góry.

AlicjaMa 11:42, 30 wrz 2022

Dołączył: 20 mar 2021
Posty: 93
Cześć,
Mam wąska rabatę 1. 3 x 12 m i chce posadzić w rzędzie 5 szt. czarnego bzu black tower co 2. 5 m. Czym podsadzic drzewka? Czy kostrzewa z różowa jeżówka i bordowymi żurawkami? Myślałam jeszcze o turzycy, bo jest całoroczna, ale jaka turzyca na słonecznym stanowisku się sprawdzi?

Jeszcze myślałam, żeby moje czarne bzy podsadzic na zmianę grupa tawuły niskiej żółtej potem grupa berberysow bordowych, potem grupa Kostrzewy, potem grupa żurawek bordowych, może grupa turzycy żółtej? Co myślicie?
Moooniczka 09:32, 06 paź 2022

Dołączył: 24 wrz 2022
Posty: 15
Witajcie ogrodnicy
Potrzebuję, żeby ktoś mi doradził co posadzić na tej rabacie, za lawendami. W tamtym roku rosły za nimi róże chopin, ale zostały przesadzone za dom, tam chcę mieć kącik różany. Teraz za lawendą posadzone jest proso rózgowate, które tam kompletnie nie pasuje. Poza tym pokłada się na lawendę przy dużym deszczu lub wietrze. Myślałam żeby posadzić tam coś na pniu, ale nie tak gęsto jak to proso.
Generalnie (żeby mieć ogólną koncepcję) jeśli chodzi o rośliny w moim ogrodzie to mam:
Iglaki: świerki serbskie,sosny ,katalpy,cyprysik tępołuskowy (taki już 2 metrowy),jodły koreańskie, buk czerwony pendula, jałowce mint julep,świerki srebrne,różne kulki zimozielone (tuja danica, sosna kuliste i inne),modrzew,trawy ozdobne (rozplenice, trzcinniki overdam,miskant),głogowniki red robin, rozchodniki,hortensje bukietowe vanilla frise,juki,berberysy bordowe i czerwone, kalina szczepiona na pniu,lawendy.
Generalnie ogród ma byc zielono-różowo-fioletowo-biało-bordowy. Piszcie różne pomysły, będę bardzo wdzięczna.
Moooniczka 09:34, 06 paź 2022

Dołączył: 24 wrz 2022
Posty: 15
Ta lawenda ogólnie bardzo obficie kwitnie, na zdjęciu jest przycięty kwiatostan, aby powtórzyła kwitnienie.
Moooniczka 09:36, 06 paź 2022

Dołączył: 24 wrz 2022
Posty: 15
Tu jeszcze z małym prosem.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies